Horror 1990

Przedstawiamy listę 162 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiedźmy 6.4

Po śmierci rodziców dziewięcioletni Luke trafia pod opiekę babci Helgi. Postanawiają przenieść się do Anglii, i zatrzymują się w nadmorskim hoteliku. W tym samym czasie w hoteliku odbywa się zjazd Stowarzyszenia Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Dzieci. Luke i jego babcia odkrywają, że tak naprawdę jest to zlot czarownic, które planują zamienić wszystkie dzieci w myszy. Luke wraz z babcią muszą pokrzyżować plany czarownic, którymi kieruje Eva Ernst(Anjelica Huston).

To 7.0

W Derry, małym miasteczku w stanie Maine, zalęgło się zło. Bezimienne i bez bliżej nieokreślonej postaci. Poluje na dzieci, bo tylko dzieci potrafią "To" dostrzec. Grupka przyjaciół pokonuje "To", jednak 27 lat później zło powraca do Derry. Powracają także przyjaciele, którzy są już dorośli. Czy są w stanie ponownie stawić "Temu" czoła?

Dracula: The Series

Dwoje rodzeństwa Chris i Max Towsend wyjeżdżają z ameryki do europy w celu odwiedzenia wuja Gustawa Helsinga. Po jakimś czasie znajdują dowody na to, że ich wuj Gustaw jest łowcą wampirów, który chce zniszczyć przedsiębiorcę Alexandra Lucarda.


Noc żywych trupów 7.3

Z bliżej nieokreślonych przyczyn umarli zaczynają wychodzić ze swoich grobów atakując żywych. W tym samym czasie Barbara i jej brat wybierają się na cmentarz. Wkrótce zostają zaatakowani przez jednego z zombie, który zabija chłopaka i zaczyna ścigać dziewczynę. Przerażona Barbara dociera do stojącego nieopodal domu, gdzie schroniło się już kilka osób. Chcąc przeżyć zaczynają się barykadować, tymczasem liczba zombie wokół domu wciąż rośnie.

Zemsta embriona

Młoda dziewczyna za namową swojego chłopaka, udaje się do położonego na uboczu domu publicznego, by tam dokonać nielegalnej aborcji. Po zabiegu żywy jeszcze płód zostaje wrzucony do toalety i spłukany do pobliskiego kanału. Tam wchodzi w kontakt z odpadami toksycznymi i zamiast umrzeć zmienia się w potworne monstrum. Żądny zemsty stwór wraca do budynku i zaczyna mordować znajdujących się w nim ludzi.

Trole 2 4.8

Kilkuletniemu Joshowi objawia się nieżyjący od kilku miesięcy dziadek, ostrzegając go przed goblinami. Wkrótce rodzina Waitsów przeprowadza się na wieś, do niewielkiego miasteczka Nilbog, które okazuje się wkrótce siedliskiem goblinów, chcących ich zmienić w rośliny i zjeść.

Gremliny 2 6.3

Kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej, Billy Peltzer pracuje w wielkiej korporacji w Nowym Yorku. Pewnego dnia przypadkowo zabiera do pracy swoją maskotkę Gizmo. Niestety i tym razem Mogwai zostaje polany wodą, co powoduje powstanie Gremlinów, które szybko zaczynają się rozmnażać i opanowywać biurowiec.

Wstrząsy 7.3

Mieszkańcy pustynnej doliny muszą powstrzymać gigantyczne robale z podziemi.

Demonia

Przed laty mieszkańcy wioski Santa Rosalia ukrzyżowali pięć zakonnic posądzonych o konszachty z diabłem. Współcześnie ruiny klasztoru, gdzie miało to miejsce, odwiedza grupa archeologów. Wśród nich jest dręczona wizjami Liza Harris, która odkrywa kryptę z ciałami zakonnic. Opętana przez jedną z nich zaczyna zabijać mieszkańców wioski.

Terrorgram

Film składa się z trzech historii, których bohaterowie otrzymują przesyłki od demonicznego kuriera. W pierwszej znany reżyser horrorów zażywa narkotyk i przenosi się w koszmarny świat swoich produkcji. Bohaterką drugiej jest prezenterka, która zabiła chłopca i uciekła z miejsca wypadku. Trzecia opowiada o żołnierzu, który zostawił swojego towarzysza na śmierć, a ten jako duch daje mu doświadczyć czego sam zaznał.

Słowa kluczowe