Historyczny 2006

Przedstawiamy listę 69 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 2006 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lot 93 z Newark 6.1

Opowieść o jednym z samolotów porwanych pamiętnego 11 września 2001, który rozbił się w Pensylwanii dzięki odwadze pasażerów udaremniających terrorystom realizację planu.

300 8.0

Honor, odwaga, męstwo, wytrzymałość na ból, głód - to przymioty hołdowane przez Spartan, którzy od najmłodszych lat byli wychowywani na wojowników i przygotowywani do walki. Leonidas wraz z garstką wojowników stając przeciwko tysięcznej armii Persów pokazał, że ich wychowanie nie poszło na marne.

World Trade Center 6.4

Nicolas Cage i Michael Pena (Crash: Misto gniewu) wcielają się w role dwóch strażaków, Johna McLoughlina i Willa Jimeno, którzy na skutek wydarzeń z 11 września 2001 roku zostają uwięzieni w budynku WTC. Zobacz historię najgorszego dnia w historii USA widzianego oczami dwóch mężczyzn walczących o życie i ich kochających żon (Maria Bello i Maggie Gyllenhaal).


Lot 93 7.2

11 września 2001 roku. Cztery samoloty zostają porwane przez zorganizowaną grupę terrorystyczną. Dwa z nich rozbijają się o wieże WTC a jeden trafia w Pentagon. Ostatnia grupa terrorystów przejmują samolot United 93. Kierując się w stronę Kapitolu w Waszyngtonie. Terroryści próbują utrzymać kontrolę nad samolotem grożąc detonacją bomby, ale pasażerowie nie dają za wygraną i wzniecają bunt. Czy uda im się odzyskać kontrolę nad samolotem?

Czarna Dalia 6.0

Dwóch byłych bokserów pracujących obecnie jako policyjni detektywi łączy siły w czasie prób odnalezienia mordercy aktorki Elizabeth Short (nazwanej przez media Czarną Dahlią). Zmasakrowane zwłoki Short znalezione zostały na przedmieściach Los Angeles. Wiadomo było tylko, że kobieta torturowana była przez wiele dni zanim zmarła, a wiadomość o jej śmierci zelektryzowała całe miasto. Zabójcy nigdy nie znaleziono. Morderstwo będzie tłem do ukazania relacji pomiędzy detektywami, ich próbom oparcia się korupcji i oszustwom, a także rywalizacji o względy tej samej kobiety.

Hollywoodland 6.4

Opowieść zainspirowana jedną z najsłynniejszych tajemnic Hollywood lat 50-tych. Prywatny detektyw, badając śmierć gwiazdy serialu SupermanGeorge'a Reevesa, odkrywa, że niektóre tropy prowadzą do jego życia. Kluczem do rozwiązania zagadki może być historia pewnego romansu...

Sztandar chwały 7.3

Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.

Dziesięć przykazań 7.9

Historia Mojżesza, jednego z najczcigodniejszych ludzi w świecie religijnym, człowiek który został przygotowany do tego, aby bronić ludzi, dzięki czemu zapisał się na stałe w historii. Nastał czas ucisku w całym królestwie. Wszyscy obawiają się dziecka, które ma zostać księciem Egiptu. Działając na podstawie przerażającego proroctwa, faraon wydaje rozkaz zamordowania wszystkich niemowląt płci męskiej. Ale jedno dziecko udaje się uratować - Mojżesza, syna hebrajskiego niewolnika Amrama i jego żony Jochebed. Wychowany przez egipską księżniczkę Bithię w pałacu królewskim, nie znając swego prawdziwego pochodzenia Mojżesz wyrasta na księcia. W chwili, gdy odkrywa swą tożsamość, zainspirowany objawieniem Boga, prosi swego przybranego brata Meneritha, który jest oficerem w armii Ramzesa, aby wspólnie z nim podjął się wyzwolenia Hebrajczyków. Udaje się do Ramzesa z petycją wypuszczenia ludu izraelskiego z niewoli, a gdy ten odmawia sprowadza na kraj przekleństwo pod postacią plag. Od chmary szarańczy, przez Nil zamieniony w krew, aż po żaby spadające z nieba wypełnia się prorockie ostrzeżenie w kolejnych znakach. Mojżesz rozpoczął swą misję, którą zakończy dopiero wtedy, gdy wyprowadzi Hebrajczyków z Egiptu, przeprowadzi przez wody Morza Czerwonego, aż pod górę Synaj, gdzie otrzyma 10 przykazań, które zwykłych niewolników przekształcą w wolnych ludzi.

Flyboys - Bohaterska eskadra 6.8

Film opowiada o eskadrze Lafayette, oraz o młodym amerykaninie, który przed pierwszą wojną światową, na ochotnika zgłosił się do francuskiej armii. Zanim Stany Zjednoczone dołączyły do wojny, on stał się pierwszym pilotem myśliwca w kraju.

Listy z Iwo Jimy 7.0

Film opowiada historię bitwy toczącej się w czasie Drugiej Wojny Światowej na wyspie Iwo Jima pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Imperium Japonii. Jej przebieg zostaje opowiedziany z perspektywy generała japońskiego Tadamichi Kuribayashiego, który brał w niej udział.

Słowa kluczowe