Horror 1979

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - 8 pasażer Nostromo 8.6

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

The Clonus Horror 5.0

W ukrytej kotlinie grupa naukowców sponsorowana przez rząd USA prowadzi kompleks, w którym hoduje się klony wybranych osób, by w razie konieczności mieć wszystkie organy do przeszczepu. Przypadkowo jeden z obiektów badań dowiaduje się o całym przedsięwzięciu i postanawia uciec. Tylko, że to zagraża całemu projektowi, a zamieszane w to osoby zrobią wszystko by go złapać.

Potomstwo 7.0

Kolejne dzieło Davida Cronenberga. Psychicznie chora żona Franka przebywa w klinice, gdzie jest leczona. Wolno jej się spotykać wyłącznie z córką. Mężczyzna, po jednej z takich wizyt, zauważa u dziewczynki ślady pobicia. Chce ograniczyć owe spotkania. Wkrótce dochodzi do okrutnych morderstw, w których giną członkowie rodziny Noli, zabijani przez nieznane osobniki…


Amityville Horror 6.8

George i Kathy Lutz są młodym małżeństwem, które wprowadza się do dużego domu w Amityville na Long Island, wraz z trójką dzieci. Rodzina nie wie o tym, że kilka lat temu w tym właśnie domu zostali zamordowani poprzedni właściciele. Rodzina odkrywa dziwne zdarzenia i niewytłumaczalne zjawiska, więc zwraca się o pomoc do duchownego - ojca Delaneya, który twierdzi, że dom jest nawiedzony i okazuje się, że stosowane przez niego egzorcyzmy nie są wystarczające, aby rodzina mogła żyć w spokoju.

Zombie pożeracze mięsa 6.9

Jasnowłosa piękność i wścibski reporter wraz z drugą para wyruszają na poszukiwanie ojca dziewczyny, który zaginął podczas rejsu po morzach południowych. Na jednej z wysp odkrywają straszną prawdę. Szalony profesor Menard prowadzi badania nad praktykami Voodoo. W efekcie ożywia on ciała zmarłych tubylców i dawnych konkwistadorów, które atakują żywych ludzi...

Mroczny instynkt 6.3

Francesco jest młodym mężczyzną, który na co dzień zajmuje się wypychaniem zwierząt. Dziewczyna chłopaka - Anna - leży w krytycznym stanie w szpitalu. Za jej tajemniczą chorobę odpowiada służąca Francesca - Iris, która chcąc pozbyć się dziewczyny z posesji, wykorzystuje magiczne zdolności...

Mordercze kuleczki 6.3

Dwóch braci Jody i Mike przypadkowo odkrywają przerażającą prawdę, o miejscowym zakładzie pogrzebowym i jego właścicielu. Narażają się tym samym Tall Manowi, który zrobi wszystko by jego niecny plan, tworzenia z ludzi niewolników, nie wyszedł na jaw. Rozpoczyna się rozgrywka w której stawką jest nie tylko życie bohaterów, ale również los świata.

Miasteczko Salem 6.6

Do małego miasteczka Jeruzalem wprowadza się tajemniczy sprzedawca antyków. Już następnej nocy znalezione zostaje ciało małego chłopca. Niestety kolejne noce przynoszą nowe ofiary i co gorsza uważani za zmarłych mieszkańcy wracają. Kilka dni później wampiry opanowują niemal całe miasteczko i tylko kilku ocalałych postanawia ich powstrzymać. Tylko, że najpierw trzeba odszukać ich leże i mistrza.

Drakula 6.9

U wybrzeży Whitby rozbija się płynący z Rumunii statek. Jedynym z ocalałych okazuje się tajemniczy hrabia Drakula, mający kupić jedną z tamtejszych posiadłości. Okazuje się on wampirem, który by przeżyć musi pić ludzką krew. Wkrótce jego ofiarą pada Mina Van Helsing, ale to dopiero początek.

Weasels Rip My Flesh 1.0

Na bliżej nieokreślonych bagnach rozbija się rakieta, przenosząca pojemniki z substancją radioaktywną. Dwa z nich znajdują bawiący się tam chłopcy, którzy z zemsty wlewają ciecz do nory łasicy. Kilka minut później zwierze mutuje w ohydnego potwora, polującego na ludzi. Przypadkowo fragment mutanta zdobywa szalony naukowiec, chcący dzięki niemu stworzyć więcej tego typu potworów.

Słowa kluczowe