Historyczny 1990

Przedstawiamy listę 28 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tańczący z wilkami 8.5

Dunbar, porucznik wojsk Unii, zostaje wysłany daleko na Zachód, by strzec fortu. Tam spotyka Siuksów. Początkowe obawy i wzajemna rezerwa powoli ustępują przyjaźni i sympatii. W końcu Indianie zaczynają traktować Dunbara jako pełnoprawnego członka szczepu. Innego zdania są jednak pojawiający się w okolicy amerykańscy żołnierze, którzy uważają go za zdrajcę i renegata.

Cyrano de Bergerac 7.0

Historia muszkietera obdarzonego przez naturę niezwykle długim nosem. Cyrano de Bergerag przez ten właśnie szczegół anatomiczny stara się zyskać szacunek u innych poprzez wywoływanie awantur i wyzywanie na pojedynki. W parze z awanturniczym stylem życia idzie jego niespotykana wrażliwość, którą wyraża tworzoną poezją. Gdy zakochuje się w swej kuzynce, miłość wyznaje w listach podpisywanych jednak, z braku śmiałości, imieniem jednego z podwładnych. Nie wie, że w istocie Christian jest jego rywalem, ponieważ również skrywa uczucia do pięknej Roxanne. Dziewczyna ulega pięknu czytanych słów i zakochuje się, jak jej się wydaje, w autorze listów.

Europa Europa 7.5

Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.


Góry księżycowe 6.0

Film opowiada dzieje jednego z badaczy Afryki, kapitana Richarda Francis Burtona (Patrick Bergin), o jego wyprawach do miejsc, po których nigdy nie stąpała noga żadnego Europejczyka. Ponadto kapitan Burton był pierwszym, który odważył się w wiktoriańskiej Anglii studiować seksualność. Przetłumaczył na angielski "Kamasutrę" i pełną wersję "Opowieści tysiąca i jednej nocy".

Długa droga do domu 6.5

Akcja filmu toczy się w Montgomery, w stanie Alabama, w połowie lat 50-tych XX wieku. Nasila się walka o prawa kolorowych do korzystania z publicznych środków transportu. U państwa Thompsonów pracuje czarnoskóra służąca, Odessa. Chociaż mieszka daleko, postanawia dochodzić do pracy na piechotę, solidaryzując się w ten sposób z ludźmi bojkotującymi publiczny transport w mieście. Długa droga do pracy sprawia jednak, że Odessa przychodzi do pracy później i czuje się coraz bardziej zmęczona.

Pożegnanie jesieni 7.5

Młody dekadent Anatazy Bazakbal nawiązuje perwersyjny romans z jasnowłosą Helą Bertz, córką potężnego finansisty. W międzyczasie Anatazy zaręcza się z polską szlachcianką Zofią Osłabędzką. Aby poinformować o tym niczego nie świadomą Helę, wyrzuca z pałacu księcia Prepudrecha, narzeczonego Heli. Ten rozjuszony wzywa go na pojedynek. Tymczasem do pałacu zbliżają się zbrojne oddziały wroga.

Królewska faworyta 5.0

Historia oparta na faktach. Jeanne De Luynes ma 17 lat, kiedy zostaje przeznaczona na żonę młodego księcia, szambelana królewskiego Alessandra de Verua. Małżonkowie są bardzo szczęśliwi, jednak do momentu przedstawienia Jeanne królowi Piemontu, Vittorio Amadeo. Jeanne urzeka władcę swoim charakterem i niesamowitą urodą. Król robi wszystko, aby ją zdobyć. W swoje działania włącza księży, nawet własną żonę. Jeanne zaczyna odczuwać także presję teściowej. Kiedy okazuje się, że nie ma wsparcia nawet w osobie męża, ulega królowi.

Przyjdź zobaczyć raj

Stany Zjednoczone, połowa lat trzydziestych. Kinooperator z Nowego Jorku prowadzi działalność związkową, dokonuje aktu terrorystycznego, musi się ukrywać. Pracuje w japońskiej dzielnicy Los Angeles, poznaje córkę szefa i ucieka z nią do Seattle. Po ataku na Pearl Harbor wszyscy Japończycy zostają internowani.

Żywoty pań swawolnych

Historyczne przywołanie miłosnych przygód wielkiego uwodziciela, Brantome (Richard Bohringer), który postanowił w wieku czterdziestu lat zostać pisarzem wszystkich swoich miłostek. Dopiero jak zaczął pisać uświadomił sobie, ile kobiety znaczyły w jego życiu. Składa im na koniec swojego życia wspaniały hołd.

Carskie polowanie

Historia młodej i pięknej księżniczki Jelizawiety Tarakanowej, która obwieściła siebie pretendentką na rosyjski tron carski, podając się za córkę carycy Jelizawiety Pietrownej. Niestety zgubiła ją gorąca i namiętna miłość do hrabiego Aleksieja Orłowa, który ją zdradził. W rezultacie trafia do twierdzy Pietropawłowskiej...

Słowa kluczowe