Horror 1984

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 76 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Odrażający morderca dzieci, Freddy Krueger, stracony przed wielu laty, powraca do świata żywych, ukazując się we śnie czterem nastolatkom. Ponieważ Freddy ma krwiożercze zamiary, dzieci próbują się obudzić. Sen miesza się z rzeczywistością.

Ghoulies

6,3
Wyobraźcie sobie stare domostwo, naiwnego młodzieńca i piękna dziewczynę. Dodajcie do tego kilka obrzydliwych, oślizgłych i goblinów wyłażących z toalety i już macie Ghoulies, przerażającą i niesamowitą podróż do najmroczniejszych zakątków piekła.
Rodzina Chapmanów wybiera się na święta do swoich krewnych. Ze względu na zły stan zdrowia jednego z członków rodziny, postanawiają szybko wrócić do domu. Jednak przed wyjazdem kilkuletni Billy dostaje przestrogę od swojego dziadka. Meżczyzna uprzedza go, aby strzegł się Świętego Mikołaja.


Głównym bohaterem filmu jest Melvin - obiekt żartów i szyderstw ze strony rówieśników. Pewnego dnia dochodzi do tragicznego wypadku. Chłopiec wpada do pojemnika z toksycznymi odpadami.
Ekranizacja klasycznego horroru według bestsellerowej prozy Stephena Kinga. Do małego miasteczka w Stanach Zjednoczonych przybywa para młodych ludzi. Na jego ulicach nigdzie nie widać dorosłych. Miasteczko sprawia wrażenie jakby było zamieszkane wyłącznie przez dzieci, które na okolicznych polach kukurydzy odprawiają dziwne rytuały.
Młody chłopak otrzymuje w prezencie niezwykłego puchatego stworka. Nie wolno go karmić po północy ani moczyć w wodzie. Jednak chłopak zlekceważył zalecenia i miasteczko opanowuje horda krwiożerczych potworków.
Weteran wojny w Wietnamie stara się wrócić do normalnego życia. Okrutne doświadczenia i tragiczne przeżycia nie pozwalają mu zapomnieć wietnamskiego piekła i wszystkiego co przeszedł. Życie w cywilu dla niego nigdy już nie będzie normalne. On sam nie jest normalnym człowiekiem...
Rodzina Winslowów przeprowadza się do miasteczka, gdzie Matt będzie pracował nad sterowaniem do eksperymentalnego skafandra kosmicznego. Niedługo po przybyciu, okazuje się, że większość mieszkańców to członkowie pobliskiego klubu należącego do pięknej Jessici Jones. Nie mogąc się oprzeć Patricia wraz z dziećmi dołączają do klubu i zostają przemienieni. Chcąc odzyskać rodzinę Matt musi udać się do piekła, w czym pomoże mu skafander.
Amerykański samolot zrzuca nad Atlantykiem bombę atomową. W wyniku eksplozji na powierzchnię wypływa gigantyczny wąż morski, który szukając pożywienia zaczyna atakować ludzi. Świadkami takich ataków są Pedro i Margaret, ale nikt nie chce uwierzyć w ich historię.
Pomimo ostrzeżeń sprzedawczyni Helen Black kupuje w sklepie z antykami zabytkową lalkę. Pod wpływem mocy demonicznej zabawki bogobojna kobieta, zaczyna przeżywać seksualne uniesienia, których nie mogą dać jej mężczyźni. Gdy lalka w tajemniczy sposób wraca do sklepu Helen, postanawia ją odzyskać za wszelką cenę, co ma straszliwe konsekwencje.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…