Horror 1968

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziecko Rosemary 8.2

Akcja filmu toczy się w Nowym Jorku. Młody, początkujący aktor - Guy Woodhouse wraz z żoną Rosemary poszukuje mieszkania. W końcu para decyduje się na mieszkanie w starej kamienicy, pomimo ostrzeżeń ich wspólnego przyjaciela - Hutcha, który opowiada im o mrocznej przeszłości budynku. Już po kilku dniach dochodzi do tragedii - sąsiadka, którą Rosemary poznała w pralni popełnia samobójstwo, skacząc z okna mieszkania Minnie i Romana Castevetów - starszego małżeństwa, zajmującego się wcześniej dziewczyną. Guy i Rosemary zapoznają się z nimi, lecz po pewnym czasie zaczyna drażnić ich nachalność nowych przyjaciół. Postanawiają zerwać kontakt, jednak niespodziewanie Guy zmienia zdanie, zaraz po tym jak otrzymuje rolę w teatralnym przedstawieniu.

Palacz zwłok 7.1

Główny bohater filmu jest palaczem zwłok. Wbrew temu, co wszyscy sądzą, uwielbia on swoją pracę. Można by powiedzieć: tylko nienormalny człowiek lubiłby taką pracę. Otóż bohater jest nienormalny. Jest psychopatą, który człowieka umie postrzegać tylko jako proch i kości. Kiedy więc faszystowska organizacja proponuje psychopacie układ, ten bez wahania się zgadza...

Noc żywych trupów 7.3

Miała być to spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców Amerykę lat 60. opanowały zombie. Aby przeżyć kolejny dzień musiały znaleźć świeże, ludzkie mięso. Dla Johnny’ego, powalonego na ziemię przez pierwszego żywego trupa wycieczka skończyła się równie szybko jak się zaczęła. Barbara znalazła schronienie w opuszczonym domu, do którego wkrótce dotarli przypadkowi ludzie szukając bezpiecznego miejsca. Ludzie nie byli jednak jej jedynymi gośćmi tej nocy...


Yôkai daisensô 4.0

Japońskie potwory i demony muszą powstrzymać pradawnego babilońskiego potwora, wysysającego krew z miejscowej ludności.

The Astro-Zombies 2.0

Astro Zombies są to kreatury utworzone przez szalonego doktora DeMarco. Mężczyzna postanowił stworzyć je, aby zemścić się na ludziach, którzy wygnali go z Ziemi. Do walki z potworami staje zespół agentów CIA pod dowództwem Chucka Edwardsa.

Narzeczona diabła 6.6

Książę de Richleau (Christopher Lee), Rex Van Ryn (Leon Greene) i Simon Aron (Patrick Mower) są przyjaciółmi. Kiedy ten ostatni wpada w sieci sekty czczącej Diabła, pozostali dwaj postanawiają za wszelką cenę go stamtąd wydostać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ przywódcą sekty jest inteligentny i przebiegły Mocata (Charles Gray), a na dodatek w jego tajemniczej pomocnicy, Tanith (Nike Arrighi), Rex się zakochuje.

Mad Doctor of Blood Island 4.0

Na jednej z tropikalnych wysepek szalony naukowiec Lorca, eksperymentuje na tubylcach podając im chlorofil z rzadkiej rośliny. W wyniku jego badań dochodzi do mutacji i przemiany jednego z nich w odrażającego potwora. Stwór masakruje kolejnych tubylców i tylko przybyły na wsypę Bill Foster, ma odwagę by powstrzymać szaleńca i jego monstrum.

Le viol du vampire 1.0

Film podzielono na dwie części. W pierwszej cztery kobiety mieszkające w opuszczonej rezydencji wierzą, że są wampirzycami. Utwierdzają je w tym miejscowi stawiający wokół domu krzyże. Wszystko zmienia się, gdy w okolicy pojawiają się trzej mężczyźni z Paryża. W drugiej do miasteczka przybywa wampirza królowa wraz ze swoimi akolitami, by wskrzesić zabite kobiety.

Kyuketsuki Gokemidoro 6.0

Samolot Japońskich linii lotniczych rozbija się na bezludnej wyspie, po tym jak jego przyrządy zostały zniszczone przez UFO. Gdy ocaleli dochodzą do siebie, jeden z nich zostaje opanowany przez obcych, a w jego ciało wnika galaretowaty kosmita. Przemieniony zaczyna atakować pozostałych wysysając krew z ich ciał.

Godzina wilka 7.5

Godzina wilka opowiada historię małżeństwa Johana i Almy. Mieszkają na małej wyspie, gdzie Johan maluje obrazy, a Alma zajmuje się domem. Żona bardzo kocha swojego męża, ale nie może znieść jego koszmarów sennych, które zaczynają ingerować w ich codzienne życie. Pewnego dnia zostają zaproszeni na ucztę do zamku, w którym mieszka właściciel wyspy.

Słowa kluczowe