Horror 1973

Przedstawiamy listę 117 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Egzorcysta 8.0

Opowieść o nastoletniej dziewczynie, której ciało i dyszę opanował demon oraz księdzu, który za wszelką cenę próbuje uwolnić dziewczynę od prześladującego ją potwora. Pojedynek jaki przyjdzie mu stoczyć będzie wymagał od niego najwyższych poświęceń i niezłomnej wiary.

Kult 6.8

Sierżant Howie (Edward Woodward) prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczynki na małej wyspie Summerisle. Okazuje się, że społeczność wyspy kultywuje pogańskie wierzenia. Howie zaczyna podejrzewać, że dziewczynka została złożona w ofierze...

Nie zaglądaj do piwnicy 1.0

Akcja filmu toczy się w prywatnym zakładzie psychiatrycznym, którego właścicielem jest znany i chwalony doktor Stephens (Michael Harvey). Mężczyzna stosuje na pacjentach nowatorskie metody leczenia. Pewnego dnia ginie z rąk jednego, z leczących się u niego schizofreników...


Krwawy teatr 6.9

Po latach upokorzeń i niepochlebnych recenzji kiepski szekspirowski aktor Edward Lionheart Price decyduje, że wreszcie spuści zasłonę na wszystkich swoich krytyków. By zakatrupić swoich prześmiewców szuka inspiracji w dziełach swego mistrza. Udowadnia, że świat to jedna wielka scena... Scena zbrodni.

Szaleńcy 6.8

Na pokładzie rozbitego samolotu znajduje się niebezpieczny wirus, który w mgnieniu oka rozprzestrzenia się po okolicy. Zainfekowani mieszkańcy miasteczka wpadają w niekontrolowaną furię, zabijając nawet swoich bliskich. Do akcji wkracza wojsko. Żołnierze, nie patrzą jednak na to, kto jest zarażony, a kto nie, zabijając każdego napotkanego na drodze cywila. Armia teoretycznie niosąca ocalenie, sama stała się zagrożeniem.

Nie bój się ciemności 4.3

Farnhamowie wprowadzają się do starej rezydencji, należącej od pokoleń do rodziny Sally. Kilka dni później zaciekawiona kobieta, odkręca pokrywę kominka, uwalniając uwięzione tam stworki. Te wypuszczone na wolność robią wszystko, by zaciągnąć Sally jak jej przodków do swojego legowiska.

Opowieści z krypty. Tom II 5.8

Pięciu nieznajomych zostaje uwięzionych w podziemnym biurze jednego z wieżowców. Dla zabicia czasu zaczynają sobie opowiadać przerażające sny, jakie mieli ostatnimi czasy. Pierwszy chcąc przejąć spadek zabija siostrę. Kilka minut później pada jednak ofiarą, żyjących w miasteczku wampirów. Drugi po wielu latach kawalerskiego życia postanawia się ożenić. Jakiś czas później jego wybranka, nie mogąc już z nim wytrzymać zabija go i rozczłonkowuje. Trzeci chcąc wyłudzić pieniądze z polisy na życie, postanawia upozorować śmierć. Jego plan bierze jednak w łeb, gdy budzi się w trumnie, a jego wspólnik nie ma zamiaru go odkopać. Czwarty to podstarzały magik, który dla zdobycia nowej sztuczki zabija młodą dziewczynę. Piaty chcąc zemścić się na ludziach, którzy go oszukali zwraca się do czarownika voodoo.

Schlock 2.0

Tytułowy Schlock to prehistoryczny małpolud, który pewnego dnia dokonuje masakry na mieszkańcach jednego z miasteczek. Gdy policja próbuje wytropić sprawcę, Schlock śmiało przemierza okolicę zabijając kolejnych ludzi, do czasu gdy spotyka niewidomą dziewczynę, która nie okazuje przed nim strachu.

Salome 1.0

Film oparty na sztuce Oscara Wilde'a "Salome", będący debiutem osiemnastoletniego wówczas Bakera. Generalnie brak tu jakiegoś całościowego scenariusza, a bardziej przypomina to zbiór dziwnych i niezrozumiałych scen, łączących się ze sobą postacią młodej kobiety.

Powrót ślepej śmierci 6.5

500 lat po oślepieniu i wymordowaniu, grupa templariuszy wraca zza grobu by terroryzować portugalska wioskę. Tak dzieje się w każdą setną rocznice tych wydarzeń. Terroryzowani mieszkańcy szukając ocalenia chronią się w opuszczonej katedrze.

Słowa kluczowe