Horror 1980

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lśnienie 8.1

Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Trójka bohaterów: pisarz Torrance wraz z żoną i synkiem decyduje się miło i spokojnie spędzić zimę pilnując wielkiego i luksusowego hotelu Overlook, opustoszałego na czas remontu. Torrance ma nadzieję odnaleźć tu odpowiednie warunki do pracy nad nową książką. Wkrótce jednak mężczyzna zaczyna zdradzać objawy szaleństwa, a grozę potęgują opady śniegu odcinające hotel od świata. Rodzina bohatera jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie...

Wirus 6.0

Adaptacja powieści Sakyo Komatsu. W tajemnicy przed Kongresem i prezydentem USA Pentagon prowadzi badania nad nową bronią bakteriologiczną. Prace kończą się sukcesem, zostaje wyhodowany straszliwy wirus, który łącząc się z istniejącymi już w przyrodzie zwielokrotnia ich toksyczność. Wirus zostaje wykradziony przez wywiad wschodnioniemiecki, przewożący go samolot rozbija się na terytorium Europy i wirus wydostaje się na wolność... Straszliwa epidemia ogarnia świat - gorączkowe prace nad znalezieniem antidotum nie przynoszą rezultatów. Czy świat musi zginąć?

Mgła 6.9

Przed wielu laty przodkowie mieszkańców małego miasteczka w Kalifornii, zatopili żaglowiec kierując go podstępnie na przybrzeżne skały. W setną rocznicę tego wydarzenia duchy marynarzy powracają, by wziąć krwawy odwet na mieszkańcach miasteczka. Powracają spowite w niesamowitą mgłę, będącą zwiastunem śmierci. Mgłę docierającą wszędzie przeciskając się przez każde drzwi...


Zemsta po latach 7.0

John Russell traci w wypadku ukochaną żonę i córkę. Szukając zapomnienia przeprowadza się do opuszczonego domu na odludziu. Nie wie, że stare posępne mury kryją mroczną tajemnicę dawnych mieszkańców. Wkrótce Russell znajdzie się w samym sercu potwornych wydarzeń.

Piątek trzynastego 6.9

Maniakalny morderca zabija ludzi, którzy zapuścili się nad niesławne jezioro Crystal.

Maniac 7.1

Frank Zito nie może poradzić sobie z samotnością, przeżywając ciągle śmierć swojej matki, mimo, iż ta znęcała się nad nim w dzieciństwie. Mężczyzna zabija kobiety, by następnie je oskalpować i w ten sposób (nakładając na nie skalpy) upodabniać grono manekinów do swojej świętej pamięci rodzicielki.

Piekielny motel 5.3

Vincent i Ida Smithowie to z pozoru para sympatycznych staruszków, prowadząca podupadający motel i zajmująca się produkcją wędzonej szynki. Tak naprawdę jednak są to psychopatyczni mordercy, polujący na ludzi, by po kilkudniowym pobycie zakopać ich po szyję w ogródku i zrobić z ich ciał swoje najlepsze produkty.

Nadzy i rozszarpani 6.3

Akcja tego pseudo-dokumentalnego filmu toczy się w amazońskiej dżungli. Profesor Harold Monroe wyrusza w trudno dostępne tereny aby odszukać grupę filmowców, którzy rok temu zaginęli w tamtych stronach. Mieli nakręcić film o plemieniu kanibali, którzy podobno zamieszkiwali ten obszar dżungli. Profesorowi udaje się odnaleźć tylko materiał filmowy jaki został nakręcony ale wszelki ślad po ekipie filmowców zaginął. To co zostało zarejestrowane na taśmach filmowych mrozi krew w żyłach.

The Boogey Man 6.8

Jake (Ron James) i Lacey (Suzanna Love) mieli ciężkie dzieciństwo. Ich matka była alkoholiczką, która ciągle sprowadzała do domu kochanków. Jeden z nich postanawia przywiązać sznurami Jake'a do łóżka. Lacey pomaga uwolnić się bratu, który w akcie zemsty morduje mężczyznę...

Inferno 6.7

Rose Elliott wprowadza się do starej kamienicy w Nowym Jorku. Kilka dni później kupuje w okolicznym antykwariacie książkę "Trzy matki", zawierającą zapiski doktora Varelli. Wkrótce Rose zostaje zamordowana, a do miasta przyjeżdża jej brat Mark, chcący odszukać jej mordercę i wyjaśnić tajemnicę domu.

Słowa kluczowe