Horror 1977

Przedstawiamy listę 83 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wściekłość 6.4

Rose doznaje ciężkiego urazu głowy w wypadku. Chcąc ratować jej życie lekarze decydują się na eksperymentalną operację. Kobieta szybko wraca do zdrowia i wszystko wskazuje na to, że zabieg się udał. Niestety po jakimś czasie zaczyna dręczyć ją głód i by go zaspokoić Rose atakuje ludzi i wysysa ich krew. Uciekłszy ze szpitala kobieta przenosi zarazę dalej, a jej ofiary same stają się nosicielami.

Odgłosy 7.5

Amerykanka Susy Banyon (Jessica Harper), przyjeżdża do słynnej szkoły baletowej w Wiedniu, aby rozwijać swój talent. Na miejscu niemal natychmiast orientuje się, że nie wszystko jest w porządku. Studentki giną w strasznych, niewyjaśnionych okolicznościach. Z czasem dowiaduje się zaskakujących faktów, które pomogą dziewczynie rozwiązać zagadkę.

Wzgórza mają oczy 6.8

W wyniku testów atomowych na pustynnych terenach Newady mieszkająca tam rodzinka górników ulega mutacji, co gorsza nie mając co jeść zabijają i zjadają przejeżdżających tamtędy ludzi. A właśnie w te tereny wybrali się Carterowie, by obejrzeć odziedziczoną niedawno kopalnie złota. Ale zamiast kruszcu znajdą koszmar o jakim im się nie śniło.


Lęk wysokości 6.9

Cierpiący na lęk wysokości lekarz podejmuje prace w szpitalu psychiatrycznym.

Samochód 6.8

W okolicach prowincjonalne amerykańskie miasteczka Santa Ynaz pojawia się tajemniczy czarny samochód. Szybko okazuje się, że jest on sprawcą kilku niewyjaśnionych wypadków. Pomimo prób policji i mieszkańców nie udaje się zatrzymać auta a jego ataki stają się coraz śmielsze. Gdy wychodzi na jaw, że samochód prowadzi się sam i jest niezniszczalny na mieszkańców pada blady strach. Kilku z nich podejmuje jednak ostateczna próbę zniszczenia auta ale by tego dokonać muszą najpierw zwabić go w odpowiednie miejsce a to nie jest takie łatwe.

Elza - Nikczemna strażniczka 6.9

Kiedy Aby dowiaduje się, że jej siostra bezprawnie trafiła do obozu koncentracyjnego w Południowej Afryce, postanawia za wszelką cenę jej pomóc. Wykorzystuje korupcję lokalnych władz i udaję jej się dostać do obozu, aby uwolnić siostrę. Dopiero w środku przekonuje się jak trudnego zadania się podjęła i co ją może czekać w obozie, gdzie zasady ustala sadystyczna naczelnik.

Elza - Syberyjska Tygrysica 6.7

Ilsa była komendantem w rosyjskim gułagu, gdzie więźniowie przechodzili pod jej okiem, tzn. "reedukację". Kiedy Stalin umiera, Ilsa niszczy wszystkie dowody i ucieka do Kanady. Jednak tam dogania ją jej przeszłość, kiedy jeden z więźniów rozpoznaje w niej swojego oprawcę. Ilsa po raz kolejny musi uciekać przed zemstą swoich ofiar.

Jabberwocky 7.1

W królestwie Bruna Wątpliwego nastały iście straszne czasy. W najczarniejszej godzinie mroki średniowiecza zaczyna plądrować przerażająco upiorna bestia. Potwór tak straszny, że ludzie zaczęli łapać plagi, by go uniknąć. Płonące ślepia i ostre jak brzytwa szpony sieją spustoszenie w całym Państwie. Czy znajdzie się śmiałek, który odnajdzie odwagę, by pokonać monstrum, ocali królestwo i zdobędzie rękę Gryzeldy - księżniczki wątpliwej urody? Na średniowiecznym horyzoncie pojawia się fajtłapowaty Dennis, nader prosty wieśniak zakochany po uszy w córce władcy. Czy jest on w stanie uratować krainę przed nadchodzącą klęską? Koniec katuszy, a może wręcz przeciwnie - dopiero ich początek?

The Child 3.0

Dziewczynka o telekinetycznych zdolnościach postanawia się zemścić ożywiając zmarłych.

Egzorcysta II: Heretyk 5.5

Ojciec Philip Lamont zostaje wysłany do USA, w celu rozwikłania zagadkowej śmierci księdza Merrina, mającej miejsce podczas egzorcyzmu. Dotarłszy na miejsce Lamont spotyka się z kilkunastoletnią Regan oraz doktor Gene Tuskin. Podczas sesji hipnotycznej ksiądz odkrywa, że Pazuzu wcale nie został wygnany i wciąż dąży do opętania dziewczyny. Chcąc raz na zawsze go pokonać Philip udaje się do Afryki, ale demon dotknął również jego.

Słowa kluczowe