Horror 1990

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 172 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To

6,9
W Derry, małym miasteczku w stanie Maine, zalęgło się zło. Bezimienne i bez bliżej nieokreślonej postaci. Poluje na dzieci, bo tylko dzieci potrafią "To" dostrzec. Grupka przyjaciół pokonuje "To", jednak 27 lat później zło powraca do Derry. Powracają także przyjaciele, którzy są już dorośli. Czy są w stanie ponownie stawić "Temu" czoła?
Do Paryskiej Opery zgłasza się Krystyna Daee, której głos zachwycił jednego ze sponsorów Opery - hrabiego de Chagny. Jednak z racji niskiego pochodzenia dziewczyny, żona nowego dyrektora, Carlotta - zazdrosna o każdą osobę, mogącą stanowić dla niej konkurencję na scenie - zamiast lekcji śpiewu proponuje nowo przybyłej pracę w swojej garderobie. Dzięki uprzejmości pracownika Opery, Christine może przez pewien czas zamieszkać w jednym z pomieszczeń w podziemiach budynku.Dziewczyna nie zna krążącej od kilkudziesięciu lat legendy o Upiorze, który podobno zamieszkuje tutejsze katakumby. Podanie głosi, że nosi on maskę, a każdy, kto by zobaczył jego twarz lub zapuścił się zbyt głęboko do katakumb, ginie... Tymczasem Christine niespodziewanie interesuje się tajemniczy nieznajomy, podający się za muzyka, który oferuje jej swą pomoc w nauce śpiewu. Nie wyjawia jej, kim jest i - aby nie zostać rozpoznanym, nosi maskę... Wraz ze zmianą dyrekcji, nastają dla Opery czasy dość niespokojne. Nowy dyrektor ani myśli przestrzegać ultimatum, ani żądań, przesyłanych mu w listach przez "Upiora", na czym zaczyna cierpieć kariera jego żony i jego samego...

Wiedźmy

6,5
Mały Luke po wypadku rodziców przenosi się wraz z babcią do Anglii. W nadmorskim hoteliku, do którego przybyli, odbywa się zjazd Stowarzyszenia Zapobiegania Okrucieństwa wobec Dzieci. Luke przypadkowo trafia na zebranie, które okazuje się zlotem czarownic.


Gizmo przez przypadek trafia do laboratorium, w którym znowu styka się z wodą. W ten zaskakujący sposób rodzą się nowe Gremliny, złośliwe stworki, które tym razem buszują w budynku pewnej korporacji i jak zwykle nastręczają ludziom sporo zmartwień.
Z bliżej nieokreślonych przyczyn umarli zaczynają wychodzić ze swoich grobów atakując żywych. W tym samym czasie Barbara i jej brat wybierają się na cmentarz. Wkrótce zostają zaatakowani przez jednego z zombie, który zabija chłopaka i zaczyna ścigać dziewczynę. Przerażona Barbara dociera do stojącego nieopodal domu, gdzie schroniło się już kilka osób. Chcąc przeżyć zaczynają się barykadować, tymczasem liczba zombie wokół domu wciąż rośnie.

Wstrząsy

7,2
Mieszkańcy pustynnej doliny muszą powstrzymać gigantyczne robale z podziemi.
Serial opowiada o grupce przyjaciół. Nastoletni Betty Ann, Kiki oraz Gary co wieczór spotykają się w lesie przy ognisku. Często zapraszają swoich innych znajomych. Kulminacją wieczoru jest opowiedzenie przez jednego z uczestników dowolniej opowieści. Niektóre wprowadzą w zadumę, inne zasmucą, jeszcze inne wprost przerażą…

Trole 2

4,6
Kilkuletniemu Joshowi objawia się nieżyjący od kilku miesięcy dziadek, ostrzegając go przed goblinami. Wkrótce rodzina Waitsów przeprowadza się na wieś, do niewielkiego miasteczka Nilbog, które okazuje się wkrótce siedliskiem goblinów, chcących ich zmienić w rośliny i zjeść.
Kanadyjski zespół archeologiczny pracujący na Sycylii odkrywa tajemniczą kryptę, z której uwalniają się mściwe duchy pięciu demonicznych sióstr. Wkrótce zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Liza, członek zespołu, zaczyna mieć koszmarne sny o zakonnicach.
Akcja filmu dzieje się na terenie szkoły w małym miasteczku. Trwają letnie wakacje. Zaczynają sie dziać dziwne rzeczy. Okazuje się, że są one powodem nadejścia Hiruko, który jest goblinem i swego rodzaju posłańcem przygotowującym ziemię na nadejście demonów. Czoło jemu stawiają zakompleksiony archeolog i syn jego przyjaciela.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…