Historyczny 2019

Przedstawiamy listę 12 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 2019 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kurier 6.0

Historia misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego zwanego "Kurierem z Warszawy". Jego tajne zadanie miało wpłynąć na losy całej Polski oraz II wojny światowej. Będąc zewsząd obserwowany zostaje ukradkiem przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, gdzie trafia na ludzi, którzy wpłyną na jego życie.

Miłość i Miłosierdzie

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

Dernier amour

W XVIII wieku, Casanova (Vincent Lindon), znany ze swojego upodobania do zabawy i kobiet, przybył do Londynu po banicji na wygnaniu. W tym mieście, o którym nic nie wie, spotyka kilkakrotnie młodą kurtyzanę, Charpillon (Stacy Martin), która przyciąga go do tego stopnia, że zapomina o innych kobietach. Casanova jest gotów zrobić wszystko, aby osiągnąć swój cel. Ale Charpillon zawsze ucieka pod najróżniejszymi pretekstami. Potem wyzywa go, chce, żeby kochał ją tak bardzo, jak tego żąda.


Czarnobyl

28 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

Harriet

Film opowiada historię Harriet Tubman, kobiety, która ucieka z niewoli, a później wróca w strony niewolniczego stanu Maryland, by ocalić życie ponad 300 osób.

Słowa kluczowe