Historyczny 2020

Przedstawiamy listę 12 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 2020 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szarlatan

Szarlatan to dramat biograficzny o wyjątkowym człowieku, obdarzonym zdolnościami leczniczymi, rozgrywający się na tle wydarzeń XX wieku. Historia inspirowana jest życiem uzdrowiciela Jana Mikoláška, który wprawiał w zdumienie pokolenia dzięki niesamowitym umiejętnościom diagnozowania i leczenia chorób za pomocą ziół, narażając się na obstrukcję ze strony komunistycznego establishmentu. Opowieść Mikoláška to nie tylko jedno z ludzkich żyć pełne zwrotów akcji, ale także ogólna refleksja nad ceną, jaką płaci się za przywilej geniuszu.

De Gaulle

Maj 1940. Wojna nasiliła się, armia francuska upadła. Niemcy wkrótce znajdą się w Paryżu. Panika rozprzestrzenia się. Rząd planuje zaakceptować porażkę. Charles de Gaulle (Lambert Wilson), niedawno awansowany na generała, chce zmienić bieg historii. Jego żona, Yvonne de Gaulle (Isabelle Carré), jest jego pierwszym zwolennikiem, ale wydarzenia szybko ich rozdzielają. Yvonne i jej dzieci wyruszają na drogę przez mękę. Charles wyjeżdża do Londynu. Tworzy się Francuski Ruch Oporu.

Misbehaviour

Grupa kobiet planuje zakłócić konkurs piękności Miss World w 1970 roku w Londynie.


Benedetta

Pod koniec XV wieku, kiedy szalała zaraza, Benedetta Carlini (Virginie Efira) wstąpiła do nowicjatu w klasztorze Pescia w Toskanii. Jest zdolna od dzieciństwa do cudów. W zgromadzeniu cierpi z powodu niepokojących wizji religijnych i erotycznych. Towarzyszy jej zakonnica, z którą wchodzi w romantyczny związek.

Rozkwit imperiów: Osmanowie

Sułtan osmański Mehmed II rusza z potężną ofensywą na stolicę Bizancjum, Konstantynopol, wyznaczając w ten sposób bieg historii na kolejne stulecia.

Słowa kluczowe