Horror 1992

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 103 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Uroda Madeline Ashton, gwiazdy show-biznesu, więdnie równie szybko jak jej kariera. Jej rywalką jest dawna przyjaciółka Helen Sharp. Niegdyś nieśmiała i zakompleksiona, dziś jest słynną z piękności pisarką. Obie rywalizują o miłość utalentowanego chirurga plastycznego dr Ernesta Menville'a. Ernest był kiedyś zaręczony z Helen, ale ostatecznie poślubił Madeline. Broniąc się przed kobietami ucieka najpierw w alkoholizm, potem w śmierć, która jednak wcale nie jest wybawieniem. Dwie kobiety, które kochał, przemieniły się w demony.
Do Nowej Zelandii zostaje przywieziony, przez pewnego zoologa gatunek zwierzęcia, zwany szczuro-małpą. Owe zwierzę gryzie w rękę matkę głównego bohatera, która zostaje zarażona tak zwaną martwicą mózgu. Syn ukrywa matkę w piwnicy i stara się jej pomóc. Jednak to nie jest takie proste i martwica mózgu zaczyna się szybko rozprzestrzeniać wśród ludzi.

Obcy 3

7,4
Po raz trzeci Ripley musi powstrzymać kosmiczne monstrum, ale tym razem może liczyć tylko na uwięzionych wraz z nią skazańców.


Drakula

7,7
Legendarny wampir wybiera się do Londynu by skosztować krwi niewinnych.

Candyman

6,7
Młoda studentka z Chicago Helen Lyle (Virginia Madsen) pisze pracę magisterską o współczesnym folklorze. Wypytuje starszych studentów o wszelkie legendy i przesądy, które traktują poważnie. Jedna z opowieści wzbudza podziw i przyciąga uwagę Helen. To historia o Candymanie - duchu, który zamiast ręki ma hak i nawiedza jeden z bloków mieszkalnych w bardzo niebezpiecznej dzielnicy. Helen wybiera tę historię jako idealny temat do swojej pracy. Przełamując własny strach wybiera się do owego nawiedzonego budynku. Nawet przez chwilę nie dopuszcza do siebie myśli, iż duch - legenda istnieje naprawdę. Candyman jednak daje znać o sobie popełniając serię brutalnych i przerażających zbrodni. Miejscowa policja nie wierzy w istnienie niematerialnych istot i o wszystkie morderstwa oskarża dziewczynę. Teraz tylko Candyman może zwrócić jej wolność.
Ash (Bruce Campbell) w poprzedniej części Evil Dead zostaje przeniesiony, wraz swoją dubeltówką, piłą łańcuchową i oldsmobilem z 1973 roku, wirem czasoprzestrzennym do średniowiecznej Anglii. Jedynym sposobem, aby Ash mógł wrócić do swoich czasów jest zdobycie księgi "Necronomicom", która znajduje się na cmentarzu. Biorąc księgę Ash wypowiada źle zaklęcie i w ten sposób budzi armie umarłych, która rusza na zamek. Ash wraz z średniowiecznymi rycerzami musi stawić opór armii ciemności i bronić zamku.
Historia cheerleaderki, której przeznaczeniem jest bycie pogromczynią wampirów. Opuszczona przez przyjaciół znajduje pocieszenie w rękach wyrzutka, Pike'a, który miał już również do czynienia z wampirami. Razem stawiają czoła potężnemu wampirowi – Lotosowi, który zwrócił swoją uwagę na Buffy.
Dr. Elton Monet aplikuje swojej córce eksperymentalny lek blokujący jej telepatyczne możliwości. Niestety efektem ubocznym kuracji jest zmiana osobowości dziewczyny, w wyniku której staje się ona rozszalałą wariatką. W niedługim czasie Helena zabija ojca i przejmuje kontrolę nad jego fabryką. Daje jej to możliwość zemsty na odpowiedzialnych za produkcję leku. I teraz jedyną osoba mogącą ją powstrzymać jest jej brat, również telepata.
Evan Rendell jest zbiegłym pacjentem z kliniki dla umysłowo chorych, który uważa się za znakomitego lekarza. Mężczyzna wraca do swojej posiadłości, gdzie zamierza rozpocząć sadystyczne praktyki. O ofiary nie musi prosić, ponieważ od lat jego dom jest odwiedzany przez grupy nastolatków, którzy sądzą, iż rezydencja jest nawiedzona...

Nasiona

6,2
Tom Baines wraca do rodzinnego miasteczka Comet Valley, które z powodu naprawy mostu zostaje odcięte od świata na trzy dni. Wkrótce okazuje się, że miasteczko stało się celem inwazji obcych potrafiących przybrać formę każdego, kto zetknął się z ich zarodnikami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…