Horror 1984

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Koszmar z ulicy Wiązów 8.1

Mieszkańcy Springwood dokonują linczu na mordercy dzieci mieszkającym w ich mieście. Kilka lat później Freddy Krueger powraca, by zemścić się na ich dzieciach. Straszliwie poparzony i wyposażony w rękawicę z pięcioma nożami Freddy, zaczyna nawiedzać ich sny, co noc stając się potężniejszy.

Dzieci kukurydzy 6.6

Film oparty na znakomitej powieści Stephena Kinga. Akcja dzieje się w małym miasteczku Gatlin, które ze wszystkich stron jest otoczone polami kukurydzy. Pewnego razu do tego miasteczka przybywa młoda para i zauważa, że nie żyje tutaj nikt prócz dzieci, które w przeszłości zabiły wszsytkich dorosłych. Dzieci te odprawiają dziwne rytuały na poblskich polach kukurydzy, przewodzi nimi prorok Isaac.

Gremliny rozrabiają 6.6

Młody chłopak otrzymuje w prezencie niezwykłego puchatego stworka. Nie wolno go karmić po północy ani moczyć w wodzie. Jednak chłopak zlekceważył zalecenia i miasteczko opanowuje horda krwiożerczych potworków.


Toksyczny mściciel 6.7

Głównym bohaterem filmu jest Melvin - obiekt żartów i szyderstw ze strony rówieśników. Pewnego dnia dochodzi do tragicznego wypadku. Chłopiec wpada do pojemnika z toksycznymi odpadami.

Piątek trzynastego IV: Ostatni rozdział 7.7

Czwarta część opowieści o mordercy Jasonie. Ciało Jasona przewieziono do kostnicy, lecz okazało się, że morderca jeszcze nie umarł. Po zabiciu pracownika i pielęgniarki wydostaje się na wolność, powracając w strony Crystal Lake, by wymordować kolejną grupę nastolatków spędzających wakacje nad jeziorem. Tym razem młodszy brat jednej z dziewcząt, Tommy podejmuje z Jasonem walkę...

Towarzystwo wilków 7.6

Rosaleen jest dorastającą dziewczyną, która mieszka w z rodzicami w małej wiosce na skraju wielkiego i posępnego lasu. Domek jej ukochanej babci znajduje się natomiast w samym centrum owego lasu. Rosaleen spędza u niej bardzo dużo czasu i słucha jej opowieści o wilkołakach oraz wilkach. Pewnego dnia wokół wioski zaczynają się zbierać wilki, które zdają się być czymś więcej.

Noc komety 5.9

Dwie piękne cheerleaderki budząc się rano odkrywają, że przelatująca nad ziemią kometa zmieniła ich świat nie do poznania. Oprócz nich w mieśćcie został tylko jeden chłopak i gromady zombie. Jak by tego było mało ich śladem podąża szalony naukowiec, chcący zrobić z obu sióstr nowe obiekty badań.

Cicha noc, śmierci noc 6.4

Rodzina Chapmanów wybiera się na święta do swoich krewnych. Ze względu na zły stan zdrowia jednego z członków rodziny, postanawiają szybko wrócić do domu. Jednak przed wyjazdem kilkuletni Billy dostaje przestrogę od swojego dziadka. Meżczyzna uprzedza go, aby strzegł się Świętego Mikołaja.

C.H.U.D. 6.8

C.H.U.D. - to skrót określający człekokształtnych kanibali zamieszkujących podziemne kanały. C.H.U.D. - to także przemysłowe odpady o wysokim stopniu toksyczności. One to właśnie powodują, że w kanałach Nowego Jorku pojawiają się mutanty o krwiożerczych instynktach. Walczy z nimi cała policja i grupka nawiedzonych naukowców.

Shark: Rosso nell'oceano 6.0

Żądny zysku naukowiec łączy geny ośmiornicy, rekina i delfina tworząc nowy gatunek morskiego drapieżnika. Stwór wymyka się jednak podczas testów i zaczyna atakować przepływające w tym rejonie łodzie. Miejscowy szeryf po kolejnym ataku, zwraca się do grupy biologów z prośbą o pomoc w zabiciu bestii. Tylko, że chcący chronić swoje dzieło doktor, zrobi wszystko by ich powstrzymać.

Słowa kluczowe