Horror 1997

Przedstawiamy listę 109 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy: Przebudzenie 7.1

Dwieście lat po śmierci Ellen Ripley (Weaver), która zginęła w walce z pozaziemskim stworem, grupa naukowców dokonuje wstrząsającego eksperymentu. Wykorzystując próbkę krwi Ripley ... a wraz z nią zarodek obcego, który nosiła w sobie. Naukowcy chcą w ten sposób wyhodować uniwersalną broń - najbardziej zabójczego potwora jakiego widział wszechświat. Szybko staje się jasnym, że eksperyment całkowicie wymknął się spod kontroli. Jedyna nadzieja w Ripley. Ponieważ wykazuje cechy zarówno człowieka jak i obcego, jest jedyną istotą, która może stanąć do walki z przerażającym monstrum. Może liczyć tylko na siebie ... i na tajemniczą Call (Winona Ryder). Niesamowite efekty specjalne i niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że ten trzymający w ciągłym napięciu, przerażający thiller science fiction jest równie ekscytujący jak poprzednie trzy części sagi.

Spawn 5.5

Al Simmons zawarł umowę z diabłem, ale nie doczytał wszystkich kruczków i wrócił na Ziemię jako demon.

Relikt 6.1

Do muzeum w Chicago zostają wysłane dwie skrzynie. Jedna z nich zawiera kamienny posążek z dziwnymi liśćmi a druga jakieś zwierzę. Ładunek ten transportowany jest na statku. Już w chicagowskim porcie przetrzymywane w drugiej skrzyni zwierzę uwalnia się i zabiwszy kilku ludzi ucieka. Kilka dni później w pobliżu muzeum dochodzi do serii brutalnych zabójstw. A ciała przypominają te na statku.


Buffy: Postrach wampirów 7.1

Młoda dziewczyna z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

Koszmar minionego lata 6.6

Helen (Sarah Michelle Gellar), Barry, Julie (Jennifer Love Hewitt) i Ray wracają z obchodów święta 4 lipca. Kierujący samochodem Ray nagle potrąca tajemniczą postać. Przyjaciele postanawiają wrzucić ciało do morza, mimo że ofiara jeszcze żyje. Kilka miesięcy później Julie dostaje szokujący anonim o treści "Wiem co zrobiłaś zeszłego lata"...

Krzyk 2 6.7

Kontynuacja filmu Krzyk z 1996 roku. Sidney Prescott stara się zapomnieć o tragedii, która wydarzyła się w mieście Woodsborro. Nie wie, że inny psychopatyczny morderca będzie chciał jej śmierci.

Mutant 5.9

W Nowym Jorku panuje groźna epidemia, której ofiarą padają dzieci. Nosicielami są zwyczajne karaluchy, dlatego dr Susan Tyler w laboratorium stwarza nowy gatunek judasza – połączenie modliszki z termitami. Jego zadaniem jest całkowite wytępienie śmiercionośnych insektów i tak się oczywiście staje. Mijają trzy lata. W podziemiach metra dzieją się dziwne rzeczy, okazuje się, że judasz uległ wielokrotnym mutacjom i stał się zagrożeniem dla całego miasta...

Ukryty wymiar 7.3

Siedem lat po zaginięciu eksperymentalnego statku kosmicznego Event Horizon, odebrana zostaje transmisja od jednego z członków załogi. W odpowiedzi na nią, wysłana tam zostaje ekipa ratownicza. Na miejscu okazuje się jednak, że statek jest opustoszały, ale opanowany przez dziwną i złowrogą moc, przybyłą wraz z nim z innego wymiaru.

Amerykański wilkołak w Paryżu 6.1

Trzech amerykańskich turystów przybywa do Paryża. Kolejnej nocy jeden z nich poznaje piękną Serafine, w której się zakochuje. Dziewczyna prowadzi go wraz z przyjaciółmi do jednego z nocnych klubów. Wkrótce okazuje się, że Serafine i jej przyjaciele to wilkołaki, a amerykanie mają być ich kolejnym posiłkiem.

Autostrada strachu 6.0

Film składa się z dwóch opowieści połączonych ze sobą postacią tajemniczego Aarona Quicksilvera. W pierwszej przedstawia on napotkanej na autostradzie pannie młodej, historię Kerryego próbującego za wszelką cenę dotrzeć na urodziny syna. Po drodze zabiera on autostopowicza, który próbuje go zabić. Na szczęście ratuje go kupiony niedawno prezent. W drugiej spotyka go drobny złodziejaszek Charlie, który podczas zwiedzania gabinetu osobliwości zostaje uraczony opowieścią o doktorze Charlesie Georgu. Pewnego dnia ręce znanego chirurga zyskują świadomość i postanawia ją uwolnić się od reszty ciała.

Słowa kluczowe