Horror 1980

Przedstawiamy listę 83 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lśnienie 8.2

Jack przyjmuje posadę zimowego stróża w odciętym od świata eleganckim hotelu Overlook, dokąd przenosi się z żoną i synem. Jack nigdy tam nie był - a może jest inaczej? Odpowiedź na to pytanie przynosi mrożący krew w żyłach finał, w którym poznajemy niesamowitą tajemnicę hotelu.

Nadzy i rozszarpani 6.6

Przed rokiem, czteroosobowa ekipa, której zadaniem było odnalezienie i zarejestrowanie zamieszkujących Amazonię kanibali, zaginęła bez śladu. Teraz jej tropem podąża profesor Harold Monroe. Niestety, udaje mu się odnaleźć wyłącznie zapis wideo. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, wraz z przedstawicielami stacji telewizyjnej odtwarza nagranie. Jednak to, co się na nim znajduje budzi przerażenie i obrzydzenie każdego z oglądających.

Piątek trzynastego 7.1

Maniakalny morderca zabija ludzi, którzy zapuścili się nad niesławne jezioro Crystal.


Mgła 7.0

Zbliża się setna rocznica założenia nadmorskiego miasteczka Antonio Bay. Mieszkańcy przygotowują się do święta, nie wiedząc, że nad ich osadą ciąży klątwa. Nadchodzi bowiem również rocznica zatopienia żaglowca, którego załoga padła ofiarą zdrady ze strony założycieli miasteczka. Teraz upiorni marynarze powracają, by wziąć odwet na mieszkańcach.

Zemsta po latach 7.0

Pisarz, którego żona i dziecko zginęli przed laty w wypadku samochodowym, wynajmuje stary dom. W domu tym pojawia się duch, który chce zmusić pisarza do rozwiązania zagadki morderstwa sprzed siedemdziesięciu laty...

Piekło żywych trupów 6.3

W wyniku wypadku w fabryce Hope Centre dochodzi do wycieku substancji, która zmienia pracujących tam ludzi w krwiożercze zombie. Gdy kontakt z fabryką zostaje przerwany, wysłany tam zostaje specjalny oddział dowodzony przez Mika Londona. W trakcji misji komandosi ratują dwuosobową ekipę telewizyjną, próbującą nakręcić materiał o wypadku w fabryce, ale sami zostają odcięci od drogi powrotnej przez hordy błąkających się zombie.

Miasto żywych trupów 5.5

Miasto Dunwitch wybudowano w miejscu, znacznie starszego Salem. Kiedy więc miejscowy proboszcz Thomas popełnia samobójstwo wieszając się, otwiera tym czynem bramy piekieł. Umarli zaczynają ożywać i zabijać mieszkańców. Jedyną nadzieją na powstrzymanie Armagedonu jest znalezienie grobowca księdza Thomasa i zniszczenie jego ciała. Trzeba dokonać tego jednak przed północą, a czasu jest coraz mniej...

Maniac 7.1

Frank Zito nie może poradzić sobie z samotnością, przeżywając ciągle śmierć swojej matki, mimo, iż ta znęcała się nad nim w dzieciństwie. Mężczyzna zabija kobiety, by następnie je oskalpować i w ten sposób (nakładając na nie skalpy) upodabniać grono manekinów do swojej świętej pamięci rodzicielki.

Odmienne stany świadomości 7.3

Odważna i daleka idąca fantazja science-fiction, filmowy debiut Williama Hurta. Grany przez niego dr Jessup postanawia przeprowadzić paramedyczny eksperyment, którego obiektem jest nie kto inny, jak on sam. Zafascynowany środkami chemicznymi stosowanymi przez dawne plemiona, postanawia zażyć je, zamykając się jednocześnie w specjalnej komorze. Efektem ryzykownej gry będzie astralna podróż na skraj świadomości, godna Dave'a Bowmana z Odyseji Kosmicznej. Z życiem ujdą tylko najwytrzymalsi widzowie...

Piekielny motel 6.4

Vincent i Ida Smithowie to z pozoru para sympatycznych staruszków, prowadząca podupadający motel i zajmująca się produkcją wędzonej szynki. Tak naprawdę jednak są to psychopatyczni mordercy, polujący na ludzi, by po kilkudniowym pobycie zakopać ich po szyję w ogródku i zrobić z ich ciał swoje najlepsze produkty.

Słowa kluczowe