Horror 1979

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - 8 pasażer Nostromo 8.5

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Potomstwo 7.0

Po załamaniu psychicznym żony, Frank Carveth wysyła ją do znanej kliniki psychiatrycznej. Tam doktor Hal Raglan stosuje na niej nowatorska metodę leczenia, przez, która nie może ona widzieć się z rodziną. Początkowo zadowolony mąż, zmienia swoje nastawienie gdy zauważa na ciele córki, siniaki po kolejnej wizycie z matką. Rozpoczyna wtedy na własną rękę, śledztwo co tak na prawdę dzieje się w klinice. Tylko, że prawda jest bardziej przerażającą, niż myślał. A ludzie będący niewygodni dla doktora, padają ofiara morderstw.

Amityville Horror 6.8

George i Kathy Lutz są młodym małżeństwem, które wprowadza się do dużego domu w Amityville na Long Island, wraz z trójką dzieci. Rodzina nie wie o tym, że kilka lat temu w tym właśnie domu zostali zamordowani poprzedni właściciele. Rodzina odkrywa dziwne zdarzenia i niewytłumaczalne zjawiska, więc zwraca się o pomoc do duchownego - ojca Delaneya, który twierdzi, że dom jest nawiedzony i okazuje się, że stosowane przez niego egzorcyzmy nie są wystarczające, aby rodzina mogła żyć w spokoju.


Zombie pożeracze mięsa 6.9

Pewien jacht dryfuje w kierunku morza, ale tylko pozornie bez żywej duszy. Na jego pokładzie znajduje się zombie, które atakuje osobnika ze straży przybrzeżnej i powstrzymuje je dopiero seria strzałów z broni palnej wystrzelonej przez partnera. Ta wiadomość dociera na Ameryki. Dziennikarz Peter West z pomocą Ann Bowles postanawia zbadać całą sytuację, a śledztwo doprowadza go na Karaiby, gdzie tajemnicza plaga powoduje, że zmarli powstają z grobów.

Mroczny instynkt 6.3

Francesco jest młodym mężczyzną, który na co dzień zajmuje się wypychaniem zwierząt. Dziewczyna chłopaka - Anna - leży w krytycznym stanie w szpitalu. Za jej tajemniczą chorobę odpowiada służąca Francesca - Iris, która chcąc pozbyć się dziewczyny z posesji, wykorzystuje magiczne zdolności...

Mordercze kuleczki 6.3

Dwóch braci Jody i Mike przypadkowo odkrywają przerażającą prawdę, o miejscowym zakładzie pogrzebowym i jego właścicielu. Narażają się tym samym Tall Manowi, który zrobi wszystko by jego niecny plan, tworzenia z ludzi niewolników, nie wyszedł na jaw. Rozpoczyna się rozgrywka w której stawką jest nie tylko życie bohaterów, ale również los świata.

Miasteczko Salem 6.6

Pisarz Ben Mears powraca do rodzinnego miasteczka Jerusalem w Maine, by napisać kolejną powieść. Tematem kolejnej książki jest złowieszczo wyglądający dom umiejscowiony na wzgórzu nazywany "Marsten House". W tym czasie miasteczko opanowuje seria zabójstw, zostawiając jej mieszkańców bez kropli krwi. Podejrzanym o te zbrodnie zostaje właściciel starego domu Straker. Jedynie Ben Mears i fan horrorów o potworach Mark Petrie wierzą, że za sprawą tych morderstw stoją wampiry. Razem postanawiają zastawić pułapkę i odkryć mroczny sekret domu na wzgórzu.

Drakula 6.9

U wybrzeży Whitby rozbija się płynący z Rumunii statek. Jedynym z ocalałych okazuje się tajemniczy hrabia Drakula, mający kupić jedną z tamtejszych posiadłości. Okazuje się on wampirem, który by przeżyć musi pić ludzką krew. Wkrótce jego ofiarą pada Mina Van Helsing, ale to dopiero początek.

The Clonus Horror 5.0

W ukrytej kotlinie grupa naukowców sponsorowana przez rząd USA prowadzi kompleks, w którym hoduje się klony wybranych osób, by w razie konieczności mieć wszystkie organy do przeszczepu. Przypadkowo jeden z obiektów badań dowiaduje się o całym przedsięwzięciu i postanawia uciec. Tylko, że to zagraża całemu projektowi, a zamieszane w to osoby zrobią wszystko by go złapać.

Weasels Rip My Flesh 1.0

Na bliżej nieokreślonych bagnach rozbija się rakieta, przenosząca pojemniki z substancją radioaktywną. Dwa z nich znajdują bawiący się tam chłopcy, którzy z zemsty wlewają ciecz do nory łasicy. Kilka minut później zwierze mutuje w ohydnego potwora, polującego na ludzi. Przypadkowo fragment mutanta zdobywa szalony naukowiec, chcący dzięki niemu stworzyć więcej tego typu potworów.

Słowa kluczowe