Historyczny 1990

Przedstawiamy listę 27 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Długa droga do domu 6.5

Akcja filmu toczy się w Montgomery, w stanie Alabama, w połowie lat 50-tych XX wieku. Nasila się walka o prawa kolorowych do korzystania z publicznych środków transportu. U państwa Thompsonów pracuje czarnoskóra służąca, Odessa. Chociaż mieszka daleko, postanawia dochodzić do pracy na piechotę, solidaryzując się w ten sposób z ludźmi bojkotującymi publiczny transport w mieście. Długa droga do pracy sprawia jednak, że Odessa przychodzi do pracy później i czuje się coraz bardziej zmęczona.

Góry księżycowe 6.0

Film opowiada dzieje jednego z badaczy Afryki, kapitana Richarda Francis Burtona (Patrick Bergin), o jego wyprawach do miejsc, po których nigdy nie stąpała noga żadnego Europejczyka. Ponadto kapitan Burton był pierwszym, który odważył się w wiktoriańskiej Anglii studiować seksualność. Przetłumaczył na angielski "Kamasutrę" i pełną wersję "Opowieści tysiąca i jednej nocy".

Królewska faworyta 5.0

Historia oparta na faktach. Jeanne De Luynes ma 17 lat, kiedy zostaje przeznaczona na żonę młodego księcia, szambelana królewskiego Alessandra de Verua. Małżonkowie są bardzo szczęśliwi, jednak do momentu przedstawienia Jeanne królowi Piemontu, Vittorio Amadeo. Jeanne urzeka władcę swoim charakterem i niesamowitą urodą. Król robi wszystko, aby ją zdobyć. W swoje działania włącza księży, nawet własną żonę. Jeanne zaczyna odczuwać także presję teściowej. Kiedy okazuje się, że nie ma wsparcia nawet w osobie męża, ulega królowi.


Pożegnanie jesieni 6.3

Historia rozgrywa się w czasach nadciągającej rewolucji komunistycznej. Niespełniony artysta, młody pisarz, Atanazy, jest nieszczęśliwie zakochany w demonicznej kobiecie, Helenie, ale… dla jej upokorzenia poślubia Zofię. Postępowaniem Atanazego rządzi chora fascynacja urodą i charakterem Heli. Obserwujemy liczne pojedynki, romanse i podróże, przeplatane perwersyjnym erotyzmem i szaleństwem na tle zbliżającej się rewolucji.

Cyrano de Bergerac 6.9

Film opowiada historię niezwykłego, bo obdarzonego przez naturę nadzwyczaj wielkim nosem, muszkietera. Cyrano nie stronił od awanturniczego trybu życia, a jednocześnie był bardzo onieśmielony w relacjach z kobietami, z powodu swojej urody. Zakochany w kuzynce, swoje uczucia najpełniej wyrażał w listach do niej, które jednakże podpisywał imieniem swojego podwładnego. "Cyrano de Bergerac" to filmowa adaptacja głośnej sztuki Edmonda Rostand'a, cieszącej się niesłabnącą popularnością od chwili jej powstania w XIX wieku.

Europa Europa 7.5

Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…

Przyjdź zobaczyć raj

Stany Zjednoczone, połowa lat trzydziestych. Kinooperator z Nowego Jorku prowadzi działalność związkową, dokonuje aktu terrorystycznego, musi się ukrywać. Pracuje w japońskiej dzielnicy Los Angeles, poznaje córkę szefa i ucieka z nią do Seattle. Po ataku na Pearl Harbor wszyscy Japończycy zostają internowani.

Carskie polowanie

Historia młodej i pięknej księżniczki Jelizawiety Tarakanowej, która obwieściła siebie pretendentką na rosyjski tron carski, podając się za córkę carycy Jelizawiety Pietrownej. Niestety zgubiła ją gorąca i namiętna miłość do hrabiego Aleksieja Orłowa, który ją zdradził. W rezultacie trafia do twierdzy Pietropawłowskiej...

Kapitan Fracasse

Wiek XVIII we Francji. Grupa teatralna udaje się na występy do Paryża. Po drodze zabierają ostatniego z rodu Sigognac, z którym będą w stolicy szukać jego ukochanej.

Żywoty pań swawolnych

Historyczne przywołanie miłosnych przygód wielkiego uwodziciela, Brantome (Richard Bohringer), który postanowił w wieku czterdziestu lat zostać pisarzem wszystkich swoich miłostek. Dopiero jak zaczął pisać uświadomił sobie, ile kobiety znaczyły w jego życiu. Składa im na koniec swojego życia wspaniały hołd.

Słowa kluczowe