Horror 1986

Przedstawiamy listę 124 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - Decydujące starcie 8.2

Druga część filmu Ridleya Scotta Obcy - 8 pasażer Nostromo. Ripley - jedyna ocalała uczestniczka wyprawy kosmicznej, która przez pięćdziesiąt lat w stanie hibernacji błąkała się samotnie w przestrzeni kosmicznej, musi powrócić na planetę zamieszkiwaną przez potwory. Wszelki kontakt z utworzoną tam w międzyczasie kolonią ziemską został utracony. Dziewczynie towarzyszą żołnierze z grupy "kosmicznych marines" i przedstawiciele kompanii, która budowała kolonię.

Sklepik z horrorami 6.8

Mushnik jest właścicielem kwiaciarni. Niestety handel kwiatami nie przynosi zbyt dużo dochodu i właściciel myśli nawet o zwinięciu interesu i zwolnieniu pracowników: pomocnika Seymoura Krelborna i ekspedientki Audrey. Chłopak jest przestraszony widokiem utraty pracy. Pewnego dnia Krelborn kupuje od ulicznego sprzedawcy kwiatów, starego Chińczyka, egzotyczną roślinę. Niestety mimo starań kwiat zaczyna więdnąć. Gdy jednak przypadkowo spada na nią kropla krwi z jego zranionego palca, nagle ożywa. Mało tego, rozkwita bujnie i zaczyna mówić, żądając coraz większych dawek krwi...

Mucha 7.4

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane.


Critters 6.7

Mięsożerne stworki z kosmosu atakują mieszkańców amerykańskiej mieściny.

Maksymalne przyspieszenie 5.5

19 czerwca, o godzinie 9:47 Ziemia wchodzi w zasięg ogona komety Rhea-M. Od tej chwili na całej planecie zaczynają dziać się dziwne i przerażające rzeczy. Wszystkie urządzenia mechaniczne począwszy od tosterów a skończywszy na samolotach buntują się przeciw człowiekowi. Opanowuje je niepohamowana żądza krwi. Ludzie pozbawieni wszelkich zdobyczy cywilizacji zaczynają ginąć jak muchy, zabijani przez samochody, elektryczne piły czy spadające samoloty. W tym czasie grupa straceńców uwięzionych na pewnej stacji benzynowej toczy swój własny bój o przetrwanie z setką wrogo usposobionych ciężarówek i wojskowych pojazdów.

Zza światów 6.0

Film oparty na opowiadaniu H. P. Lovecrafta. Dwaj naukowcy konstruują rezonator stymulujący, nieużywaną przez człowieka szyszynkę mózgową. Niespodziewanie dzięki niej udaje im się otworzyć portal do innego wymiar. Po jakimś czasie, pojawiają się jednak stworzenia z tej nieznanej rzeczywistości, które atakują naukowców. W wyniku całego zajścia Dr. Pretorius zostaje zabity przez jedno z nich, a Dr. Tillinghast uznany przez policję za jego zabójcę. Chcąc oczyścić się z zarzutów Tillinghast, postanawia włączyć maszynę przy światkach, ale Pretorius wcale nie umarł i w swojej nowej formie wciąż czeka przy portalu.

Neonowi maniacy 6.2

Grupa nastolatków urządza sobie w parku imprezę. W jej trakcie zostają napadnięci przez tajemnicze kreatury, które po kolei eliminują imprezowiczów. Masakrę przeżywa jedynie jedna dziewczyna. Niestety potwory wciąż o niej pamiętają i gdy tylko zapada noc rozpoczynają kolejne polowanie. W tym samym czasie młoda wścibska uczennica, z zapędami dziennikarskimi próbuje rozwiązać tajemnicę. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że przyjdzie się jej zmierzyć z potworami, które nie znają litości...

Dom 7.0

Bohaterem jest pisarz celujący w powieściach grozy. Nękają go rozliczne kłopoty - rozpad małżeństwa, zaginięcie syna, wreszcie bolesne wspomnienia z Wietnamu, od których nie może się uwolnić. Pragnąc odzyskać spokój, przeprowadza się do starego wiktoriańskiego domu, w którym powiesiła się jego ciotka. Spokoju jednak nie znajduje. Zaczynają dręczyć go demoniczne wizje i koszmary.

Link

Jane Chale przeprowadza się na pewien czas do odizolowanej rezydencji doktora Stevena Phillipa, by pełnić rolę jego asystentki. Zaraz po przyjeździe małpia maskotka doktora, Link, zabija naukowca. Nie wiedząc o tym Jane, zostaje uwięziona w posiadłości i musi zmierzyć się z zabójczym orangutanem.

Kamikadze

Ekscentryczny naukowiec Albert zostaje zwolniony z pracy i zmuszony do zamieszkania u siostrzenicy. Rozgoryczony przelewa swoją nienawiść na prezenterów telewizyjnych, których zabija za pomocą, stworzonego przez siebie urządzenia. Przyczynę tajemniczych morderstw próbuje ustalić inspektor Romain.

Słowa kluczowe