Horror 1979

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - 8 pasażer Nostromo 8.4

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Potomstwo 7.0

Kolejne dzieło Davida Cronenberga. Psychicznie chora żona Franka przebywa w klinice, gdzie jest leczona. Wolno jej się spotykać wyłącznie z córką. Mężczyzna, po jednej z takich wizyt, zauważa u dziewczynki ślady pobicia. Chce ograniczyć owe spotkania. Wkrótce dochodzi do okrutnych morderstw, w których giną członkowie rodziny Noli, zabijani przez nieznane osobniki…

Nosferatu wampir 7.6

Remake filmu z 1922 roku. Jonathan Harker zostaje wysłany do Transylwanii, by sprzedać jednemu z mieszkających tam szlachciców rezydencję w Virnie. Na miejscu okazuje się, że hrabia jest wampirem, który zwabia młodego pośrednika, by wypić jego krew. Przypadkowo Drakula zauważa zdjęcie żony Harkera, Lucy i zaintrygowany nim wybiera się do Virny. Wraz z jego pojawieniem się w mieście wybucha zaraza, zaczynają ginąć ludzie, a ich ciała pozbawione są krwi.


Amityville Horror 6.8

Jest to film oparty na autentycznych wydarzeniach. Przedstawia on historię rodziny, która wprowadza się do nowego, dużego domu, który zakupili bardzo tanio. Jednak po pewnym czasie kwestia wyjątkowo niskiej ceny nieruchomości się wyjaśnia. Okazuje się bowiem, że w budynku zostało popełnione kilkakrotne morderstwo. Niejaki Ronald DeFeo w nocy z 13/14 listopada 1974 zabił całą swoją rodzinę. Twierdził on później, że namówiły go do tego "głosy".

Zombie pożeracze mięsa 6.9

Pewien jacht dryfuje w kierunku morza, ale tylko pozornie bez żywej duszy. Na jego pokładzie znajduje się zombie, które atakuje osobnika ze straży przybrzeżnej i powstrzymuje je dopiero seria strzałów z broni palnej wystrzelonej przez partnera. Ta wiadomość dociera na Ameryki. Dziennikarz Peter West z pomocą Ann Bowles postanawia zbadać całą sytuację, a śledztwo doprowadza go na Karaiby, gdzie tajemnicza plaga powoduje, że zmarli powstają z grobów.

Mroczny instynkt 6.4

Narzeczona Francesca umiera w szpitalu z niewyjaśnionych przyczyn. Nie mogąc pogodzić się ze śmiercią ukochanej, chłopak wykopuje jej ciało i wypchawszy je ukrywa w swojej posiadłości. Jednak w trakcie balsamowania, Francesco zostaje zauważony przez autostopowiczkę którą podwiózł. Nie chcąc by wszystko się wydało zabija ją. Niestety to dopiero początek jego krwawej drogi, w której pomaga mu zakochana w nim służąca Iris.

Mordercze kuleczki 6.2

Akcja dzieje się głównie w ponurym domu pogrzebowym, gdzieś na przedmieściach wielkiego miasta. Tajemniczy Tal Man wykorzystuje cmentarz, jako źródło surowca dla stworzenia armii swych poddanych mającej zawładnąć światem. Młody nastolatek, który zaobserwował dziwne zjawiska w okolicy cmentarza, postanawia zgłębić tajemnicę.

Miasteczko Salem 6.6

Do małego miasteczka Jeruzalem wprowadza się tajemniczy sprzedawca antyków. Już następnej nocy znalezione zostaje ciało małego chłopca. Niestety kolejne noce przynoszą nowe ofiary i co gorsza uważani za zmarłych mieszkańcy wracają. Kilka dni później wampiry opanowują niemal całe miasteczko i tylko kilku ocalałych postanawia ich powstrzymać. Tylko, że najpierw trzeba odszukać ich leże i mistrza.

Drakula 6.8

Po raz kolejny hrabia Dracula porzuca swój mroczny pałac w Transylwanii. Żądny krwi odbywa podróż do Londynu. Córka pewnego profesora ma zostać jedną z jego pierwszych ofiar. Ten występuje przeciwko straszliwemu wampirowi... Scenariusz oparty na wystawionej w latach siedemdziesiątych broadwayowskiej sztuce.

The Clonus Horror 5.0

W ukrytej kotlinie grupa naukowców sponsorowana przez rząd USA prowadzi kompleks, w którym hoduje się klony wybranych osób, by w razie konieczności mieć wszystkie organy do przeszczepu. Przypadkowo jeden z obiektów badań dowiaduje się o całym przedsięwzięciu i postanawia uciec. Tylko, że to zagraża całemu projektowi, a zamieszane w to osoby zrobią wszystko by go złapać.

Słowa kluczowe