Horror 1982

Przedstawiamy listę 97 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Las

Dwie pary wybierają się do lasu w celach wypoczynkowych. Wkrótce zostają zaatakowani przez kanibala zamieszkującego tamtejsze okolice.

Potwór z bagien 5.9

Doktor Alec Holland pracuje pod nadzorem rządowych agentów, nad połączeniem genów roślinnych i zwierzęcych. Po miesiącach ciężkich badań, w końcu mu się udaje, ale tego samego dnia, ukryta na bagnach placówka zostaje zaatakowana przez terrorystów. W zamieszaniu Alec wylewa na siebie miksturę i zaczyna mutować stając się na pół rośliną.

Duch 7.2

Pewna rodzina toczy zwyczajne życie w małym domku na przedmieściach Kalifornii. Ich spokój zakłóca pojawienie się Ducha. Dzieją się rzeczy przedziwne i przerażające. Najbliższe zaś związki z nieproszonym gościem z telewizora ma mała dziewczynka, najmłodsza z rodziny... Nominacja do Oscara dla Richarda Edlunda, Michaela Wooda i Bruce Nicholsona za efekty specjalne.


Coś 8.2

Pośrodku bezwzględnej Antarktydy, grupa naukowców musi stawić czoła przybyszowi z innej planety, potrafiącemu skopiować dowolny organizm.

Lang nu bai mo

Wojownik i jego żona poświęcają swoje życia, by ratować córeczkę przed członkami okrutnej sekty. Dziewczynka zostaje przygarnięta przez wilki, z którymi żyje przez dwadzieścia lat. Pewnego dnia odnajduje ją mistrz sztuk walki i jego sługa, dzięki którym poznaje swoją przeszłość i wyrusza, by zemścić się na członkach sekty.

Amityville II: Opętanie 5.8

Prequel "The Amityville Horror", film opowiada o zdarzeniach mających miejsce wcześniej. Do domu w Amityville wprowadza się rodzina Montellich. Nie wie ona, że posesja wybudowana została na starym cmentarzysku indiańskim. Najstarszy syn państwa Montellich zostaje opętany i zmuszony do zabicia całej rodziny.

Wiklinowy koszyk 6.6

Dwaj bracia syjamscy, Duane i Belial, zostają skrzywdzeni - przynajmniej w swoim mniemaniu - przez lekarza... który ich rozdzielił. Postanawiają się zemścić. Po latach do nowojorskiego hotelu przybywa Duane z tajemniczym wiklinowym koszem, do którego nikomu nie pozwala zaglądać...

Już wkrótce

Prowadzony przez Jamie Lee Curtis dokument przybliża widzom historię horrorów, stworzonych przez studio Universal, na przestrzeni lat 30.–80. Całość skupią się głównie na złotych latach studia i jego najznamienitszych potworach oraz niezapomnianych aktorach. Wszystko stworzono w oparciu o fragmenty filmów i trailery.

Zabobony 6.8

W roku 1692 w miasteczku Black Point skazano na śmierć i stracono czarownicę Elondrę. Kilka dni później z niejasnych przyczyn doszczętnie spłonął miejscowy kościół. A wkrótce przerażająca śmierć zabrała oskarżyciela Elondry. Nikt wtedy jeszcze nie podejrzewał, że dusza wiedźmy powróciła na Ziemię, by siać śmierć i zniszczenie. Tym bardziej, że na 200 lat w Black Point zapanował spokój. Jednak teraz koszmar powraca. Miasteczkiem wstrząsa seria makabrycznych morderstw. Coraz więcej dowodów wskazuje na aktywność sił nieczystych. Inspektor policji Carl Sturgess z pomocą księdza Davida Thompsona starają się rozwikłać tę tajemnicę. [opis dystrybutora]

Istota 6.0

Pewnej nocy Carla Moran zostaje zaatakowana i zgwałcona przez niewidzialnego napastnika. Wkrótce ataki zaczynają się powtarzać, a przerażona kobieta udaje się po pomoc do psychiatry Phila Sneidermana. Pomimo kolejnych sesji Carla wciąż odczuwa obecność złowrogiej istoty i dochodzi do przekonania, że jest ona całkiem realna.

Słowa kluczowe