Horror 1979

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 72 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Goście

8,1
Raymond Armstead (Lance Henriksen) jest zamożnym właścicielem drużyny koszykarskiej. Spotyka się z wdową Barbarą Collins (Joanne Nail), którą pozornie kocha. Tak naprawdę romans jest tylko zadaniem wyznaczonym mu przez tajemniczą organizację bogatych ludzi, którzy dążą do manipulowania obcą siłą, którą Barbara nosi w swoim łonie.

Potomstwo

6,9
Po załamaniu psychicznym żony, Frank Carveth wysyła ją do znanej kliniki psychiatrycznej. Tam doktor Hal Raglan stosuje na niej nowatorska metodę leczenia, przez, która nie może ona widzieć się z rodziną. Początkowo zadowolony mąż, zmienia swoje nastawienie gdy zauważa na ciele córki, siniaki po kolejnej wizycie z matką. Rozpoczyna wtedy na własną rękę, śledztwo co tak na prawdę dzieje się w klinice. Tylko, że prawda jest bardziej przerażającą, niż myślał. A ludzie będący niewygodni dla doktora, padają ofiara morderstw.


Jest to film oparty na autentycznych wydarzeniach. Przedstawia on historię rodziny, która wprowadza się do nowego, dużego domu, który zakupili bardzo tanio. Jednak po pewnym czasie kwestia wyjątkowo niskiej ceny nieruchomości się wyjaśnia. Okazuje się bowiem, że w budynku zostało popełnione kilkakrotne morderstwo. Niejaki Ronald DeFeo w nocy z 13/14 listopada 1974 zabił całą swoją rodzinę. Twierdził on później, że namówiły go do tego "głosy".
Na ziemię przybywa kosmita, który co noc atakuje i odrywa głowę kolejne ofierze. Pomimo zakrojonego na szeroka skalę śledztwa, policji nie udaje się ująć sprawcy. Przypadkowo psychiczną wieź z nim nawiązuje starsza kobieta będąca medium. Swoją wiedzę przekazuje Royowi, pisarzowi poszukującemu zabójcy córki.
Po powrocie do domu Donny Kohler odkrywa, że jego matka zmarła. W połączeniu z jego i tak już spaczoną psychiką powoduje to kompletne szaleństwo. Odtąd Donny zaczyna zwabiać do domu kobiety, by spalić je w specjalnym pomieszczeniu.
Podwodne wstrząsy uwalniają na powierzchnię olbrzymią, prehistoryczną rybę. Bestia zakosztowawszy ludzkiego mięsa zaczyna atakować pracowników i turystów pobliskiego kurortu. Gdy istnienie giganta wychodzi na jaw rozpoczyna się wielkie polowanie.
Jan i Mitford Websterowie kupują opuszczone kino by po odnowieniu otworzyć je na nowo. Jak się wkrótce okazuje kino ma już swojego lokatora, a jest nim szalony starzec kanibal czekający tylko na kolejne ofiary.
Dwóch zabójców wyrzuca ciało swojej ofiary do jeziora. Tej samej nocy mężczyzna wraca do życia jako zombie, w wyniku oddziaływania leżącego w jeziorze meteorytu. Po wymierzeniu sprawiedliwości swoim oprawcom, zombie wraca do jeziora, jednak jego spokój zostaje zakłócony, gdy dwóch nastolatków wydobywa z wody meteoryt.
Henry, prawnuk niesławnego doktora Jekylla, prowadzi potajemne eksperymenty nad serum wynalezionym przez jego przodka. Do swoich badań wykorzystuje porwanych ludzi, którzy po podaniu tajemnej substancji wpadają w szał i walczą między sobą. Pewnego dnia rezydencję Jekylla odwiedza profesor Atkinson, którego córka jest uwięziona przez szaleńca.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…