Horror 1984

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Koszmar z ulicy Wiązów 8.1

Odrażający morderca dzieci, Freddy Krueger, stracony przed wielu laty, powraca do świata żywych, ukazując się we śnie czterem nastolatkom. Ponieważ Freddy ma krwiożercze zamiary, dzieci próbują się obudzić. Sen miesza się z rzeczywistością.

Dzieci kukurydzy 6.5

Ekranizacja klasycznego horroru według bestsellerowej prozy Stephena Kinga. Do małego miasteczka w Stanach Zjednoczonych przybywa para młodych ludzi. Na jego ulicach nigdzie nie widać dorosłych. Miasteczko sprawia wrażenie jakby było zamieszkane wyłącznie przez dzieci, które na okolicznych polach kukurydzy odprawiają dziwne rytuały.

Gremliny rozrabiają 6.6

Otrzymany w prezencie gwiazdkowym egzotyczny zwierzak, na skutek niepostrzegania określonych przez chińskiego sprzedawcę reguł przemienia sie w całą armię odrażających stworków. Stworki są złośliwe i podstępne: upijają się, zakłócają ruch uliczny, niszczą kino itp. Dezorganizują życie całego miasta...


Toksyczny mściciel 6.7

Melvin Junko był zwykłym sprzątaczem i nieudacznikiem, do czasu gdy okrutny żart przemienił go w Toksycznego mściciela. Teraz dysponując nadludzkimi mocami postanawia rozprawić się z bandziorami, zemścić na swoich prześladowcach, a przy okazji znaleźć kobietę swego życia.

Piątek trzynastego IV: Ostatni rozdział 7.7

Czwarta część opowieści o mordercy Jasonie. Ciało Jasona przewieziono do kostnicy, lecz okazało się, że morderca jeszcze nie umarł. Po zabiciu pracownika i pielęgniarki wydostaje się na wolność, powracając w strony Crystal Lake, by wymordować kolejną grupę nastolatków spędzających wakacje nad jeziorem. Tym razem młodszy brat jednej z dziewcząt, Tommy podejmuje z Jasonem walkę...

Towarzystwo wilków 7.6

Rosaleen jest dorastającą dziewczyną, która mieszka w z rodzicami w małej wiosce na skraju wielkiego i posępnego lasu. Domek jej ukochanej babci znajduje się natomiast w samym centrum owego lasu. Rosaleen spędza u niej bardzo dużo czasu i słucha jej opowieści o wilkołakach oraz wilkach. Pewnego dnia wokół wioski zaczynają się zbierać wilki, które zdają się być czymś więcej.

Noc komety 5.9

Dwie piękne cheerleaderki budząc się rano odkrywają, że przelatująca nad ziemią kometa zmieniła ich świat nie do poznania. Oprócz nich w mieśćcie został tylko jeden chłopak i gromady zombie. Jak by tego było mało ich śladem podąża szalony naukowiec, chcący zrobić z obu sióstr nowe obiekty badań.

Cicha noc, śmierci noc 6.4

W okresie świątecznym, rodzice małego Billa zostają zamordowani przez mężczyznę ubranego w kostium Św. Mikołaja. Chłopiec trafia do sierocińca. Mijają lata, Bill jest już nastolatkiem lecz nadal nawiedzają go koszmary, w których obiektem zła jest Święty Mikołaj. Chłopak idzie do pracy, lecz kiedy nadchodzi Wigilia - Billa po raz kolejny ogarniają stres i przerażające wspomnienia. Dostaje on zadanie przebrania się za Św. Mikołaja, aby wprowadzić miły nastrój oraz lepszą sprzedaż sklepowych artykułów. Krwawe przebłyski nękające Billa i czerwono-biały kostium prowadzą do tragedii.

C.H.U.D. 6.8

C.H.U.D. - to skrót określający człekokształtnych kanibali zamieszkujących podziemne kanały. C.H.U.D. - to także przemysłowe odpady o wysokim stopniu toksyczności. One to właśnie powodują, że w kanałach Nowego Jorku pojawiają się mutanty o krwiożerczych instynktach. Walczy z nimi cała policja i grupka nawiedzonych naukowców.

Shark: Rosso nell'oceano 6.0

Żądny zysku naukowiec łączy geny ośmiornicy, rekina i delfina tworząc nowy gatunek morskiego drapieżnika. Stwór wymyka się jednak podczas testów i zaczyna atakować przepływające w tym rejonie łodzie. Miejscowy szeryf po kolejnym ataku, zwraca się do grupy biologów z prośbą o pomoc w zabiciu bestii. Tylko, że chcący chronić swoje dzieło doktor, zrobi wszystko by ich powstrzymać.

Słowa kluczowe