Horror 1982

Przedstawiamy listę 95 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Coś 8.2

Pośrodku bezwzględnej Antarktydy, grupa naukowców musi stawić czoła przybyszowi z innej planety, potrafiącemu skopiować dowolny organizm.

Duch 7.2

Pewna rodzina toczy zwyczajne życie w małym domku na przedmieściach Kalifornii. Ich spokój zakłóca pojawienie się Ducha. Dzieją się rzeczy przedziwne i przerażające. Najbliższe zaś związki z nieproszonym gościem z telewizora ma mała dziewczynka, najmłodsza z rodziny... Nominacja do Oscara dla Richarda Edlunda, Michaela Wooda i Bruce Nicholsona za efekty specjalne.

Potwór z bagien 5.9

Gdzieś w tajnym ośrodku na bagnach, armia przeprowadza eksperymenty genetyczne na roślinach. Badania są tajne, lecz nie na tyle by konkurencja nie zainteresowała się ich wynikami. Oddział komandosów napada na laboratorium, chcąc wykraść tajemniczą substancję aktywizującą mutacje i rozwój organizmów. W czasie walki jeden z naukowców przypadkowo oblewa się tym niezwykłym płynem. Zostaje tytułowym potworem z bagien - pół człowiekiem, pół rośliną - i wyrusza by dokonać zemsty.


Zabobony 6.8

Po kolejnym zabójstwie w starej posiadłości należącej po lokalnego kościoła, policja rozpoczyna tam zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy. Kilka dni później do domu wprowadza się pastor wraz z rodziną. W tym samym czasie pastor David Thompson, odkrywa przerażającą prawdę, kim tak naprawdę jest morderca. Jak się bowiem okazuje skazana przed wiekami, wiedźma wciąż żyje i spełnia swoją klątwę.

Wiklinowy koszyk 6.6

Duane Bradley przybywa do Nowego Jorku by zemścicie się na lekarzach, którzy rozdzielili go z potwornie zdeformowanym bratem. Przypadkowo w motelu gdzie się wprowadzili poznaje Sharon, z która umawia się na randkę. Tymczasem Belial ukrywający się dotąd w wiklinowej walizce, postanawia wyjść na zewnątrz.

Q 5.0

Nowojorska policja dostaje kilka doniesień o gigantycznym jaszczurze. Biorąc je jednak za żart nic w tej sprawie nie robi. Kiedy jednak na dachach co wyższych budynków w mieście, dochodzi do serii niewyjaśnionych morderstw, policja postanawia poszukać gada. Przypadkowo jego gniazdo odkrywa Jimmy Quinn, który wietrząc w tym dobry interes postanawia sprzedać tą informację policji.

Girls Nite Out 5.0

Szaleniec w przebraniu szkolnej maskotki morduje nastolatków.

Nocna bestia 4.0

W pobliżu niewielkiego amerykańskiego miasteczka dochodzi do katastrofy statku kosmicznego z odległej galaktyki. Cało wychodzi z niej tytułowa nocna bestia, która swe niezadowolenie z przebiegu sytuacji okazuje zabijaniem mieszkańców. Obcego przybysza próbuje powstrzymać szeryf Jack Cinder. Zadanie utrudniają mu władze miasta, które nie chcą ewakuować jego mieszkańców.

Ciemności 6.8

Peter Neal - główny bohater filmu - jest pisarzem tanich kryminałów. Aby promować swoją najnowszą powieść udaje się do Rzymu, gdzie jak się okazuje grasuje seryjny morderca. Psychopata zabija swoje ofiary dokładnie w taki sam sposób, w jaki opisują to książki Petera.

Szlachetny podróżnik 6.0

Profesor Doug McCadden odnajduje i przywozi do USA egipski sarkofag z czasów panowania Tutenhamona. Po otwarciu okazuje się, że w środku znajduje się zmumifikowane ciało pokryte dziwnym, zielonym nalotem. Podczas prac nad znaleziskiem jeden ze studentów wykrada ukryte w sarkofagu kamienie, czym budzi uśpioną dotąd mumię. Stwór okazuje się przybyszem z innej planety, który by wrócić do domu potrzebuje tych kamieni. By je odzyskać mumia zaczyna atakować ludzi, którzy znaleźli się w posiadaniu kamieni. Jej dotyk okazuje się zabójczy.

Słowa kluczowe