Horror 1973

Przedstawiamy listę 116 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Egzorcysta 8.8

Opowieść o nastoletniej dziewczynie, której ciało i dyszę opanował demon oraz księdzu, który za wszelką cenę próbuje uwolnić dziewczynę od prześladującego ją potwora. Pojedynek jaki przyjdzie mu stoczyć będzie wymagał od niego najwyższych poświęceń i niezłomnej wiary.

Kult 7.9

Na maleńkiej szkockiej wyspie zaginęła mała dziewczynka. Policja chcąc wyjaśnić całą sprawę wysyła tam sierżanta Howiego. Pewny siebie i znakomicie znający się na swoim fachu policjant, nie jest jednak przygotowany na to co zastanie na wyspie. Zamieszkują ją bowiem poganie wyznający tajemniczy kult, który sierżanta, zagorzałego katolika napawa obrzydzeniem. Jednak po pewnym czasie, tajemniczy kult i jego wyznawcy zaczynają obezwładniać go magnetyzmem swojej naturalności i całkowitego poddania się żądzom. Ale za fasadą radosnego wyznania czai się mroczny sekret, którego rozwiązanie wiąże się ze sprawą zaginionego dziecka.

Nie bój się ciemności 4.0

Farnhamowie wprowadzają się do starej rezydencji, należącej od pokoleń do rodziny Sally. Kilka dni później zaciekawiona kobieta, odkręca pokrywę kominka, uwalniając uwięzione tam stworki. Te wypuszczone na wolność robią wszystko, by zaciągnąć Sally jak jej przodków do swojego legowiska.


Opowieści z krypty. Tom II 5.8

Pięciu nieznajomych zostaje uwięzionych w podziemnym biurze jednego z wieżowców. Dla zabicia czasu zaczynają sobie opowiadać przerażające sny, jakie mieli ostatnimi czasy. Pierwszy chcąc przejąć spadek zabija siostrę. Kilka minut później pada jednak ofiarą, żyjących w miasteczku wampirów. Drugi po wielu latach kawalerskiego życia postanawia się ożenić. Jakiś czas później jego wybranka, nie mogąc już z nim wytrzymać zabija go i rozczłonkowuje. Trzeci chcąc wyłudzić pieniądze z polisy na życie, postanawia upozorować śmierć. Jego plan bierze jednak w łeb, gdy budzi się w trumnie, a jego wspólnik nie ma zamiaru go odkopać. Czwarty to podstarzały magik, który dla zdobycia nowej sztuczki zabija młodą dziewczynę. Piaty chcąc zemścić się na ludziach, którzy go oszukali zwraca się do czarownika voodoo.

Wążżżż 6.5

Doktor Stoner przyjeżdża na uniwersytet, by prosić swego kolegę o użyczenie mu asystenta na kilka tygodni. Ten po namowach zgadza się na to. Doktor wraca więc z Davidem, nowym asystentem. Już następnego dnia David zostaje zapoznany z pracą doktora. Od razu też dostaje serię zastrzyków, przeciwko toksynom węży tam trzymanych. Tylko, że zastrzyki powtarzane są codziennie. A David zaczyna czuć się coraz gorzej. I w tedy właśnie dowiaduje się, o prawdziwym charakterze badań doktora. Ale czy nie jest już za późno?

Nie zaglądaj do piwnicy 1.0

Akcja filmu toczy się w prywatnym zakładzie psychiatrycznym, którego właścicielem jest znany i chwalony doktor Stephens (Michael Harvey). Mężczyzna stosuje na pacjentach nowatorskie metody leczenia. Pewnego dnia ginie z rąk jednego, z leczących się u niego schizofreników...

Krwawy teatr 6.8

Po latach upokorzeń i niepochlebnych recenzji kiepski szekspirowski aktor Edward Lionheart Price decyduje, że wreszcie spuści zasłonę na wszystkich swoich krytyków. By zakatrupić swoich prześmiewców szuka inspiracji w dziełach swego mistrza. Udowadnia, że świat to jedna wielka scena... Scena zbrodni.

Godzilla kontra Megalon 5.5

Podziemne królestwo Seatopia wysyła Megalona, olbrzymiego chrząszcza i Gigana aby zniszczyli mieszkańców mieszujących nad ziemią. Próbując ich zatrzymać, samodzielnie myślący robot przyprowadza do pomocy Godzillę...

Szaleńcy 6.8

Na pokładzie rozbitego samolotu znajduje się niebezpieczny wirus, który w mgnieniu oka rozprzestrzenia się po okolicy. Zainfekowani mieszkańcy miasteczka wpadają w niekontrolowaną furię, zabijając nawet swoich bliskich. Do akcji wkracza wojsko. Żołnierze, nie patrzą jednak na to, kto jest zarażony, a kto nie, zabijając każdego napotkanego na drodze cywila. Armia teoretycznie niosąca ocalenie, sama stała się zagrożeniem.

The Creeping Flesh 7.0

Emmanuel Hildern przywozi ze swojej ekspedycji do Nowej Gwinei, szkielet nieznanego humanoida. Myjąc go podróżnik odkrywa, że przy kontakcie z wodą na kościach tworzy się żywa tkanka. Emanuel zaczyna więc na nich eksperymentować. Przypadkowo z krwią potwora styka się jego córka, która wkrótce popada w obłęd i zaczyna zabijać ludzi.

Słowa kluczowe