Horror 1977

Przedstawiamy listę 84 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Elza - Nikczemna strażniczka 6.9

Kiedy Aby dowiaduje się, że jej siostra bezprawnie trafiła do obozu koncentracyjnego w Południowej Afryce, postanawia za wszelką cenę jej pomóc. Wykorzystuje korupcję lokalnych władz i udaję jej się dostać do obozu, aby uwolnić siostrę. Dopiero w środku przekonuje się jak trudnego zadania się podjęła i co ją może czekać w obozie, gdzie zasady ustala sadystyczna naczelnik.

Wściekłość 6.4

Rose doznaje ciężkiego urazu głowy w wypadku. Chcąc ratować jej życie lekarze decydują się na eksperymentalną operację. Kobieta szybko wraca do zdrowia i wszystko wskazuje na to, że zabieg się udał. Niestety po jakimś czasie zaczyna dręczyć ją głód i by go zaspokoić Rose atakuje ludzi i wysysa ich krew. Uciekłszy ze szpitala kobieta przenosi zarazę dalej, a jej ofiary same stają się nosicielami.

Odgłosy 7.6

Młoda Amerykanka, Susy Bannion (Jessica Harper), przybywa do Europy do szkoły baletowej we Freiburgu. Staje się świadkiem dziwnych wydarzeń, jakie mają to miejsce. Sama postanawia wyjaśnić tajemnicę zabójstw dokonywanych na jej koleżankach...


Wzgórza mają oczy 6.8

Rodzina Carterów dziedziczy kopalnię srebra w Kalifornii. W trakcie podróży do tego Eldorado zatrzymuje ich człowiek, który twierdzi, że tam dokąd jadą nigdy nie było srebra, a poza tym tereny te są niebezpieczne. Rodzina jednak nie chce o tym słyszeć. Wkrótce po zjechaniu z głównej drogi drobny wypadek unieruchamia samochód. Okoliczne wzgórza napawają grozą. Prawdziwy koszmar rozpocznie się, gdy rodzinę zaatakuje banda mutantów - kanibali...

Lęk wysokości 6.9

Cierpiący na lęk wysokości lekarz podejmuje prace w szpitalu psychiatrycznym.

Samochód 6.8

W okolicach prowincjonalne amerykańskie miasteczka Santa Ynaz pojawia się tajemniczy czarny samochód. Szybko okazuje się, że jest on sprawcą kilku niewyjaśnionych wypadków. Pomimo prób policji i mieszkańców nie udaje się zatrzymać auta a jego ataki stają się coraz śmielsze. Gdy wychodzi na jaw, że samochód prowadzi się sam i jest niezniszczalny na mieszkańców pada blady strach. Kilku z nich podejmuje jednak ostateczna próbę zniszczenia auta ale by tego dokonać muszą najpierw zwabić go w odpowiednie miejsce a to nie jest takie łatwe.

Elza - Syberyjska Tygrysica 6.7

Ilsa była komendantem w rosyjskim gułagu, gdzie więźniowie przechodzili pod jej okiem, tzn. "reedukację". Kiedy Stalin umiera, Ilsa niszczy wszystkie dowody i ucieka do Kanady. Jednak tam dogania ją jej przeszłość, kiedy jeden z więźniów rozpoznaje w niej swojego oprawcę. Ilsa po raz kolejny musi uciekać przed zemstą swoich ofiar.

Jabberwocky 7.1

W królestwie Bruna Wątpliwego nastały iście straszne czasy. W najczarniejszej godzinie mroki średniowiecza zaczyna plądrować przerażająco upiorna bestia. Potwór tak straszny, że ludzie zaczęli łapać plagi, by go uniknąć. Płonące ślepia i ostre jak brzytwa szpony sieją spustoszenie w całym Państwie. Czy znajdzie się śmiałek, który odnajdzie odwagę, by pokonać monstrum, ocali królestwo i zdobędzie rękę Gryzeldy - księżniczki wątpliwej urody? Na średniowiecznym horyzoncie pojawia się fajtłapowaty Dennis, nader prosty wieśniak zakochany po uszy w córce władcy. Czy jest on w stanie uratować krainę przed nadchodzącą klęską? Koniec katuszy, a może wręcz przeciwnie - dopiero ich początek?

The Child 3.0

Dziewczynka o telekinetycznych zdolnościach postanawia się zemścić ożywiając zmarłych.

Egzorcysta II: Heretyk 5.5

Kilkunastoletnia Regan, którą cztery lata wcześniej opętał szatan, wciąż prześladują niesamowite wizje. Jedyną nadzieją staje się dla niej ojciec Lamont, ksiądz, który bada okoliczności śmierci starego egzorcysty.

Słowa kluczowe