Horror 1968

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziecko Rosemary 7.9

Rosemary i jej nowy mąż Guy, przeprowadzają się do Nowego Jorku. Okazują oni wiele życzliwości podstarzałej parze, która mieszka w sąsiedztwie. Ale kiedy inna dziewczyna w bloku popełnia samobójstwo, Rosemary zostaje obdarzona wiekszą uwagą przez złych ludzi. Musi teraz chronić swoje nienarodzone dziecko. Ale może to nie dziecko potrzebuje ochrony...

Noc żywych trupów 7.2

Z nieznanych przyczyn rakieta wysłana na Wenus ulega awarii, na skutek czego w niewielkim miasteczku rozwija się nieznany wcześniej wirus. Pod jego wpływem do życia powracają zmarli. Bohaterowie filmu zmuszeni będą do zmierzenia się z hordą bezlitosnych zombie.

Narzeczona diabła 6.6

Książę de Richleau (Christopher Lee), Rex Van Ryn (Leon Greene) i Simon Aron (Patrick Mower) są przyjaciółmi. Kiedy ten ostatni wpada w sieci sekty czczącej Diabła, pozostali dwaj postanawiają za wszelką cenę go stamtąd wydostać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ przywódcą sekty jest inteligentny i przebiegły Mocata (Charles Gray), a na dodatek w jego tajemniczej pomocnicy, Tanith (Nike Arrighi), Rex się zakochuje.


The Astro-Zombies 2.0

Szalony naukowiec DeMarco zostaje zwolniony z Agencji Kosmicznej. Od tego momentu doktor zaczyna eksperymentować na własną rękę i tworzy istotę doskonale przygotowaną do podróży kosmicznych. Stwór wymyka się jednak z pod kontroli i zaczyna zabijać napotkane kobiety. Całą sprawa wkrótce zaczyna interesować się CIA i grupka bandytów kierowana przez Satanę.

Powrót Draculi 7.0

Monsignor Ernest Mueller przybywa do małej wioski u podnóża gór, by sprawdzić jak funkcjonuje tamtejsza parafia. Gdy okazuje się, że ludzie przestali chodzić do kościoła i żyją w strachu przed Drakulą, Ernest postanawia udać się do jego zamku i raz na zawsze zniszczyć to zło. Wyprawa przynosi jednak odwrotny skutek, bo uwięziony dotąd w lodzie Drakula powraca do życia i udaje się śladami Monsignora, by dokonać zemsty za zapieczętowanie swojego zamku.

Godzina wilka 7.4

Godzina wilka opowiada historię małżeństwa Johana i Almy. Mieszkają na małej wyspie, gdzie Johan maluje obrazy, a Alma zajmuje się domem. Żona bardzo kocha swojego męża, ale nie może znieść jego koszmarów sennych, które zaczynają ingerować w ich codzienne życie. Pewnego dnia zostają zaproszeni na ucztę do zamku, w którym mieszka właściciel wyspy.

Robak zwycięzca 6.4

Do małego angielskiego miasteczka przybywa łowca czarownic, Matthew Hopkins, który wraz ze swoim pomocnikiem Stearnem przemierza kraj, dokonując brutalnych przesłuchań i egzekucji. Szukając sług szatana, Hopkins znęca się nad miejscowym księdzem oskarżonym przez wieśniaków o czary. Chcąc go uratować jego bratanica oddaje się lubieżnemu łowcy czarownic. Gdy o wszystkim dowiaduje się jej ukochany postanawia zemścić się na Hopkinsie i Stearnie.

Kobieta kot 7.0

Shige i Yone mieszkają razem w małym domku na skraju lasu. Pewnego dnia zostają ograbione i zgwałcone przez samurajów. Kobiety powracają do świata żywych i mszczą się na oprawcach. Do walki z nimi zostaje wyznaczony Gintokiem - waleczny żołnierz, który jest oddany swemu władcy.

Curse of the Crimson Altar 5.0

Robert Manning przybywa do starej, wiktoriańskiej rezydencji szukając zaginionego brata. Pomimo zapewnień właściciela, że nigdy go tam nie było, Robert zatrzymuje się w posiadłości i rozpoczyna poszukiwania. Jak się wkrótce okazuje wszystko ma związek ze spaloną tam przed laty czarownicą i faktem, że ich przodek by jednym z jej oskarżycieli.

The Blood Beast Terror 6.0

Naukowiec tworzy stworzenie będące jednocześnie piękna kobietą i przerażającym potworem żywiącym się ludzką krwią.

Słowa kluczowe