Horror 1979

Przedstawiamy listę 68 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - 8 pasażer Nostromo 8.4

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Potomstwo 7.0

Po załamaniu psychicznym żony, Frank Carveth wysyła ją do znanej kliniki psychiatrycznej. Tam doktor Hal Raglan stosuje na niej nowatorska metodę leczenia, przez, która nie może ona widzieć się z rodziną. Początkowo zadowolony mąż, zmienia swoje nastawienie gdy zauważa na ciele córki, siniaki po kolejnej wizycie z matką. Rozpoczyna wtedy na własną rękę, śledztwo co tak na prawdę dzieje się w klinice. Tylko, że prawda jest bardziej przerażającą, niż myślał. A ludzie będący niewygodni dla doktora, padają ofiara morderstw.

Amityville Horror 6.8

Jest to film oparty na autentycznych wydarzeniach. Przedstawia on historię rodziny, która wprowadza się do nowego, dużego domu, który zakupili bardzo tanio. Jednak po pewnym czasie kwestia wyjątkowo niskiej ceny nieruchomości się wyjaśnia. Okazuje się bowiem, że w budynku zostało popełnione kilkakrotne morderstwo. Niejaki Ronald DeFeo w nocy z 13/14 listopada 1974 zabił całą swoją rodzinę. Twierdził on później, że namówiły go do tego "głosy".


Zombie pożeracze mięsa 6.9

Jasnowłosa piękność i wścibski reporter wraz z drugą para wyruszają na poszukiwanie ojca dziewczyny, który zaginął podczas rejsu po morzach południowych. Na jednej z wysp odkrywają straszną prawdę. Szalony profesor Menard prowadzi badania nad praktykami Voodoo. W efekcie ożywia on ciała zmarłych tubylców i dawnych konkwistadorów, które atakują żywych ludzi...

When a Stranger Calls 7.0

Państwo Mandrakis wynajmują dla swoich dzieci opiekunkę Jill. W nocy gdy wychodzą z domu, dziewczyna zaczyna być terroryzowana przez dziwne telefony. Mężczyzna, który z nią rozmawia grozi jej, jednak ona nie wierzy że może jej coś zrobić. Gdy uświadamia sobie że jest obserwowana wpada w panikę. Jej koszmar dopiero się rozpoczyna i nie zakończy się na tej jednej nocy...

Porwanie Wielkiej Stopy 4.0

Dwóch traperów zostaje zaatakowanych przez Wielką Stopę. Jeden ginie, a drugi ciężko ranny dociera do pobliskiego miasteczka. Umierając mężczyzna wyznaje swojemu szefowi co ich zaatakowało. Ten, żądny zysku, postanawia złapać stworzenie.

Drakula 6.9

U wybrzeży Whitby rozbija się płynący z Rumunii statek. Jedynym z ocalałych okazuje się tajemniczy hrabia Drakula, mający kupić jedną z tamtejszych posiadłości. Okazuje się on wampirem, który by przeżyć musi pić ludzką krew. Wkrótce jego ofiarą pada Mina Van Helsing, ale to dopiero początek.

Królowa czarnej magii 5.0

Podczas wesela zaczynają się dziać niewytłumaczalne zjawiska. Na miejsce zostanie sprowadzony egzorcysta. Jednak mężczyzna zginie, zanim zdąży wyjawić mieszkańcom wioski prawdę.

The Dark 5.0

Na ziemię przybywa kosmita, który co noc atakuje i odrywa głowę kolejne ofierze. Pomimo zakrojonego na szeroka skalę śledztwa, policji nie udaje się ująć sprawcy. Przypadkowo psychiczną wieź z nim nawiązuje starsza kobieta będąca medium. Swoją wiedzę przekazuje Royowi, pisarzowi poszukującemu zabójcy córki.

Nie chodź do tego domu 3.0

Po powrocie do domu Donny Kohler odkrywa, że jego matka zmarła. W połączeniu z jego i tak już spaczoną psychiką powoduje to kompletne szaleństwo. Odtąd Donny zaczyna zwabiać do domu kobiety, by spalić je w specjalnym pomieszczeniu.

Słowa kluczowe