Horror 1980

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 97 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pisarz, którego żona i dziecko zginęli przed laty w wypadku samochodowym, wynajmuje stary dom. W domu tym pojawia się duch, który chce zmusić pisarza do rozwiązania zagadki morderstwa sprzed siedemdziesięciu laty...

Lśnienie

8,1
Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Trójka bohaterów: pisarz Torrance wraz z żoną i synkiem decyduje się miło i spokojnie spędzić zimę pilnując wielkiego i luksusowego hotelu Overlook, opustoszałego na czas remontu. Torrance ma nadzieję odnaleźć tu odpowiednie warunki do pracy nad nową książką. Wkrótce jednak mężczyzna zaczyna zdradzać objawy szaleństwa, a grozę potęgują opady śniegu odcinające hotel od świata. Rodzina bohatera jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie...
Akcja rozpoczyna się w Egipcie. Archeolog Corbeck otwiera grób księżniczki Kary nie zdając sobie sprawy, że uwolnienie mumii urzeczywistni starą przepowiednię. Akurat w tym samym czasie na świat przychodzi jego córka i duch okrutnej księżniczki przejmuje władzę nad ciałem dziecka. Po osiemnastu latach Margaret asystująca swemu ojcu w pracy staje się niebezpieczna.


Trzy przyjaciółki wybierają się na babski biwak w dziczy i zostają napadnięte przez dwóch szaleńców. Ike i Addley zaciągają je do domu gdzie pod czujnym okiem równie sadystycznej matki mają zamiar je gwałcić i torturować. Trinie i Abbey udaje się uciec a jedyne czego pragną to zemścić się na szaleńcach.

Mgła

6,6
Sto lat temu, 21 kwietnia zamożny Blake chory na trąd kupuje statek "Elizabeth Dane" i ucieka z kolonii trędowatych do Kalifornii, by tam wybudować osadę dla siebie i swoich przyjaciół, gdzie mogliby żyć w lepszych warunkach. Jednak w chwili, gdy przybliżają się do mgły w Spivey Point zostają wprowadzeni w błąd przez światło ogniska rozpalonego na brzegu, biorąc je za latarnię morską i rozbijają się o skały. Podczas współcześnie odbywającej się imprezy celebrującej setną rocznicę założenia miasta Antonio Bay, pojawia się gęsta mgła, przynosząc ze sobą zmarłego Blaka i jego załogę, którzy biorą odwet na mieszkańcach miasteczka, których przodkowie ich zdradzili, przywłaszczając sobie ich majętności, dzięki którym wybudowano miasto.

Maniak

6,7
Frank Zito nie może poradzić sobie z samotnością, przeżywając ciągle śmierć swojej matki, mimo, iż ta znęcała się nad nim w dzieciństwie. Mężczyzna zabija kobiety, by następnie je oskalpować i w ten sposób (nakładając na nie skalpy) upodabniać grono manekinów do swojej świętej pamięci rodzicielki.
Akcja tego pseudo-dokumentalnego filmu toczy się w amazońskiej dżungli. Profesor Harold Monroe wyrusza w trudno dostępne tereny aby odszukać grupę filmowców, którzy rok temu zaginęli w tamtych stronach. Mieli nakręcić film o plemieniu kanibali, którzy podobno zamieszkiwali ten obszar dżungli. Profesorowi udaje się odnaleźć tylko materiał filmowy jaki został nakręcony ale wszelki ślad po ekipie filmowców zaginął. To co zostało zarejestrowane na taśmach filmowych mrozi krew w żyłach.
Maniakalny morderca zabija ludzi, którzy zapuścili się nad niesławne jezioro Crystal.
W pobliżu małego rybackiego miasteczka, coś zabija ludzi. Okazuje się, że odpady wyrzucane do morza, spowodowały mutacje niektórych gatunków ryb. Powstałe w ten sposób humanoidalne stwory, zaczynają polować na ludzi szukając pożywienia.
Jake (Ron James) i Lacey (Suzanna Love) mieli ciężkie dzieciństwo. Ich matka była alkoholiczką, która ciągle sprowadzała do domu kochanków. Jeden z nich postanawia przywiązać sznurami Jake'a do łóżka. Lacey pomaga uwolnić się bratu, który w akcie zemsty morduje mężczyznę...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…