Horror 1981

Przedstawiamy listę 111 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Martwe zło 7.2

Piątka studentów wyjeżdża na weekend do samotnej chatki w lasach Tennessee. Odkrywają tam tajemniczą księgę oprawioną w ludzką skórę i zostawioną przez nieznanego archeologa taśmę magnetofonową. Nagrany głos uczonego przestrzega przed otwieranej odnalezionej przez niego sumeryjskiej księgi zmarłych, gdyż sam, badając ją, nieopatrznie wyzwolił demona, który wcielił się w jego żonę - demona o nadludzkiej sile zdolnego do niezwykłych transformacji. Młodzi ludzie ignorują jednak ostrzeżenia. Wkrótce po kolei zaczynają przemieniać się w zombie...

Piątek trzynastego II 7.0

Alice jedyna ocalała z masakry z poprzedniej części, zostaje zamordowana dwa miesiące później w swoim domu. Pięć lat później nieopodal opuszczonego obozu Crystal Lake, Paul Holt postanawia otworzyć nową placówkę. Tylko, że zaraz po przyjeździe wczasowiczów pojawia się również Janson. Od tego momentu rozpoczyna się krwawa łaźnia, która przeżyją nieliczni.

Mroczna noc stracha na wróble 6.5

Upośledzony umysłowo Bubba Ritter (Larry Drake), zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo małej dziewczynki i zamordowany przez czterech gnębiących go od lat mężczyzn. Z braku dowodów wszyscy sprawcy zostają uniewinnieni. Kilka dni później na polu jednego z nich pojawia się strach na wróble ubrany identycznie jak zabity Bubba. Od tego momentu mordercy zaczynają ginąć w wypadkach.


Śmiertelne błogosławieństwo 6.3

Piękna, młoda kobieta poślubia członka dziwacznej sekty religijnej Hittie. Wśród jej wyznawców następuje seria niewyjaśnionych, tragicznych zgonów. Dzieją się rzeczy przerażające - farmer zostaje przejechany przez własny traktor, inni giną od noży, pogryzieni przez pająki czy węże. Po śmierci męża, kobieta czuje, że sama podlega działaniu jakiejś dziwnej siły.

Telepaci 6.8

Tytułowi telepaci - to osobnicy szczególni, obdarzeni nadzwyczajnymi zdolnościami. Mogą oni wpływać na innych ludzi za pomocą oddziaływań bioelektrycznych, łącznie z możliwością ich zgładzenia. Mogą też odczytywać myśli. Scannersi (telepaci) wyposażeni w tak groźną broń próbują zdobyć władzę nad światem.

Heavy Metal 7.0

Animowany film science - fiction, składający się z sześciu odrębnych nowel połączonych opowieścią ramową. Astronauta Grimaldi powraca na Ziemię przywożąc małą skrzyneczkę, w której znajduje się tajemnicza kula. Przedmiot aktywizuje się wysyłając promienie śmierci. Świadkiem zgonu mężczyzny jest jego mała córeczka. Kula przekazuje jej wizje obrazujące niszczycielską potęgę z głębin wszechświata.

Lunapark 6.3

„Funhouse” Tobe Hoopera opowiada o czwórce przyjaciół, którzy pewnego dnia udali się do wesołego miasteczka. Amy, jej chłopak Buzz i dwójka przyjaciół- Liz oraz Richie świetnie się bawią, szalejąc na pośród przeróżnych atrakcji. Jednak gdy godziny otwarcia lunaparku dobiegają końca, bohaterowie nie zamierzają go opuścić. Na pozór ciekawy pomysł okazuje się dla nich istnym koszmarem, stają się bowiem świadkami zabójstwa, a skrywający twarz pod przykryciem maski zabójca, chce pozbyć się świadków.

Skowyt 6.4

Popularna dziennikarka telewizyjna Karen White ma szczególnego wielbiciela. To Eddie Quist poszukiwany morderca i gwałciciel. Karen decyduje się pomóc w jego schwytaniu i wystąpić w roli przynęty. Podczas zasadzki staje się świadkiem śmierci Eddiego. Od tej pory dręczą ją tajemnicze senne koszmary. Słynny psycholog doktor Wagner zaleca jej wyjazd do eksperymentalnej kolonii leczniczej. Wkrótce okaże się, że jej mieszkańcy cierpią na tę samą przypadłość co Eddie. Raz na jakiś czas odzywa się w nich krwiożercza bestia.

Amerykański wilkołak w Londynie 6.7

David i Jack, dwaj amerykańscy studenci spędzają wakacje w Europie. Zamierzają zwiedzić zapomniane angielskie rejony, gdzie zostają zaatakowani przez dzikie zwierze. Jack zostaje zagryziony przez bestię, zaś drugi z nich trafia w ciężkim stanie do szpitala. We śnie nawiedza go tragicznie zmarły kompan, a sam chłopak zaczyna zmieniać się w wilkołaka.

Zabójca Rosemary 6.4

Pewien żołnierz powraca z frontu i odkrywa, że narzeczona zdradziła go z najlepszym przyjacielem. Zrozpaczony morduje niewierną i jej partnera i znika bez śladu. Od tego czasu w każdą rocznicę tej tragedii miasteczko nawiedza okrutny i nieuchwytny morderca.

Słowa kluczowe