Horror 1999

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 152 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Johnny Depp (Piraci z Karaibów) wciela się w postać Ichaboda Crane’a, ekscentrycznego detektywa, starającego się położyć kres morderstwom dokonywanym przez tytułowego Jeźdźca bez głowy. Christina Ricci (Monster) występuje w roli Katriny Van Tasse, która skrywa wielki sekret powiązany z tajemniczymi morderstwami...
Trójka studentów szkoły filmowej wyposażonych w kamery wideo wyrusza na wyprawę w okolice Burkittysville. Chcą nakręcić dokumentalny film inspirowany lokalną legenda o wiedźmach z Blair. Legenda głosi, że od dwóch wieków w okolicznych lasach wiedźmy torturowały i zabijały dzieci. To, co wydawało się być prostym zadaniem, zamieniło się w koszmar. Rok później znaleziono tylko nagrane taśmy... "The Blair Witch Project" jest jedną z nich. Studentów już nigdy nie odnaleziono, a policja nie jest w stanie racjonalnie wyjaśnić okoliczności popełnionych tam morderstw.
Jest rok 1944. Andre Toulon, przebywający w Niemczech, postanawia uciec do Szwajcarii. Jednak tuż przed realizajcą swojego planu, postanawia wrócić do przeszłości i przypomnieć sobie wszystko, co tyczyło się jego samego, oraz historii podarowania mu sekretu o ożywiania martwych przedmiotów.


Coś nadciąga nocą. Ciemność splata się z trzepotem skrzydeł i złowieszczym wrzaskiem. Noc ma skrzydła, a strach na nich szybuje. Stado genetycznie zmutowanych, krwiożerczych nietoperzy nadlatuje nad małe, śpiące teksańskie miasteczko. Nikt nie jest tam bezpieczny. W tej dramatycznej sytuacji pomóc może jedynie zoolog, specjalista od nietoperzy (Dina Meyer, Żołnierze kosmosu), jej asystent oraz szeryf.
Virgil Travis to szalony psychopata o niezwykle małej głowie, który wraz ze swoimi pomocnikami morduje ludzi dla przyjemności. Po stracie majątku Virgil postanawia się zemścić na ludziach którzy są za to odpowiedzialni. By tego dokonać szaleniec przekształca ludzi w posłuszne mu lalki.
Min-Ah odnajduje pamiętnik prowadzony przez 2 starsze koleżanki Hyo-Shin i Shi-Eun. Wygląda na to, że obie łączyło kiedyś gorące uczucie, które jednak z czasem zaczęło słabnąć. Shi-eun coraz bardziej traciła kontakt z rzeczywistością myśląc tylko o ukochanej, kiedy Hyo-Shin stała się najpopularniejszą dziewczyną w klasie i zaczęła się od przyjaciółki oddalać. Cała sprawa skończyła się tragedią ponieważ Hyo-Shin popełniła samobójstwo. Jednak to dopiero początek historii, gdyż od momentu znalezienia pamiętnika Min-Ah zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie, zupełnie jakby została opętana przez ducha zmarłej Shi-eun...
W samotnym barze pośrodku pustyni, spotykają się spragnieni alkoholu, kobiet i odpoczynku podróżni. Wśród nich jest również banda Madrida. Jakiś czas później dociera tam pościg, ale zapada zmrok i z zakopanej pod barem piramidy, zaczynają wyłazić spragnione krwi wampiry. Zapomniawszy o niedawnych waśniach, podróżni łączą swoje siły by przeżyć. Tylko czy to wystarczy by pokonać hordę krwiopijców i ich królową.
Pięć osób postanawia wziąć udział w eksperymencie polegającym na mieszkaniu przez trzy miesiące w domu pod ciągłą obserwacją kamer. Po kilka dniach uczestnicy odkrywają, że wszystkie wyjścia zostały zablokowane, a gdzieś w środku czai się morderca, widzący każdy ich ruch.
Ichabod Crane przybywa do Sleepy Hollow, by objąć posadę nauczyciela. Pewnego wieczoru, miejscowi, chcąc go nastraszyć, opowiadają mu legendę o bezgłowym jeźdźcu pojawiającym się w okolicy. Crane nie bierze historyjki na poważnie, ale jadąc w nocy przez las staje oko w oko z koszmarnym jeźdźcem.
Po nieudanym zabiegu aborcji ginie piękna dziewczyna Jamesa Farrowa, studenta college`u w Nowej Anglii. Od tej pory widzi on ją w każdym śnie oraz na jawie. Wkrótce James odkrywa iż pusty dom w którym się kiedyś spotkali należy do profesora Ambrose`a, który uczy w college`u i którego przeszłość jest dosyć mglista. Postanawia on dotrzeć do Ambrose`a po pomoc, jednak niebawem okaże się iż obaj mogą doświadczać podobnych problemów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…