Horror 1979

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - 8 pasażer Nostromo 8.3

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Potomstwo 6.9

Kolejne dzieło Davida Cronenberga. Psychicznie chora żona Franka przebywa w klinice, gdzie jest leczona. Wolno jej się spotykać wyłącznie z córką. Mężczyzna, po jednej z takich wizyt, zauważa u dziewczynki ślady pobicia. Chce ograniczyć owe spotkania. Wkrótce dochodzi do okrutnych morderstw, w których giną członkowie rodziny Noli, zabijani przez nieznane osobniki…

Horror Amityville 6.9

W pewnym domu na Long Island, syn zabija całą swoją rodzinę. Rok później rezydencja zostaje kupiona przez młode małżeństwo. Jednak zło czające się w domu nie zniknęło i już kilka dni po przeprowadzce zaczyna wpływać na ojca i zmieniać jego zachowania. Co gorsza jest on bardzo podobny do mordercy poprzednich właścicieli. Dziwne jest też to, że co noc domownicy budzą się o 3.15, a w piwnicy domu znajdują się zamurowane pomieszczenia. Ale prawdziwy koszmar nadchodzi dopiero, gdy otwierają wejście do piekła.


Zombie pożeracze mięsa 6.9

Jasnowłosa piękność i wścibski reporter wraz z drugą para wyruszają na poszukiwanie ojca dziewczyny, który zaginął podczas rejsu po morzach południowych. Na jednej z wysp odkrywają straszną prawdę. Szalony profesor Menard prowadzi badania nad praktykami Voodoo. W efekcie ożywia on ciała zmarłych tubylców i dawnych konkwistadorów, które atakują żywych ludzi...

Mordercze kuleczki 6.4

Akcja dzieje się głównie w ponurym domu pogrzebowym, gdzieś na przedmieściach wielkiego miasta. Tajemniczy Tal Man wykorzystuje cmentarz, jako źródło surowca dla stworzenia armii swych poddanych mającej zawładnąć światem. Młody nastolatek, który zaobserwował dziwne zjawiska w okolicy cmentarza, postanawia zgłębić tajemnicę.

When a Stranger Calls

Państwo Mandrakis wynajmują dla swoich dzieci opiekunkę Jill. W nocy gdy wychodzą z domu, dziewczyna zaczyna być terroryzowana przez dziwne telefony. Mężczyzna, który z nią rozmawia grozi jej, jednak ona nie wierzy że może jej coś zrobić. Gdy uświadamia sobie że jest obserwowana wpada w panikę. Jej koszmar dopiero się rozpoczyna i nie zakończy się na tej jednej nocy...

Drakula 6.8

Po raz kolejny hrabia Dracula porzuca swój mroczny pałac w Transylwanii. Żądny krwi odbywa podróż do Londynu. Córka pewnego profesora ma zostać jedną z jego pierwszych ofiar. Ten występuje przeciwko straszliwemu wampirowi... Scenariusz oparty na wystawionej w latach siedemdziesiątych broadwayowskiej sztuce.

Porwanie Wielkiej Stopy

Dwóch traperów zostaje zaatakowanych przez Wielką Stopę. Jeden ginie, a drugi ciężko ranny dociera do pobliskiego miasteczka. Umierając mężczyzna wyznaje swojemu szefowi co ich zaatakowało. Ten, żądny zysku, postanawia złapać stworzenie.

Królowa czarnej magii

Mieszkańcy małej wioski linczują kobietę, którą podejrzewają o praktykowanie czarnej magii. Na wpół żywa Murni zostaje uratowana przez mieszkającego na odludziu mężczyznę, który uczy ją magii, by dzięki niej dokonała zemsty na mieszkańcach wioski.

Dabide no hoshi: bishoujo-gari

W wieku 18 lat, normalny dotąd chłopak zmienia się w seksualnego dewianta. Wciąga piękne dziewczęta do samodzielnie skonstruowanego pokoju tortur. Wykorzystuje je i w końcu zabija. W niedługim czasie chłopak łączy siły z równie popapranym ojcem i razem dają upust chorym żądzom, znęcając się nad porwanymi dziewczynami...

Słowa kluczowe