Horror 1970

Przedstawiamy listę 83 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Horror w Dunwich 6.1

Do biblioteki w Miscantonic, przyjeżdża tajemniczy człowiek pragnący wypożyczyć Necronomikom. Kustosz muzeum jednak odmawia. Nie dając za wygraną, nieznajomy wciąga go w rozmowę. Ich dysputa przeciąga się tak bardzo, że kustosz z przyjaciółmi musi odwieść go do domu. Nie wiedza, że właśnie o to chodziło nieznajomemu. Bo to dzięki nim, będzie mógł dopełnić prastary rytuał.

Książę Dracula

Po raz kolejny mamy okazję obejrzeć historię hrabiego Draculi. W celu znalezienia najodpowiedniejszych ofiar ekscentryczny arystokrata z Transylwanii odbywa częste podróże. To wyjeżdża do wielkich miast, to wraca do swej wiejskiej posiadłości. Swym dziwnym zachowaniem i iście szatańskimi praktykami terroryzuje całe otoczenie.

Lokis. Rękopis profesora Wittembacha 6.6

Pastor Wittembach wyrusza na Litwę i Żmudź, by szukać tam śladów starego piśmiennictwa sakralnego. Trafia do pałacu hrabiego Michała Szemiota, poznaje tajemnice tej rodziny. Matka hrabiego trzymana jest w klatce, postradała, bowiem zmysły, kiedy zaatakował ją niedźwiedź. Była wtedy w ciąży. Istnieje podejrzenie, że jej syn ma w sobie coś z lokisa - litewskiego niedźwiedzia. Podejrzenie to staje się realne. Odbywa się ślub hrabiego Michała z piękną Julią. Nazajutrz hrabia znika, pozostawiając młodą żonę w kałużach krwi. Wszystko wskazuje na to, że spędziła ona noc poślubną z niedźwiedziem...


Bigfoot

Wymierające plemię wielkich stóp zaczyna porywać kobiety by przedłużyć egzystencję swojej rasy. Chłopak jednej ze schwytanych powiadamia o wszystkim miejscowych i wraz z dwoma sprzedawcami wyrusza na ratunek.

Flesh Feast

Doktor Elaine Frederick prowadzi badania, w których dzięki specjalnemu rodzajowi robaków potrafi przywrócić człowiekowi młodość. Jej tajnymi badaniami interesuje się grupa nazistów, którzy chcą wykorzystać osiągnięcia naukowiec by odmłodzić Adolfa Hitlera.

Wampiryczni kochankowie

Wampirzyca Mircalla ostatnia przedstawicielka rodu Karnsteinów, przemierza Europę w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Dzięki sprytnej sztuczce udaje jej się zatrzymać u Generała von Spielsdorfa, którego córka Laura zapada wkrótce na dziwną chorobę i umiera. Wraz ze śmiercią Laury znika również Marcilla. Kilka dni później wampirzyca zostaje zaproszona przez mieszkającego nieopodal Barona von Hartoga i wszystko zaczyna się powtarzać.

Skosztuj krwi Draculi

William Hargood, Samuel Paxton i Jonathon Secker to bogaci dżentelmeni. Znudzeni sielankowym życiem, szukają mocnych wrażeń. W tym celu udają się do domów publicznych. Z czasem stwierdzają, że to im nie wystarcza i przyjmują ofertę lorda Courtleya, który proponuje im udział w czarnej mszy.

Horror of the Blood Monsters

Statek kosmiczny SP-13 ulega kolizji z asteroidą. W wyniku uszkodzeń załoga zmuszona jest lądować na nieznanej planecie. Podczas jej przeczesywania w poszukiwaniu paliwa, astronauci zostają wmieszani w wojnę, między żyjącymi tam plemionami.

Scream and Scream Again

W Londynie zaczyna grasować szaleniec, który gwałci i okrutnie morduje swoje ofiary. Chcąc go złapać policja wystawia na przynętę młodą funkcjonariuszkę. Podstęp udaje się i szaleniec zostaje złapany, ale dzięki swojej niewiarygodnej sile udaje mu się uciec i popełnić samobójstwo w kadzi z kwasem. Śledztwo zostaje zamknięte, ale lekarze badający jego ocalałą rękę odkrywają, że jest sztuczna.

Crescendo

Susan Roberts (Stefanie Powers) studiuje muzykologię, aby dokładnie poznać biografię nieżyjącego już jednego z wielkich kompozytorów, postanawia spędzić jakiś czas w jego okazałej francuskiej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że będzie miała do czynienia z dość osobliwymi mieszkańcami ponurego domostwa, wdową po muzyku Danielle (Margaretta Scott) i jej synem Georgesem (James Olson). Jest jeszcze nieprzystępny lokaj Carter (Joss Ackland) i Lillianna (Jane Lapotaire), pokojówka-nimfomanka. Jako jedyny z tego grona tylko Georges zachowuje się normalnie, mimo że jest inwalidą przykutym do wózka i uzależnionym od narkotyków. Jednak i on ma swoje własne lęki objawiające się erotycznymi snami, które nieodmiennie kończą się jego śmiercią. Susan czuje się jak więzień w tym strasznym domu, a sytuacja staje się przerażająca, kiedy zaczynają się morderstwa...

Słowa kluczowe