Horror 1973

Przedstawiamy listę 115 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Egzorcysta 8.8

Opowieść o nastoletniej dziewczynie, której ciało i dyszę opanował demon oraz księdzu, który za wszelką cenę próbuje uwolnić dziewczynę od prześladującego ją potwora. Pojedynek jaki przyjdzie mu stoczyć będzie wymagał od niego najwyższych poświęceń i niezłomnej wiary.

Kult 7.9

Sierżant Howie (Edward Woodward) prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczynki na małej wyspie Summerisle. Okazuje się, że społeczność wyspy kultywuje pogańskie wierzenia. Howie zaczyna podejrzewać, że dziewczynka została złożona w ofierze...

Nie bój się ciemności 4.0

Farnhamowie wprowadzają się do starej rezydencji, należącej od pokoleń do rodziny Sally. Kilka dni później zaciekawiona kobieta, odkręca pokrywę kominka, uwalniając uwięzione tam stworki. Te wypuszczone na wolność robią wszystko, by zaciągnąć Sally jak jej przodków do swojego legowiska.


Opowieści z krypty. Tom II 5.8

Pięciu nieznajomych zostaje uwięzionych w podziemnym biurze jednego z wieżowców. Dla zabicia czasu zaczynają sobie opowiadać przerażające sny, jakie mieli ostatnimi czasy. Pierwszy chcąc przejąć spadek zabija siostrę. Kilka minut później pada jednak ofiarą, żyjących w miasteczku wampirów. Drugi po wielu latach kawalerskiego życia postanawia się ożenić. Jakiś czas później jego wybranka, nie mogąc już z nim wytrzymać zabija go i rozczłonkowuje. Trzeci chcąc wyłudzić pieniądze z polisy na życie, postanawia upozorować śmierć. Jego plan bierze jednak w łeb, gdy budzi się w trumnie, a jego wspólnik nie ma zamiaru go odkopać. Czwarty to podstarzały magik, który dla zdobycia nowej sztuczki zabija młodą dziewczynę. Piaty chcąc zemścić się na ludziach, którzy go oszukali zwraca się do czarownika voodoo.

Wążżżż 6.5

Doktor Stoner prowadzi naukowe eksperymenty na wężach. Na miejsce zaginionego w tajemniczych okolicznościach asystenta, Stoner angażuje studenta biologii Davida i poddaje go serii zastrzyków ochronnych. Seria zastrzyków źle jednak wpływa na Davida - zaczyna on u siebie dostrzegać dziwne przemiany fizyczne.

Nie zaglądaj do piwnicy 1.0

Akcja filmu toczy się w prywatnym zakładzie psychiatrycznym, którego właścicielem jest znany i chwalony doktor Stephens (Michael Harvey). Mężczyzna stosuje na pacjentach nowatorskie metody leczenia. Pewnego dnia ginie z rąk jednego, z leczących się u niego schizofreników...

Krwawy teatr 6.9

Po latach upokorzeń i niepochlebnych recenzji kiepski szekspirowski aktor Edward Lionheart Price decyduje, że wreszcie spuści zasłonę na wszystkich swoich krytyków. By zakatrupić swoich prześmiewców szuka inspiracji w dziełach swego mistrza. Udowadnia, że świat to jedna wielka scena... Scena zbrodni.

Godzilla kontra Megalon 5.5

Podziemne królestwo Seatopia wysyła Megalona, olbrzymiego chrząszcza i Gigana aby zniszczyli mieszkańców mieszujących nad ziemią. Próbując ich zatrzymać, samodzielnie myślący robot przyprowadza do pomocy Godzillę...

Szaleńcy 6.8

Do ujęcia wody pitnej w małym amerykańskim miasteczku Evans City, dostaje się eksperymentalny wirus "Trixie". W kilka godzin zmienia on niemal wszystkich mieszkańców w spragnionych krwi szaleńców. Wojsko próbując zapanować nad całą sytuacją rozpoczyna eksterminację. Tylko, że w miasteczku zostało kilku zdrowych mieszkańców.

The Creeping Flesh 7.0

Emmanuel Hildern przywozi ze swojej ekspedycji do Nowej Gwinei, szkielet nieznanego humanoida. Myjąc go podróżnik odkrywa, że przy kontakcie z wodą na kościach tworzy się żywa tkanka. Emanuel zaczyna więc na nich eksperymentować. Przypadkowo z krwią potwora styka się jego córka, która wkrótce popada w obłęd i zaczyna zabijać ludzi.

Słowa kluczowe