Horror 1980

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 91 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tajemniczy azjatycki morderca posługujący się zatrutymi strzałkami ginie w wypadku. W jego torbie zostaje znaleziony film przedstawiający sadystyczne rytuały w dżungli. W identyfikacji tego materiału pomaga młoda dziewczyna Sheila, rozpoznając na zdjęciach swoją siostrę, która zniknęła po przystąpieniu do tajemniczej Sekty Oczyszczenia i wyjeździe do Nowej Gwinei. Sheila wraz z wynajętym pilotem wyrusza na poszukiwania siostry. Niebezpieczeństwo jest duże, gdyż okolice zamieszkane są przez kanibali.
Maniakalny morderca zabija ludzi, którzy zapuścili się nad niesławne jezioro Crystal.

Mgła

6,7
Sto lat temu, 21 kwietnia zamożny Blake chory na trąd kupuje statek "Elizabeth Dane" i ucieka z kolonii trędowatych do Kalifornii, by tam wybudować osadę dla siebie i swoich przyjaciół, gdzie mogliby żyć w lepszych warunkach. Jednak w chwili, gdy przybliżają się do mgły w Spivey Point zostają wprowadzeni w błąd przez światło ogniska rozpalonego na brzegu, biorąc je za latarnię morską i rozbijają się o skały. Podczas współcześnie odbywającej się imprezy celebrującej setną rocznicę założenia miasta Antonio Bay, pojawia się gęsta mgła, przynosząc ze sobą zmarłego Blaka i jego załogę, którzy biorą odwet na mieszkańcach miasteczka, których przodkowie ich zdradzili, przywłaszczając sobie ich majętności, dzięki którym wybudowano miasto.


Lśnienie

8,1
Jack Torrance z żoną i synem opiekują się odludnym hotelem zamkniętym po sezonie. Tam mężczyzna pogrąża się w odmętach szaleństwa i kieruje swój gniew przeciw rodzinie.

Maniak

6,7
Frank Zito nie może poradzić sobie z samotnością, przeżywając ciągle śmierć swojej matki, mimo, iż ta znęcała się nad nim w dzieciństwie. Mężczyzna zabija kobiety, by następnie je oskalpować i w ten sposób (nakładając na nie skalpy) upodabniać grono manekinów do swojej świętej pamięci rodzicielki.
John Russell traci w wypadku ukochaną żonę i córkę. Szukając zapomnienia przeprowadza się do opuszczonego domu na odludziu. Nie wie, że stare posępne mury kryją mroczną tajemnicę dawnych mieszkańców. Wkrótce Russell znajdzie się w samym sercu potwornych wydarzeń.
Vincent i Ida Smithowie to z pozoru para sympatycznych staruszków, prowadząca podupadający motel i zajmująca się produkcją wędzonej szynki. Tak naprawdę jednak są to psychopatyczni mordercy, polujący na ludzi, by po kilkudniowym pobycie zakopać ich po szyję w ogródku i zrobić z ich ciał swoje najlepsze produkty.
Pewnej nocy Robert pomaga biegnącej przez las Elysabeth, która twierdzi, że ktoś ją ściga. Następnego dnia kobieta zostaje zabrana do tajemniczego wieżowca, gdzie grupa ludzi poddawana jest bliżej nieokreślonemu eksperymentowi. Widząc, co dzieje się z innymi, Elysabeth próbuje po raz kolejny uciec, zabierając ze sobą przyjaciółkę.
Podczas noworocznej imprezy, grupka studentów urządza jednemu z pierwszoroczniaków bardzo przykry dowcip. Kilka miesięcy później przyjaciele, na zakończenie szkoły organizują imprezę w wynajętym pociągu. Pojawia się na niej również Kenny Hampton, który zaczyna krwawo rozliczać się z tymi, którzy go skrzywdzili.
Na jednej z letniskowych plaż tajemnicza siła wciąga ludzi w piasek. Pośpiech i ignorancja, które wykazują władze miejskie, by zatuszować skandal, doprowadza do jeszcze bardziej poważnych skutków. Pod plażowym piaskiem ukrywają się krwiożercze istoty, które mogą pożreć niewinnego pieska lub nierozważną dziewczynę...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…