Horror 1968

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziecko Rosemary 8.1

Młodzi małżonkowie, Rosemary i Guy Woodhouse, są zachwyceni myślą o zamieszkaniu w starym domu eleganckiej dzielnicy Nowego Jorku. Nie zważają na podejrzaną reputację jego lokatorów. Plotka głosi, że zajmują się magią i czarami. Rosemary i Guy nie przywiązują wielkiej wagi do tych pogłosek. Myślą jedynie o radościach, jakie przyniesie życie w nowym, dużym mieszkaniu z dzieckiem, które wkrótce się narodzi.

Noc żywych trupów 7.3

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Katastrofa rakiety wysłanej na Wenus uaktywnia ciała nieboszczyków z okolicznych cmentarzy. Krwiożercze "zombie" atakują grupę ludzi zabarykadowaną na farmie...

The Astro-Zombies 2.0

Szalony naukowiec DeMarco zostaje zwolniony z Agencji Kosmicznej. Od tego momentu doktor zaczyna eksperymentować na własną rękę i tworzy istotę doskonale przygotowaną do podróży kosmicznych. Stwór wymyka się jednak z pod kontroli i zaczyna zabijać napotkane kobiety. Całą sprawa wkrótce zaczyna interesować się CIA i grupka bandytów kierowana przez Satanę.


Narzeczona diabła 6.6

Książę de Richleau (Christopher Lee), Rex Van Ryn (Leon Greene) i Simon Aron (Patrick Mower) są przyjaciółmi. Kiedy ten ostatni wpada w sieci sekty czczącej Diabła, pozostali dwaj postanawiają za wszelką cenę go stamtąd wydostać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ przywódcą sekty jest inteligentny i przebiegły Mocata (Charles Gray), a na dodatek w jego tajemniczej pomocnicy, Tanith (Nike Arrighi), Rex się zakochuje.

Palacz zwłok 7.3

Główny bohater filmu jest palaczem zwłok. Wbrew temu, co wszyscy sądzą, uwielbia on swoją pracę. Można by powiedzieć: tylko nienormalny człowiek lubiłby taką pracę. Otóż bohater jest nienormalny. Jest psychopatą, który człowieka umie postrzegać tylko jako proch i kości. Kiedy więc faszystowska organizacja proponuje psychopacie układ, ten bez wahania się zgadza...

Mad Doctor of Blood Island 4.0

Na jednej z tropikalnych wysepek szalony naukowiec Lorca, eksperymentuje na tubylcach podając im chlorofil z rzadkiej rośliny. W wyniku jego badań dochodzi do mutacji i przemiany jednego z nich w odrażającego potwora. Stwór masakruje kolejnych tubylców i tylko przybyły na wsypę Bill Foster, ma odwagę by powstrzymać szaleńca i jego monstrum.

Le viol du vampire 1.0

Film podzielono na dwie części. W pierwszej cztery kobiety mieszkające w opuszczonej rezydencji wierzą, że są wampirzycami. Utwierdzają je w tym miejscowi stawiający wokół domu krzyże. Wszystko zmienia się, gdy w okolicy pojawiają się trzej mężczyźni z Paryża. W drugiej do miasteczka przybywa wampirza królowa wraz ze swoimi akolitami, by wskrzesić zabite kobiety.

Kyuketsuki Gokemidoro 6.0

Samolot Japońskich linii lotniczych rozbija się na bezludnej wyspie, po tym jak jego przyrządy zostały zniszczone przez UFO. Gdy ocaleli dochodzą do siebie, jeden z nich zostaje opanowany przez obcych, a w jego ciało wnika galaretowaty kosmita. Przemieniony zaczyna atakować pozostałych wysysając krew z ich ciał.

Godzina wilka 7.4

Godzina wilka opowiada historię małżeństwa Johana i Almy. Mieszkają na małej wyspie, gdzie Johan maluje obrazy, a Alma zajmuje się domem. Żona bardzo kocha swojego męża, ale nie może znieść jego koszmarów sennych, które zaczynają ingerować w ich codzienne życie. Pewnego dnia zostają zaproszeni na ucztę do zamku, w którym mieszka właściciel wyspy.

Historie niesamowite 6.5

Trzy krótkie adaptacje opowiadań Edgara Allena Poe. Każde z opowiadań zostało wyreżyserowane przez innego reżysera. 1. Metzengerstein - W średniowieczu. Hrabina Metzengerstein (Jane Fonda), która prowadzi życie w rozpuście, zakochuje się w swoim kuzynie baronie Wilhelmie (Peter Fonda), ale ten tylko pasjonuje się końmi, gardzi nią. Po pewnym czasie stajnie zostają podpalone. Wilhelm umiera w płomieniach próbując ratować swoje konie. Jednemu z nich uda się uciec. Zafascynowana tym zwierzęciem, w którym widzi wcielenie jej kuzyna, zakochuje się w koniu, który doprowadzi do jej śmierci. 2. William Wilson - We Włoszech, William Wilson (Alain Delon), austriacki despotyczny oficer, wyznaje swojemu księdzu spowiednikowi swoje niegodziwości. Jest prześladowany przez swojego sobowtóra, który przychodzi do niego za każdym razem, gdy popełnia jakiś niegodny czyn. Chcąc poznać przyczynę tego gra w karty z piękną Giuseppiną (Brigitte Bardot). Popełnia samobójstwo po tym, jak dźgnie szablą swojego dubleta. 3. Toby Dammit - Brytyjski aktor Toby Dammit (Terence Stamp) przyjeżdża do Rzymu na projekt filmowy "pierwszy katolicki western". Z okazji tego wydarzenia organizowany jest wieczór medialny. Alkoholik, narkoman, myśli tylko o Ferrari, które obiecali mu producenci. Ale ma obsesję na punkcie wizji blondynki z czerwonym balonem. Po wyjściu z kina znajdzie śmierć za kierownicą swojego samochodu, bo chce dołączyć do dziewczyny.

Słowa kluczowe