Horror 1968

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziecko Rosemary 7.8

Rosemary i jej nowy mąż Guy, przeprowadzają się do Nowego Jorku. Okazują oni wiele życzliwości podstarzałej parze, która mieszka w sąsiedztwie. Ale kiedy inna dziewczyna w bloku popełnia samobójstwo, Rosemary zostaje obdarzona wiekszą uwagą przez złych ludzi. Musi teraz chronić swoje nienarodzone dziecko. Ale może to nie dziecko potrzebuje ochrony...

Narzeczona diabła 6.5

Książę de Richleau (Christopher Lee), Rex Van Ryn (Leon Greene) i Simon Aron (Patrick Mower) są przyjaciółmi. Kiedy ten ostatni wpada w sieci sekty czczącej Diabła, pozostali dwaj postanawiają za wszelką cenę go stamtąd wydostać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ przywódcą sekty jest inteligentny i przebiegły Mocata (Charles Gray), a na dodatek w jego tajemniczej pomocnicy, Tanith (Nike Arrighi), Rex się zakochuje.

Noc żywych trupów 7.2

Z nieznanych przyczyn rakieta wysłana na Wenus ulega awarii, na skutek czego w niewielkim miasteczku rozwija się nieznany wcześniej wirus. Pod jego wpływem do życia powracają zmarli. Bohaterowie filmu zmuszeni będą do zmierzenia się z hordą bezlitosnych zombie.


The Astro-Zombies

Astro Zombies są to kreatury utworzone przez szalonego doktora DeMarco. Mężczyzna postanowił stworzyć je, aby zemścić się na ludziach, którzy wygnali go z Ziemi. Do walki z potworami staje zespół agentów CIA pod dowództwem Chucka Edwardsa.

Godzina wilka 7.5

Godzina wilka opowiada historię małżeństwa Johana i Almy. Mieszkają na małej wyspie, gdzie Johan maluje obrazy, a Alma zajmuje się domem. Żona bardzo kocha swojego męża, ale nie może znieść jego koszmarów sennych, które zaczynają ingerować w ich codzienne życie. Pewnego dnia zostają zaproszeni na ucztę do zamku, w którym mieszka właściciel wyspy.

Kosmiczna ektoplazma

Ze stacji kosmicznej krążącej na ziemskiej orbicie zostaje wysłana misja mająca na celu zniszczenie zbliżającej się do naszej planety asteroidy. Cała akcja kończy się sukcesem, ale powracający astronauci przynoszą ze sobą dziwną, zieloną substancję. Bardzo szybko mutuje ona w wielkie, zielone potwory z jednym okiem. Monstra karmiąc się energią elektryczną szybko opanowują stację, a garstka ocalałych próbuje z niej uciec.

Korupcja

Sir John Rowan jest zakochany bez pamięci w swojej młodszej narzeczonej. Uczucie jakim ją darzy jest tak mocne, że po wypadku jakiego Lynn doznaje, robi wszystko, by przywrócić jej piękno. W końcu udaje mu się odnaleźć starożytną formułę, dzięki której oparzenia na twarzy kobiety goją się bez śladu. Niestety do stworzenia cudownej substancji trzeba kogoś zabić, a efekty jej działania są tymczasowe.

Kobieta kot

Shige i Yone mieszkają razem w małym domku na skraju lasu. Pewnego dnia zostają ograbione i zgwałcone przez samurajów. Kobiety powracają do świata żywych i mszczą się na oprawcach. Do walki z nimi zostaje wyznaczony Gintokiem - waleczny żołnierz, który jest oddany swemu władcy.

Curse of the Crimson Altar

Robert Manning przybywa do starej, wiktoriańskiej rezydencji szukając zaginionego brata. Pomimo zapewnień właściciela, że nigdy go tam nie było, Robert zatrzymuje się w posiadłości i rozpoczyna poszukiwania. Jak się wkrótce okazuje wszystko ma związek ze spaloną tam przed laty czarownicą i faktem, że ich przodek by jednym z jej oskarżycieli.

The Blood Beast Terror

Naukowiec tworzy stworzenie będące jednocześnie piękna kobietą i przerażającym potworem żywiącym się ludzką krwią.

Słowa kluczowe