Horror 1978

Przedstawiamy listę 76 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Halloween 7.8

W czasie Halloween - tradycyjnego "dnia strachów" poprzedzającego święto zmarłych, sześcioletni chłopiec w groteskowej masce z dyni, dokonuje przerażającego mordu. Po piętnastu latach pobytu w szpitalu psychiatrycznym, ucieka by dokonać kolejnych zabójstw...

Pirania 6.4

W okolicach Lost River Lake ginie dwójka nastolatków. Na poszukiwania wyrusza Maggie McKeown (Heather Menzies) wraz z wynajętym Paulem Groganem (Bradford Dillman). Po drodze natrafiają na pozornie opuszczone laboratoria wojskowe... pozornie, gdyż został w nich dr Robert Hoak (Kevin McCarthy), który w ramach tajnego rządowego projektu opatrzonego kryptonimem Razorteeth, zajmował się hodowaniem specjalnie zmutowanych piranii na potrzeby wojny w Wietnamie. Teraz samotnie kontynuuje swoją pracę. Piranie przypadkowo trafiają do rzeki, a następnie do jeziora, gdzie otwarto właśnie letni obóz dla dzieci...

Omen II 6.9

Minęło siedem lat od chwili, gdy Damien cudem uniknął śmierci z rąk własnego ojca. Obecnie ma 13 lat i mieszka ze swym wujem Richardem Thornem (William Holden), ciotką Ann (Lee Grant) i kuzynem Markiem. Kiedy Damien odkrywa swą moc i wie, jak ją wykorzystać, potężni opiekunowie, poplecznicy zła, bacznie obserwują chłopca. Stopniowo, wuj nabiera podejrzeń, że chłopiec nie jest tak niewinny, na jakiego wygląda. Ciotka jednak stanowczo nie daje wiary ostrzeżeniom i broni Damiena tak, jakby był jej własnym synem. Jednak inni poznali prawdziwą naturę Damiena. Niebawem nadejdzie czas... Rozpocznie się walka dobra ze złem i nastąpi straszliwy koniec. Wkrótce okaże się, czy Damien zostanie zabity, czy też przetrwa jako wcielenie zła na ziemi.


W środku lasu 6.5

Czwórka przyjaciół wybiera się do domku na wieś. Podczas pikniku jeden z nich bezcześci grób indiańskiego szamana. Za to zostaje opętany przez strzegącego tego miejsca demona, który wykorzystując jego ciało atakuje pozostałych.

Świt żywych trupów 7.3

Ciąg dalszy historii znanej z "Nocy żywych trupów". Minęło kilka dni od chwili powstania z martwych mas trupów, rzesze zombie zaczęły przejmować panowanie nad Ziemią paraliżując normalne życie. Pracownik telewizji z Pitsburga, Stephen postanawia uciekać wraz ze swoją narzeczoną Francine. Wraz z nimi szukają ratunku dwaj specjalni funkcjonariusze policji - Roger and Peter (oddelegowani w celu ratowania pozostałych przy życiu ludzi). Razem postanawiają ukraść telewizyjny helikopter i uciec w jakieś bezpieczne miejsce. Docierają do opustoszałego centrum handlowego, gdzie mają zamiar przeczekać kryzys. Po zabarykadowaniu się wewnątrz przyjdzie im walczyć nie tylko z hordami żywych trupów, lecz także o utrzymanie zdrowia psychicznego...

Martin 6.8

Pewnego dnia Martin Madahas stwierdza, że jest wampirem a do życia potrzebna mu jest ludzka krew. Od tej pory, gdy nadchodzi noc Martin wyrusza w poszukiwaniu kolejnej ofiary, którymi padają napotkane przez niego kobiety. Nie zabija ich jednak przez ugryzienie, ale podcina gardła żyletką. Jednak szybko na jego trop wpada policja i Martin musi uciekać z miasta.

Oblicza śmierci 6.8

Jeden z najdrastyczniejszych filmów w historii kinematografii. Cały film stanowi dokumentalny zapis wielu przerażających, okrutnych i krwawych scen, których narratorem jest Dr. Francis B. Gröss. Zobaczyć w nim można zarówno autopsję, wypadki jak i egzekucje.

Inwazja łowców ciał 7.0

Rzecz dzieje się w potężnej aglomeracji San Francisco. Z małych ziarenek rozwijają się dokładne kopie mieszkańców miasta. Są to jednak istoty pozbawione duszy, niemal automaty. Energiczny lekarz próbuje rozwiązać zagadkę i zapobiec niebezpieczeństwu.

Manitou 6.1

Na szyi Karen rozwija się guz. Po prześwietleniach, doktor Hughes jest przekonany, że w guzie rozwija się żywy organizm. Sprawa jest coraz dziwniejsza, gdy Karen zaczyna mówić nieznanym językiem oraz miewa sny o statku. Zgłasza się do Harry'ego Erskine'a, przepowiadacza przyszłości, który stara się jej pomóc. Identyfikuje statek jako okręt, który przybył na wybrzeże amerykańskie, gdy Europejczycy kolonizowali ziemie Ameryki. Wzywa do siebie indiańskiego szamana, który uważa, że w narośli Karen odradza sie 400-letni indiański demon...

Atak pomidorów zabójców 5.4

Pewnego pięknego dnia pomidory ulegają mutacji i zaczynają atakować ludzi. Rząd chcąc zatuszować całą sprawę i szybko rozwiązać ten problem prosi o pomoc najlepszych naukowców oraz specjalny oddział antypomidorowy. Problem w tym, że jego członkowie to wyjątkowe indywidua, zajmujące się wszystkim, tylko nie tym czym powinni. Tymczasem pomidory stają się coraz groźniejsze i docierają do największych miast.

Słowa kluczowe