Horror 1992

Przedstawiamy listę 98 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Buffy - Postrach wampirów 5.4

Historia cheerleaderki, której przeznaczeniem jest bycie pogromczynią wampirów. Opuszczona przez przyjaciół znajduje pocieszenie w rękach wyrzutka - Pike'a, który miał już również do czynienia z wampirami. Razem stawiają czoła potężnemu wampirowi - Lotosowi, który zwrócił swoją uwagę na Buffy.

Martwica mózgu 7.2

Z Wyspy Czaszki do Nowej Zelandii trafia nowy, niezwykle groźny gatunek zwierzęcia - szczuro-małpa. Bestia trafia do zoo w małym miasteczku. Tymaczasem Paquita zakochuje się w niezdarnym Lionelu. Pewnego dnia wybierają się na randkę do zoo. Śledzi ich wścibska matka Lionela. Poprzez niefortunny zbieg zdarzeń zostaje ugryziona przez szczuro-małpę. Począwszy od tego zdarzenia mieszkańcy miasteczka zaczynają przeradzać się w zombie. Sytuację musi uratować nie kto inny jak Lionel.

Armia ciemności 7.4

Nieprzewidywalna, starożytna moc Necronomicon znowu zagraża rodzajowi ludzkiemu. Bruce Campbell powraca do walki w roli znanego z poprzednich części Martwego zła - Asha - przystojnego, uzbrojonego w dubeltówkę i piłę łańcuchową sprzedawcę artykułów gospodarstwa domowego w domu towarowym, który za sprawą demonicznych sił zostaje przeniesiony wraz ze swoim oldsmobilem z 1973 roku w mroczne czasy średniowiecznej Anglii. Tam nawiązuje romans z piękną Sheilą Embeth Davidtz i musi stawić czoła całym legionom przerażających bestii i armii szkieletów. Czy Ashowi uda się wyjść cało z opresji, uratować ukochaną i bezpiecznie powrócić do swoich czasów?


Drakula 7.9

Legendarny wampir wybiera się do Londynu y skosztować krwi niewinnych.

Obcy 3 7.4

Po raz trzeci Ripley musi powstrzymać kosmiczne monstrum, ale tym razem może liczyć tylko na uwięzionych wraz z nią skazańców.

Hellraiser III: Piekło na ziemi 6.3

Właściciel klubu nocnego, J.P. Monero, kupuje przerażającą rzeźbę, będącą jedną z bram piekieł. Szukając nowych doznań chłopak, zawiera pakt, z uwięzionym w niej Pinheadem i od tej pory karmi go ludzką krwią i duszami. Przypadkiem jedną z takich ofiar odnajduje początkująca dziennikarka Joey Summerskill. Kobieta wiedząc, że jest to temat mogący przynieść jej sławę, udaje się do klubu Monera.

Amityville 1992: Najwyższy czas 6.3

Inwestor budowlany, Jacob Sterling wraca do rodzinnego domu w Nowym Jorku. Przywozi ze sobą drobny prezent dla żony, jest nim stary zegar, pochodzący z nawiedzonego domu w Amityville. Zegar, który został powieszony w kuchni, posiada tajemniczą moc, która sprowadzi nieszczęście na rodzinę Sterlingów. Niebawem zaczynają ginąć jej członkowie.

Smętarz dla zwierzaków II 5.9

Po śmierci żony weterynarz Chase Matthews, wraz ze swych trzynastoletnim synem Jeffem, przeprowadza się do Ludlow, aby tu zacząć nowe życie. Odrzucony przez dzieciaki z sąsiedztwa, Jeff zaprzyjaźnia się z Drew Gilbertem, podobnym mu outsiderem mieszkającym z okrutnym ojczymem Gusem. Gdy Gus z zimną krwią morduje ukochanego psa Drew, chłopcy postanawiają pochować ciało czworonoga na lokalnym indiańskim cmentarzysku, słynącym z mocy wskrzeszania. Zło po raz kolejny budzi się do życia.

Lunatycy 6.0

Charles wraz z matką są jednymi z ostatnich przedstawicieli wymierającej rasy Lunatycyków. Nie chcąc by ludzie odkryli kim są ciągle podróżują, pozostawiając za sobą ciał swoich ofiar. Tak właśnie docierają do małego miasteczka, gdzieś w Teksasie, gdzie Charles znajduje kolejną dziewczynę dla swojej głodującej matki. Na szczęście dla Tany, we wszystko wplątują się okoliczne koty, odwieczni wrogowie Lunatyków.

Critters 4 5.4

Tym razem akcja toczy się w odległej przyszłości. Podczas transportu ostatnich jaj Crittersów, kosmiczny łowca nagród Charlie zostaje zahibernowany. 53 lata później przypadkowo jego zepsuty statek, odnajduje przelatujący tamtędy inny statek. Niestety odmroziwszy mężczyznę załoga uwalnia również Crittersów. Głodne stwory zaraz po wykluciu zaczynają atakować członków załogi.

Słowa kluczowe