Horror 1980

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 90 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Maniakalny morderca zabija ludzi, którzy zapuścili się nad niesławne jezioro Crystal.
Pisarz, którego żona i dziecko zginęli przed laty w wypadku samochodowym, wynajmuje stary dom. W domu tym pojawia się duch, który chce zmusić pisarza do rozwiązania zagadki morderstwa sprzed siedemdziesięciu laty...

Mgła

6,7
Zbliża się setna rocznica założenia nadmorskiego miasteczka Antonio Bay. Mieszkańcy przygotowują się do święta, nie wiedząc, że nad ich osadą ciąży klątwa. Nadchodzi bowiem również rocznica zatopienia żaglowca, którego załoga padła ofiarą zdrady ze strony założycieli miasteczka. Teraz upiorni marynarze powracają, by wziąć odwet na mieszkańcach.


Lśnienie

8,1
Jack przyjmuje posadę zimowego stróża w odciętym od świata eleganckim hotelu Overlook, dokąd przenosi się z żoną i synem. Jack nigdy tam nie był - a może jest inaczej? Odpowiedź na to pytanie przynosi mrożący krew w żyłach finał, w którym poznajemy niesamowitą tajemnicę hotelu.

Maniac

6,9
Psychopatyczny morderca Frank Zito, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią matki, wyrusza na ulice Nowego Jorku by zabijać młode kobiety. Szaleniec skalpuje swoje ofiary i zdobyte w ten sposób włosy przyczepia manekinom, mającym zastąpić mu matkę. Po kilku dość przypadkowych zabójstwach, jego kolejnym celem zostaje fotograf, Anna D'Antoni oraz jej koleżanki.
Spoczywające na cmentarzu ciało Erica Longfellowa zostaje ożywione przez demona. Chcąc zapobiec rozkładowi swego ciała i pragnąc przywrócić dawny jego wygląd Eric musi wysysać energię życiową z innych ludzi. Ukrywszy się w domu na przedmieściach, co pewien czas wyrusza by poszukać nowych ofiar. Gdy sprawa zostaje nagłośniona jeden z sąsiadów nabiera podejrzeń.
W celu zniszczenia prowadzonej przez hippisów plantacji marihuany, pobliska okolica zostaje spryskana silnie trującymi toksynami. Mężczyzn również dosięga działanie tego środka, przez który zaczynają chorować. Niespodziewanie zamieniają się w bezduszne zombie…
Szkolny autobus z miasteczka Ravensback wjeżdża w radioaktywną chmurę i kilka godzin później zostaje znaleziony przy pobliskim cmentarzu. Miejscowy szeryf i grupka ochotników rozpoczynają poszukiwania zaginionych dzieci. Tymczasem przemienione w radioaktywne zombie pociechy wracają do swoich domów, by uściskać najbliższych.
Podczas noworocznej imprezy, grupka studentów urządza jednemu z pierwszoroczniaków bardzo przykry dowcip. Kilka miesięcy później przyjaciele, na zakończenie szkoły organizują imprezę w wynajętym pociągu. Pojawia się na niej również Kenny Hampton, który zaczyna krwawo rozliczać się z tymi, którzy go skrzywdzili.
Nieznany samolot ląduje na lotnisku jednego z europejskich miast. Wojsko i policja szybko odizolowują okolicę, jednak zaraz po otwarciu wejść zostają zaatakowani przez grupę radioaktywnych zombie, spragnionych ludzkiej krwi. Co gorsza są oni niemal niewrażliwi na rany, a część ich ofiar przemienia się w podobne im potwory. Całe zajście widzi reporter Dean Miller, który wraz z żoną próbuje uciec z miasta nim zawładną nim potwory.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…