Horror 1984

Przedstawiamy listę 71 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Cicha noc, śmierci noc 6.1

W okresie świątecznym, rodzice małego Billa zostają zamordowani przez mężczyznę ubranego w kostium Św. Mikołaja. Chłopiec trafia do sierocińca. Mijają lata, Bill jest już nastolatkiem lecz nadal nawiedzają go koszmary, w których obiektem zła jest Święty Mikołaj. Chłopak idzie do pracy, lecz kiedy nadchodzi Wigilia - Billa po raz kolejny ogarniają stres i przerażające wspomnienia. Dostaje on zadanie przebrania się za Św. Mikołaja, aby wprowadzić miły nastrój oraz lepszą sprzedaż sklepowych artykułów. Krwawe przebłyski nękające Billa i czerwono-biały kostium prowadzą do tragedii.

Koszmar z ulicy Wiązów 7.5

Czwórkę nastoletnich przyjaciół męczą koszmary. Pojawia się w nich ten sam facet z poparzoną twarzą w kapeluszu i rękawicy zakończonej brzytwami. Z początku nie traktują sprawy poważnie. Zmienia to się diametralnie kiedy ginie Tina (Amanda Wyss). Podejrzenie spada na jej chłopaka Roda, ponieważ to on był z nią tej straszliwej nocy. Nancy wierząc w niewinność przyjaciela odkrywa przerażającą prawdę dotyczącą człowieka z jej snów. Judith

Dzieci kukurydzy 6.4

Ekranizacja opowiadania Stephena Kinga. Młoda para przybywa do małego miasteczka w Nebrasce. Mijając pola kukurydzy, młodzi napotykają gromadkę dziwnie wyglądających dzieci. Wkrótce okazuje się, że przed trzema laty w miasteczku rozegrała się prawdziwa tragedia. Pewnego niedzielnego ranka, grupa dzieci pod wodzą młodzieńca w kapłańskich szatach, dokonała wielkiej masakry mieszkańców. Od tego czasu grupa ta czcząc satanistycznego demona, poszukuje dla niego nowych ofiar. W tym momencie młoda para rozpoczyna walkę o uratowanie dzieci...


Ghoulies 6.4

Wyobraźcie sobie stare domostwo, naiwnego młodzieńca i piękna dziewczynę. Dodajcie do tego kilka obrzydliwych, oślizgłych i goblinów wyłażących z toalety i już macie Ghoulies, przerażającą i niesamowitą podróż do najmroczniejszych zakątków piekła.

Gremliny rozrabiają 6.4

Otrzymany w prezencie gwiazdkowym egzotyczny zwierzak, na skutek niepostrzegania określonych przez chińskiego sprzedawcę reguł przemienia sie w całą armię odrażających stworków. Stworki są złośliwe i podstępne: upijają się, zakłócają ruch uliczny, niszczą kino itp. Dezorganizują życie całego miasta...

Toksyczny mściciel 6.4

Głównym bohaterem filmu jest Melvin - obiekt żartów i szyderstw ze strony rówieśników. Pewnego dnia dochodzi do tragicznego wypadku. Chłopiec wpada do pojemnika z toksycznymi odpadami.

Powojenny szok

Weteran wojny w Wietnamie stara się wrócić do normalnego życia. Okrutne doświadczenia i tragiczne przeżycia nie pozwalają mu zapomnieć wietnamskiego piekła i wszystkiego co przeszedł. Życie w cywilu dla niego nigdy już nie będzie normalne. On sam nie jest normalnym człowiekiem...

Zaproszenie do piekła

Rodzina Winslowów przeprowadza się do miasteczka, gdzie Matt będzie pracował nad sterowaniem do eksperymentalnego skafandra kosmicznego. Niedługo po przybyciu, okazuje się, że większość mieszkańców to członkowie pobliskiego klubu należącego do pięknej Jessici Jones. Nie mogąc się oprzeć Patricia wraz z dziećmi dołączają do klubu i zostają przemienieni. Chcąc odzyskać rodzinę Matt musi udać się do piekła, w czym pomoże mu skafander.

Dusiciel kontra dusiciel

Pera Mitic sprzedawca kwiatów z zaburzeniami psychicznymi, zaczyna zabijać młode dziewczyny na ulicach Belgradu. Podczas gdy sfrustrowany inspektor policji próbuje go powstrzymać, początkujący muzyk odkrywa, że ​​jego życie i praca są głęboko splecione z życiem mordercy.

Serpiente de mar

Amerykański samolot zrzuca nad Atlantykiem bombę atomową. W wyniku eksplozji na powierzchnię wypływa gigantyczny wąż morski, który szukając pożywienia zaczyna atakować ludzi. Świadkami takich ataków są Pedro i Margaret, ale nikt nie chce uwierzyć w ich historię.

Słowa kluczowe