Horror

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV 5.5

Pieluchowy gang napada na szkołę w Tromaville i bierze jako zakładników uczniów jednej z klas. Jak zawsze w takich sytuacja pojawia się Toxie i krwawo rozprawia się z napastnikami. Niestety podczas wybuchu bomby zostaje przeniesiony do alternatywnej rzeczywistości, a jego miejsce w Tromaville zajmuje złe alterego Noxie.

Wygłodniali 5.7

Nieznany wirus powoduje przemianę ludzi w krwiożerczych i bezmyślnych morderców polujących na nieprzemienionych. Garstka ocalałych próbuje zaleźć schronienie, ale nie jest to takie proste gdyż wokół nich polują chordy tytułowych, wygłodniałych.

Zło we mnie 5.8

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. Na miejscu, w opustoszałym z dnia na dzień internacie, pozostają wyłącznie Katherine (Kiernan Shipka) i Rose (Lucy Boynton), których rodzice - z niewiadomych powodów - nie stawili się po odbiór córek. Równolegle, swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan (Emma Roberts) - tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Jej nadejście uwalnia demony, która zaczynają zagrażać Katherine i Rose. Czy zdane tylko na siebie uczennice zdołają powstrzymać moce, które przebudziły się w zapomnianych podziemiach szkoły?


Martwica mózgu 7.3

Jeden z najbardziej znanych filmów gore w historii. Do miejskiego zoo w małym miasteczku trafia dziwne i bardzo niebezpieczne zwierzę – szczuro-małpa. Gryzie ona matkę głównego bohatera, co powoduje u kobiety przemianę w bezmyślne zombie. Lionel za wszelką cenę stara się uratować matkę, jednak choroba wymyka się z pod kontroli, zarażając kolejne osoby. Mężczyźnie przyjdzie teraz stawić czoła żywym trupom.

Coś 8.2

Pośrodku bezwzględnej Antarktydy, grupa naukowców musi stawić czoła przybyszowi z innej planety, potrafiącemu skopiować dowolny organizm.

Gatunek 6.8

Kiedy obca istota - wytwór inżynierii genetycznej - ucieka spod obserwacji, naukowiec Xavier Fitch (Ben Kingsley) tworzy grupę ekspertów mającą na celu jej odnalezienie. Załoga: morderca (Michael Madsen), empata (Forest Whitaker), biolog (Marg Helgenberger) i antropolog (Alfred Molina) - tropią swą ofiarę w Los Angeles. Tu, przybierając formę pięknej kobiety (Henstridge), obcy inicjuje swój okrutny plan: poznać nic nie podejrzewających ludzi i wydać potomstwo, które zniszczy ludzkość! Biologiczny zegar obcego tyka niesłychanie szybko, a Fitch i jego drużyna zostają wciągnięci w grę, w której los ludzkości wisi na włosku.

Straszny film 7.3

Kpi z klasycznych już scen z Krzyku, Szóstego Zmysłu, Matriksa, Koszmaru minionego lata i Blair Witch Project, by następnie do sparodiowania całej rzeszy banałów z rodem z kina dla nastolatków. Grupa młodych ludzi jest prześladowana przez seryjnego mordercę, znającego ich wspólną tajemnicę: spowodowali wypadek podczas minionego Halloween. Zbrodniarz rozpoczyna serię mordów od zabicia niezbyt rozgarniętej blondynki.

Fido 6.0

Wyobraźcie sobie, że na Ziemię spadł z kosmosu pył zamieniający wszystkich umarłych w żądne ludzkiego mięsa zombie. Jakby tego było mało, wyobraźcie sobie, że ludzie w całej swej mądrości wymyślili urządzenie pozwalające kontrolować nieprzyjaciół i uczynić z nich naszych sługów. Tak o to poznajcie Fido - zombie należącego do państwa Robinsonów. I wszystko byłoby świetnie, gdyby pewnego dnia Fido nie zjadł zrzędzącej sąsiadki...

Demony 5.6

Isabella Rossi wyjeżdża do Włoch by nakręcić dokument o swojej opętanej przez demona matce. Jak się wkrótce okazuje zło jest prawdziwe, a jedyne czego pragnie to zabrać kolejne dusze do piekła.

Poultrygeist: Noc kurczęcich trucheł 6.3

Na indiańskim cmentarzysku zostaje wybudowana restauracja "Chicken Bunker". Pomimo protestów mieszkańców dochodzi do jej otwarcia, ale już od początku coś jest nie tak. Wkrótce serwowana tam żywność zostaje opętana i zaczyna mutować. To samo dzieję się z ludźmi, którzy ją zjedli.

Słowa kluczowe