Horror 1981

Przedstawiamy listę 109 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Martwe zło 7.3

Jest to pierwsza część trylogii "Evil Dead", która nosi miano kultowej. Do opuszczonej starej chatki, w środku lasu, przyjeżdża Ash (Bruce Campbell) razem ze swoimi przyjaciółmi i dziewczyną Lindą na weekend. W piwnicy chatki znajdują dziwną książkę "Księgę Umarłych", która jest oprawiona w ludzką skórę i napisana ludzką krwią, a obok znajdują również magnetofon i stare taśmy. Grupa przyjaciół bardzo się tym zainteresowała i odtworzyła nagranie, nie mając świadomości, iż ten tekst zawarty na tych taśmach obudził uśpione złe moce. Od tej chwili Ash i grupa przyjaciół muszą zmierzyć się z złymi mocami i nikt nie może im pomóc, ponieważ most, którym przyjechali zawalił się.

Telepaci 6.8

Tytułowi telepaci - to osobnicy szczególni, obdarzeni nadzwyczajnymi zdolnościami. Mogą oni wpływać na innych ludzi za pomocą oddziaływań bioelektrycznych, łącznie z możliwością ich zgładzenia. Mogą też odczytywać myśli. Scannersi (telepaci) wyposażeni w tak groźną broń próbują zdobyć władzę nad światem.

Amerykański wilkołak w Londynie 6.7

Dwóch amerykańskich studentów, przemierzających angielskie bagna, zaatakowanych zostaje przez tajemnicze stworzenie. Jeden z nich ginie, drugiemu udaje się uratować. Nocą podczas pełni księżyca, chłopak zamienia się w żądnego krwi wilkołaka.


Skowyt 6.5

Karen White, spikerka telewizyjna, przyjeżdża z mężem do tz. Kolonii. Ma tam dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach, kiedy była celem dla seryjnego mordercy. Jej mąż bardzo szybko zadomawia się w nowym otoczeniu, jednak Karen czuje się tam nieswojo a rekonwalescencja przechodzi powoli. Czego Karen powinna się tak naprawdę bać? Przerażających wspomnień czy dziwnych i niebezpiecznych mieszkańców kolonii?

Lunapark 6.4

„Funhouse” Tobe Hoopera opowiada o czwórce przyjaciół, którzy pewnego dnia udali się do wesołego miasteczka. Amy, jej chłopak Buzz i dwójka przyjaciół- Liz oraz Richie świetnie się bawią, szalejąc na pośród przeróżnych atrakcji. Jednak gdy godziny otwarcia lunaparku dobiegają końca, bohaterowie nie zamierzają go opuścić. Na pozór ciekawy pomysł okazuje się dla nich istnym koszmarem, stają się bowiem świadkami zabójstwa, a skrywający twarz pod przykryciem maski zabójca, chce pozbyć się świadków.

Piątek trzynastego II 8.0

Kiedy wydawało się, że leśne obozowisko jest już bezpieczne, krwawy horror rozpoczął się na nowo… W pięć lat od przerażającej rzezi nad jeziorem Crystal Lake historia Jasona Voorheesa i jego chorej psychicznie matki – morderców, którzy zebrali krwawe żniwo wśród odpoczywającej na biwaku młodzieży, obrosła już w legendę. Teraz kolejna grupka młodych prawników postanawia spędzić wakacje w pobliżu feralnego miejsca… Wkrótce – jeden po drugim – zostają atakowani i brutalnie mordowani. Unoszące się nad przeklętą okolicą wrzaski konających zmrożą krew także w Twoich żyłach…

Omen III: Ostatnie starcie 6.4

Pomimo kilkunastu prób zabicia go, Damien Horn wciąż żyje i jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Teraz jednak narodzić ma się dziecko będące nowym Chrystusem, które zniweczy wszystkie jego plany mające zapewnić panowanie zła. Damien postanawia więc wyeliminować wszystkie noworodki urodzone pod koniunkcją trzech gwiazd. W tym samym czasie siedmiu mnichów posiadających magiczne sztylety, postanawia go unicestwić i ochronić dziecko.

Zabójca Rosemary 6.4

Jest rok 1945, tuż po zakończeniu wojny. Z frontu wracają setki żołnierzy. W małym miasteczku, w czasie zabawy tanecznej dochodzi do makabrycznego mordu. Jeden z żołnierzy zabija widłami niewierną dziewczynę i jej kochanka. Po 35 latach w trakcie szkolnego balu dla absolwentów znów dochodzi do morderstw. Ofiarami są młode dziewczyny...

Halloween 2 6.8

31 października patrol policyjny otrzymuje informację o makabrycznym zdarzeniu w jednym z położonych na uboczu domów. W kilkanaście minut później nowy meldunek i nowy trup, zaraz potem kolejny. Długo nie wiadomo, kim terroryzujący miasteczko szaleniec, który nie zostawia śladów i umiejętnie wymyka się z pułapek.

Z piekła rodem 8.5

Do małego miasteczka przybywa ranny w brzuch mężczyzna i tropiący go ksiądz. Gdy duchowny zostaje złapany przez policję, uratowany przez lekarzy nieznajomy zabija pielęgniarkę i ucieka. Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary szalonego mordercy, który potrafi regenerować swoje rany.

Słowa kluczowe