Horror 1986

Przedstawiamy listę 119 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Critters 6.8

Mięsożerne stworki z kosmosu atakują mieszkańców amerykańskiej mieściny.

Sklepik z horrorami 7.0

Mushnik jest właścicielem kwiaciarni. Niestety handel kwiatami nie przynosi zbyt dużo dochodu i właściciel myśli nawet o zwinięciu interesu i zwolnieniu pracowników: pomocnika Seymoura Krelborna i ekspedientki Audrey. Chłopak jest przestraszony widokiem utraty pracy. Pewnego dnia Krelborn kupuje od ulicznego sprzedawcy kwiatów, starego Chińczyka, egzotyczną roślinę. Niestety mimo starań kwiat zaczyna więdnąć. Gdy jednak przypadkowo spada na nią kropla krwi z jego zranionego palca, nagle ożywa. Mało tego, rozkwita bujnie i zaczyna mówić, żądając coraz większych dawek krwi...

Obcy - Decydujące starcie 8.2

Cameron kontynuuje rozpoczęty wątek w 57 lat po finale pierwszej części, kiedy Ripley i jej kot, wybudzeni ze stanu hibernacji, zostają uratowani w kosmosie przez ekipę ratowników. Władze proponują bohaterce powrót na planetę w towarzystwie oddziału marines i zbadanie przyczyny zerwania kontaktu z istniejącą tam kolonią. Jednak wysłannicy to zespół zuchwałych twardzieli, którym nie uśmiecha się udział w tak szaleńczej misji. Na miejscu odnajdują jednego ocalałego człowieka - słodką, przerażoną, ale jednocześnie bardzo twardą dziewczynkę. Od początku wiadomo, że przewaga wroga jest zastraszająca. Członkowie załogi potykają się z Obcym, w końcu dojdzie do konfrontacji samej Ripley z ostatnim żyjącym potworem.


Mucha 7.4

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane.

Duch II: Druga strona 5.8

Rodzina Freelingów (JoBeth Williams, Craig T. Nelson, Heather O'Rourke), przeprowadza sie do nowego domu w Arizonie. Duchy jednak nie daja za wygrana i nie rezygnuja ze zdobycia Carol Anne. Pod przewodnictwem Kane'a (Julian Beck) - poteznego demona duchy staraja sie skusic mala Carol Anne by przylaczyla sie do nich po "drugiej stronie". Kiedy jednak plan nie odnosi skutku, Kane uwalnia piekielne moce. Rodzina Freelingów szuka kogos, kto móglby im pomóc, przede wszystkim jednak musza liczyc tylko na siebie.

Teksańska masakra piłą mechaniczną 2 5.5

Młoda prezenterka lokalnego radia nagrywa moment zabójstwa dwóch ludzi. Sprawcy nie chcąc by cała sprawa się wydała odwiedzają ją następnej nocy. Ale zamiast Vantiy zabierają do swojej kryjówki jej współpracownika. Dziewczyna chcąc go ratować udaje się za nimi. W tym samym czasie na ich trop wpada Porucznik Lefty Enright, który od kilku lat chce dokonać na nich zemsty za zabójstwo brata.

Dom 7.1

Roger Cobb dziedziczy po śmierci ciotki starą wiktoriańską rezydencję. Myśląc, że przeprowadzka chociaż w części pozwoli mu odciąć się od nękających go problemów i pozwoli w ciszy i spokoju stworzyć nową książkę, szybko się przeprowadza. Jednak dom w którym przyszło mu mieszkać nie jest normalny. Pozwala on na przenoszenie się do różnych czasów i rzeczywistości. Niestety wejście do takiego świata nie zawsze jest bezpieczne, bo nie wiadomo co spotka nas za drzwiami. Problem w tym, że syn Rogera właśnie zaginął w którymś z nich.

Prima aprilis 6.8

Grupa nastolatków zostaje zaproszona przez swoją koleżankę ze szkoły na imprezę. Przyjęcie ma się odbyć na wyspie, w prywatnej rezydencji rodziców dziewczyny. Już w trakcie podróży zaczynają się dziać niewytłumaczalne zjawiska, a to dopiero początek...

Zza światów 5.9

Film oparty na opowiadaniu H. P. Lovecrafta. Dwaj naukowcy konstruują rezonator stymulujący, nieużywaną przez człowieka szyszynkę mózgową. Niespodziewanie dzięki niej udaje im się otworzyć portal do innego wymiar. Po jakimś czasie, pojawiają się jednak stworzenia z tej nieznanej rzeczywistości, które atakują naukowców. W wyniku całego zajścia Dr. Pretorius zostaje zabity przez jedno z nich, a Dr. Tillinghast uznany przez policję za jego zabójcę. Chcąc oczyścić się z zarzutów Tillinghast, postanawia włączyć maszynę przy światkach, ale Pretorius wcale nie umarł i w swojej nowej formie wciąż czeka przy portalu.

Link 6.0

Jane Chale przeprowadza się na pewien czas do odizolowanej rezydencji doktora Stevena Phillipa, by pełnić rolę jego asystentki. Zaraz po przyjeździe małpia maskotka doktora, Link, zabija naukowca. Nie wiedząc o tym Jane, zostaje uwięziona w posiadłości i musi zmierzyć się z zabójczym orangutanem.

Słowa kluczowe