Horror 1989

Przedstawiamy listę 159 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Odmrożeńcy 5.0

Grupa ludzi zostaje uwięziona w magazynie pełnym odmrożonych zombie.

Cemetery High 1.0

Trzy nastolatki napastowane przez szkolnych zbirów postanawiają się zemścić i zabijają ich w brutalny sposób. Rozpoczyna to falę morderstw, a do dziewczyn dołączają wkrótce kolejne panie rządne krwi zdeprawowanych mężczyzn.

Smętarz dla zwierzaków 6.7

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Powodem kłopotów jest bliskie sąsiedztwo "Smętarza dla zwierzaków", zbudowanego przez dzieci miejsca, gdzie spoczywają ich pogrzebane marzenia. Ten skrawek ziemi skrywa jeszcze jedną mroczną tajemnicę - indiańskie cmentarzysko posiadające moc wskrzeszania...


Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek 7.7

Albert Spica i jego żona Georgina, przychodzą codziennie do francuskiej restauracji Richarda Borsta i spędzają tam wiele godzin na delektowaniu się kolejnymi przysmakami serwowanymi przez szefa kuchni. Albert jest bardzo wymagającym klientem i takiego samego poświęcenia wymaga od Georginy. Często bije ją i poniża, aby pokazać swoją wyższość. Pewnego dnia, Georgina poznaje w restauracji Michael, prostego właściciela księgarni, w którym się zakochuje. Pod nosem męża, zaczyna go zdradzać w kuchni restauracji.

Monster High 2.0

Dwaj obcy wykradają skrzynię zawierająca maszynę totalnej destrukcji i sprowadzają ją na Ziemię. Jak się okazuje urządzenie to w rzeczywistości pan Armagedon, który w dość makabryczny sposób zamierza zniszczyć naszą planetę. Na jego drodze staje jednak grupka uczniów z pobliskiej szkoły.

Piątek trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan 5.1

Jason jest uwolniony, ze swego wodnego grobu i dostaje się na statek wycieczkowy do... Nowego Jorku. Kolejno giną nowi pasażerowie. Garstka osób ucieka z pułapki - Jason musi ścigać ich po ulicach wielkiej metropolii.

Koszmar z ulicy Wiązów 5: Dziecko snów 6.1

Alice i Dan jako jedyni ocaleli z poprzedniej części filmu. Dziewczynę ponownie dręczą straszne koszmary. Freddy Krueger znalazł nową drogę, aby móc dalej mordować nastolatków. Wykorzystuje nienarodzone dziecko Alice i Dana.

Zbrodnia ze snu 6.7

Bohaterem filmu jest młody piłkarz Jonathan Parker. Po wypadku w czasie treningu i chwilowej utracie przytomności nawiedzają go dziwne przeczucia o tragedii, która ma spotkać jego rodzinę. Wizje te okazują się być zgodne z rzeczywistością. W kolejnych koszmarnych obrazach Jonathan rozpoznaje mordercę swoich bliskich.

Dom 3 7.0

Rodzina McCarthy wprowadza się do nowego domu. Lucas były policjant po złapaniu seryjnego mordercy Maxa Jenkego, postanawia w końcu cieszyć się emeryturą. Tylko, że coś jest nie tak. Bo w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a Lucas zaczyna miewać sny w których Max powraca. I rzeczywiście psychopata za sprawą domu znów ożywa i jest groźniejszy niż kiedykolwiek dotąd.

Władca Lalek 6.2

Andre Toulon, odkrył sekret by ożywić martwe przedmioty. Jego "ożywionymi" dziełami są marionetki - które nie są zwykłymi lalkami. Każdy z nich ma innych sposób w uśmiercaniu ofiary. Żeby nie wyjawić swojej tajemnicy niemieckiemu rządowi, Toulon popełnia samobójstwo. Wiele lat później, grupa dorosłych ludzi, postanawia poznać przyczynę samobójstwa Andre Toulona. Laleczki nie mogą im pozwolić na odkrycie sekretu. Przyjezdni zaczynają ginąć, jeden po drugim.

Słowa kluczowe