Historyczny 2011

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 94 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 2011 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

1920 Bitwa Warszawska to wielki fresk historyczny o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. To także jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce, pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, nominowany do Oscara mistrz wielkich widowisk historycznych. Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan (Borys Szyc), poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego (Adam Ferency), który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji. Historia znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy Jana i Oli, ale całej dwudziestowiecznej Europy. Obok bohaterów fikcyjnych na ekranie pojawiają się także postacie historyczne: marszałek Józef Piłsudski (Daniel Olbrychski), generał Tadeusz Rozwadowski (Marian Dziędziel), pułkownik Wieniawa-Długoszowski (Bogusław Linda), a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin. Reżyserowi udało się odtworzyć atmosferę lat 20., ukazując wielki patriotyzm i heroiczny wysiłek pokolenia naszych przodków.


Podczas pobytu w jednostce marynarki amerykańskiej Echo Company w Afganistanie dziennikarz i filmowiec Danfung Dennis odkrywa, jaki wpływ na życie 25-letniego sierżanta Nathana Harrisa miał nabój z talibańskiej broni maszynowej. Ten szokujący reportaż wojenny jest jednocześnie intymnym portretem walki Harrisa, który w swoim domu w Karolinie Północnej zmaga się z fizycznym i emocjonalnym trudem ponownego przystosowania do życia cywila. W tej walce wspiera go żona Ashley. Przedstawiony po mistrzowsku kontrast intensywnej walki na froncie z niepokojącą normalnością domowego życia ujawnia prawdziwą cenę, jaką ludzie płacą za wojnę.

Pan Am

6,8
W Pan Am zaczyna pracę Dean (Mike Vogel), pewny siebie, charyzmatyczny i ambitny pilot, pierwszy z nowego naboru pilotów, których nie wyszkoliła wojna. Wychowany na farmie w małym miasteczku, zdaje sobie sprawę, że za wcześnie został wysunięty na pozycję lidera w Pan Am, ale jest gotowy sprawdzić się w roli nowej twarzy linii. Prywatnie spotyka się po kryjomu z tajemniczą Bridget (gościnnie Annabelle Wallis). Drugi pilot Ted (Michael Mosley) wywodzi się ze środowiska bogatych i uprzywilejowanych. Ma swoje mroczne sekrety, a rodzina jest dla niego równie błogosławieństwem, co przekleństwem. W grupie stewardes jest szalona, ale przy tym ambitna Maggie (Christina Ricci), dziewczyna z ogromnym apetytem na życie, która marzy, by zwiedzić świat. Francuzka Colette (Karine Vanasse), wspierająca przyjaciółka dla pozostałych koleżanek, sama jest niepoprawną flirciarą z wyraźną słabością do żonatych mężczyzn. I wreszcie siostry: żywiołowa Kate (Kelli Garner) i młodsza, królowa piękności Laura (Margot Robbie), niedoszła panna młoda, która uciekła sprzed ołtarza przed perspektywą nudnego życia jako pani domu.
The Story of Film - Odyseja filmowa to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa , irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina.
Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1492. Po śmierci papieża Innocentego VIII w Watykanie, rozpoczyna się polityczna walka o papieską koronę. Dzięki przekupstwom, wymuszeniom, szantażom, torturom oraz morderstwom, nowym papieżem zostaje Rodrigo Borgia - głowa potężnego, hiszpańskiego rodu.
Widowiskowa rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń z 17 grudnia 1970 roku, gdy oddziały wojska i milicji otworzyły ogień do gdyńskich stoczniowców. Historię śledzimy z punktu widzenia kaszubskiej rodziny Brunona Drywy (Michał Kowalski), zastrzelonego na przystanku SKM Gdynia Stocznia.
Pod bezlitosnym niebem pustyni dwaj odwieczni rywale - emir Nesib (Antonio Banderas) i sułtan Amar (Mark Strong) - zawierają pakt o nieagresji, na mocy którego zobowiązują się do zachowania pokoju oraz zrzeczenia się jakichkolwiek roszczeń wobec "Żółtego Pasa" - ziemi leżącej pomiędzy ich królestwami. Swoistym gwarantem dochowania umowy ma być wychowanie przez Nesiba dwóch synów Amara. Mija 12 lat. Saleeh (Akin Gazi) i Amar (Tahar Rahim) wyrastają na młodych mężczyzn. Są bardzo różni, jeden ma naturę wojownika, drugi jest spokojnym intelektualistą, który poza książkami świata nie widzi. Na przepiękną młodą kobietę wyrasta też rodzona córka Nesiba, księżniczka Lelya (Freida Pinto). Pakt między władcami obowiązuje aż do chwili, kiedy na terenie "Żółtego Pasa" Amerykanie odnajdują cenne złoża ropy naftowej.

Kwiaty wojny

7,1
6,3
W 1937 roku w Chinach, podczas trwania drugiej wojny chińsko-japońskiej, John Miller (Christian Bale), przedsiębiorca pogrzebowy, przybywa do katolickiego kościoła w Nankin, aby przygotować zmarłego księdza do pogrzebu. Na miejscu zastaje zgliszcza i kilkanaście ocalałych nastoletnich uczennic żeńskiego klasztoru, którymi opiekuje się nieletni opiekun. Na terenie kościoła schronienie znajduje również grupka prostytutek z pobliskiego domu publicznego. Czy wiecznie pijany John pomoże im w ucieczce z terenów brutalnie okupowanych przez Japończyków?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…