Horror 1996

Przedstawiamy listę 106 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Od zmierzchu do świtu 7.4

Seth i Richard, okradają banki. Ścigani przez FBI, postanawiają schronić się w Meksyku. Po drodze napadają na sklep i zabijają jego właściciela. Jako zakładniczkę zabierają młodą kasierkę i rodzinę pastora Jacoba Fullera. Do prawdziwej tragedii dochodzi w przydrożnym barze Titty Twister. Okazuje się, że knajpa jest pełna wampirów...

Krzyk 7.3

W małym miasteczku Woodsboro grasuje seryjny morderca. Swe ofiary wybiera spośród uczniów miejscowej szkoły. Dzwoni do nich, proponując quiz ze znajomości popularnych filmów grozy. Horror zaczyna się, gdy nieszczęśnik popełni błąd. Sidney Prescott jeszcze nie doszła do siebie po starcie matki, która została zamordowana przed rokiem. Dokładnie w rocznicę jej śmierci odbiera telefon od tajemniczego nieznajomego proponującego jej dziwną grę...

Wyspa doktora Moreau 5.9

Samolot, którym podróżuje brytyjski dyplomata i wysłannik ONZ Edward Douglas (David Thewlis) rozbija się nad oceanem. Mężczyźnie udaje się cudem przeżyć katastrofę – zostaje wyłowiony z wody przez przewożącego dzikie zwierzęta Montgomery’ego (Val Kilmer). Razem docierają na tajemniczą wyspę, której gospodarzem jest światowej sławy genetyk, noblista dr Moreau (Marlon Brando). Ku swojemu przerażeniu Edward powoli odkrywa szokujące fakty. Okazuje się, że słynny naukowiec przeprowadza tu wstrząsające eksperymenty, polegające na krzyżowaniu ludzkiego i zwierzęcego genotypu. Efektem są narodziny nowego gatunku.


Wysłannik piekieł IV: Dziedzictwo krwi 6.3

Rok 2127. Genialny konstruktor stacji kosmicznej dr Paul Merchant przygotowuje się do ostatecznej rozprawy z nękającymi przez pokolenia jego rodzinę krwawym Pinheadem i jego przerażającymi pomocnikami Cenobitami. Otwierane przy pomocy Lemerchanda bramy piekła mają być wreszcie zamknięte na zawsze, a żywiącymi się rozkoszą i bólem demonicznymi Cenobici zniszczeni... Czy jednak zło, które na przestrzeni wieków urosło w siłę, da się tak łatwo pokonać?

Przerażacze 6.7

Ponad 30 osób w małym miasteczku Fairwater zmarło na zawał serca, a przecież nic nie wskazywało, że cierpiały na jakieś choroby. To mordercze upiory doprowadziły do ich śmierci. Chce się im przeciwstawić detektyw parapsycholog Frank Bannister.

Trilogy of Terror II 5.0

Film składa się z trzech historii, połączonych ze sobą postacią głównej bohaterki. Pierwsza opowiada o wielkich cmentarnych szczurach. Druga o rytuale jaki odprawia matka, by przywrócić swego zmarłego syna do życia. Trzecia o morderczej, afrykańskiej laleczce.

Kondom des Grauens 6.7

Jeden z najbardziej absurdalnych filmów Tromy. Luigi Maccaroni prowadzi śledztwo w sprawie wyjątkowo brutalnych wydarzeń, jakie mają miejsce w pewnym domu publicznym. Początkowo policjant podejrzewa prostytutki, jednak szybko okazuje się, iż za odgryzanie penisów odpowiedzialne są krwiożercze prezerwatywy- wynik genetycznego eksperymentu.

Syndrom Pinocchia 4.0

Seryjny morderca dzieci, Vincent Gotto, zostaje złapany podczas zakopywania ciała swojej kolejnej ofiary. Jakiś czas później zostaje skazany na śmierć i umiera na krześle elektrycznym. Następnego dnia jego adwokatka zabiera lalkę Pinokia - dowód rzeczowy ze sprawy Vincenta do domu. Nowa zabawka bardzo podoba się jej córce Zoe. Od tej pory tam gdzie jest dziewczynka i kukiełka zaczynają zdarzać się dziwne wypadki. Jennifer zaczyna się zastanawiać czy to Vincent był mordercą, a może Piokio znalazł sposób, by żyć naprawdę dzięki złu.

Alien Terminator 5.0

Szóstka ludzi zostaje zamknięta na dwa lata, w podziemnym kompleksie, wydrążonym pięć mil pod powierzchnią. Dwa dni przed końcem eksperymentu naukowiec pracujący nad modyfikacją DNA, tworzy wirusa mającego poprawić możliwości ludzkiego organizmu. Coś jednak idzie nie tak, a poddany jego działaniu szczur mutuje i uciekłszy zaczyna szukać kolejnych nosicieli.

Alien Vows 1.0

Na ziemię przybywa statek kosmiczny obcych. Jeden z nich zostaje wysłany, by zabijać kobiety. Przybrawszy postać typowego mężczyzny, bierze ślub z kobietą niepodejrzewającą, że jej ukochany nie żyje i został zastąpiony przez kosmitę. Wkrótce odkrywa ona jednak prawdziwe oblicze męża i wraz z kosmicznym marines próbują unicestwić potwora.

Słowa kluczowe