Horror 1992

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 98 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nieprzewidywalna, starożytna moc Necronomicon znowu zagraża rodzajowi ludzkiemu. Bruce Campbell powraca do walki w roli znanego z poprzednich części Martwego zła - Asha - przystojnego, uzbrojonego w dubeltówkę i piłę łańcuchową sprzedawcę artykułów gospodarstwa domowego w domu towarowym, który za sprawą demonicznych sił zostaje przeniesiony wraz ze swoim oldsmobilem z 1973 roku w mroczne czasy średniowiecznej Anglii. Tam nawiązuje romans z piękną Sheilą Embeth Davidtz i musi stawić czoła całym legionom przerażających bestii i armii szkieletów. Czy Ashowi uda się wyjść cało z opresji, uratować ukochaną i bezpiecznie powrócić do swoich czasów?
Młoda kobieta zostaje wynajęta przez zamożnego mężczyznę, aby wychowała jego dwójkę dzieci. Kiedy przyjeżdża do jego odludnego domu, dowiaduje się, że dzieci są opętane przez duchy zła.
Historia cheerleaderki, której przeznaczeniem jest bycie pogromczynią wampirów. Opuszczona przez przyjaciół znajduje pocieszenie w rękach wyrzutka - Pike'a, który miał już również do czynienia z wampirami. Razem stawiają czoła potężnemu wampirowi - Lotosowi, który zwrócił swoją uwagę na Buffy.


Drakula

7,7
Legendarny wampir wybiera się do Londynu y skosztować krwi niewinnych.

Obcy 3

7,4
Po raz trzeci Ripley musi powstrzymać kosmiczne monstrum, ale tym razem może liczyć tylko na uwięzionych wraz z nią skazańców.

Candyman

6,8
W jednej z dzielnic Chicago są popełniane okrutne morderstwa. Mieszkańcy przypisują je mitycznemu Candymanowi. Helen, studentka antropologii, próbuje znaleźć racjonalne wytłumaczenie zabójstw.
Madeline Ashton jest gasnącą gwiazdą kina i estrady. Po jednym z nieudanych występów odwiedza ją Helen Sharp, koleżanka z lat młodości. Chce jej przedstawić swego nowego narzeczonego - doktora Ernesta Menville'a. Zazdrosna Madeline odbija Helen chłopaka, po czym bierze z nim ślub. Zdesperowana Helen poprzysięga swojej koleżance zemstę. Mija 10 lat. Madeline mimo wszelkich starań nie potrafi zatrzymać przemijającej urody. Gdy podczas przyjęcia spotyka emanującą seksapilem Helen, w akcie desperacji postanawia wypić tajemniczy eliksir, który ją odmładza. W wyniku sprzeczki Ernest zrzuca Madeline ze schodów, a ta skręca kark. Okazuje sie, że wbrew prawom natury, jego żona nie ginie, a wszystko za sprawą eliksiru, którego wcześniej wypiła...
Z Wyspy Czaszki do Nowej Zelandii trafia nowy, niezwykle groźny gatunek zwierzęcia - szczuro-małpa. Bestia trafia do zoo w małym miasteczku. Tymaczasem Paquita zakochuje się w niezdarnym Lionelu. Pewnego dnia wybierają się na randkę do zoo. Śledzi ich wścibska matka Lionela. Poprzez niefortunny zbieg zdarzeń zostaje ugryziona przez szczuro-małpę. Począwszy od tego zdarzenia mieszkańcy miasteczka zaczynają przeradzać się w zombie. Sytuację musi uratować nie kto inny jak Lionel.
Nie mogąc zapomnieć o utraconej przed laty ukochanej, wampir Alex spędza większość czasu w jednej z bibliotek, szukając ukojenia w zebranych tam książkach. Pewnego dnia pojawia się tam Anne, która do złudzenia przypomina Alexowi Wirginię. Nie mogąc się oprzeć wampir robi wszystko by zbliżyć się do kobiety. Tymczasem w mieście pojawia się inny wampir, mający dawny zatarg z Alexem.
Pewien amerykański biznesmen, przeprowadza się z rodziną do Meksyku. Zakłada tam fabrykę lalek, która ma mu przynieść duży zysk. Pech sprawia, że nie opodal fabryki grupa archeologów, odkrywa starożytny grobowiec. Podczas jego przeczesywania jeden z nich otwiera przypadkowo zapieczętowane wejście. Uwalnia tym samym starożytnego demona, który wciela się w lalki z pobliskiej fabryki. Teraz nadszedł czas zemsty, za lata niewoli.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…