Horror 2000

Przedstawiamy listę 198 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oszukać przeznaczenie 7.3

Grupa nastolatków zostaje wydalona z pokładu samolotu po tym jak jeden z nich (Alex) dzieli się z pasażerami swoim przeczuciem, że grozi im katastrofa. Jednak okrutna przepowiednia okaże się trafna, a ci którzy ocaleją z tragedii, dowiedzą się że śmierci i przeznaczenia nie da się oszukać.

Krzyk 3 5.9

Akcja Krzyku 3 rozgrywa się w Hollywood podczas kręcenia filmu "Cios 3, powrót do Woodsboro", który nawiązuje do zagadkowych i wstrząsających wydarzeń w małym miasteczku Woodsboro, pokazanych w Krzyku 2. Wydarzenia te wciąż prześladują Sidney Prescott (Neve Campbell), która trzy lata po opuszczeniu Windsor College zamieszkała w północnej Kalifornii i wiedzie tam ciche, samotne życie. Spokój przerywają jej jednak krwawe wydarzenia na planie filmu "Cios 3". Gale Weathers (Courtney Cox Arquette), znana osobowość telewizyjna i ekspert od problemów Woodsboro, rusza na miejsce zbrodni na zaproszenie policji Los Angeles. Gale, rzecz jasna, pali się, by wziąć historię "Ciosu 3" w swe ręce. Nie jest jednak przygotowana na to, żeby zastać swą była miłość - Deweya Rileya (David Arquette), obecnie doradcę technicznego na planie "Ciosu 3", w związku z aktorką Jennifer Jolie (Parker Posey). Jennifer gra samą Gale we wszystkich trzech częściach "Ciosu" i jest przekonana, że "jej" Gale najlepiej się orientuje w pogarszającej się sytuacji na planie "Ciosu 3". Dewey Riley i Sidney Prescott mają również do czynienia z aktorskimi wersjami samych siebie - na planie "Ciosu 3". Hollywoodzki przystojniaczek Tom Prinze (Matt Keeslar) został obsadzony w roli zastępcy szeryfa Deweya, a Angelina Tyler (Emily Mortier), naiwna dziewczyna wybrana spośród tysięcy kandydatek, gra Sidney. Kierujący ekipą filmową "Ciosu 3", Roman Bridger, (Scott Foley) awansował niedawno z pozycji reżysera teledysków do reżysera filmu fabularnego. Bardzo chce nakręcić "Cios 3", ale dochodzi do przekonania, że ktoś chce mu w tym przeszkodzić. Na planie filmu "Cios 3" pojawia się również Sarah Darling (Jenny McCarthy), zmysłowa gwiazdeczka, która ma już dosyć grania ról głupich laleczek, oraz Tyson Fox (Deon Richmond), usiłujący nadać postaci "maniaka" z wypożyczalni video odrobinę godności. Weteran produkcji filmowej John Milton (Lance Henricksen) jest "umysłem", kryjącym się za trylogią "Ciosu". Śledztwo w sprawie morderstw na planie "Ciosu 3" prowadzi detektyw Mark Kincaid (Patrick Dempsey) z policji LA. Jennifer Jolie wynajmuje jednak doświadczonego ochroniarza gwiazd Steve'a Stone'a (Patrick Warburton). Cotton Weary (Liev Schreiber), były więzień oskarżony o morderstwo, w Hollywood zdobył fortunę i sławę za sprawą swego talk-show o nazwie "100% Cotton". Cotton mieszka ze swoją dziewczyną Christine, (Kelly Rutherford), która należy do licznej rzeszy jego fanów.

Straszny film 7.1

Kpi z klasycznych już scen z Krzyku, Szóstego Zmysłu, Matriksa, Koszmaru minionego lata i Blair Witch Project, by następnie do sparodiowania całej rzeszy banałów z rodem z kina dla nastolatków. Grupa młodych ludzi jest prześladowana przez seryjnego mordercę, znającego ich wspólną tajemnicę: spowodowali wypadek podczas minionego Halloween. Zbrodniarz rozpoczyna serię mordów od zabicia niezbyt rozgarniętej blondynki.


Pitch Black 7.7

Akcja filmu Pitch Black rozpoczyna się kiedy uszkodzony statek kosmiczny, na którego pokładzie leci niebezpieczny skazaniec traci kontrolę i musi lądować na nieznanej planecie. Załoga zostaje zmuszona do odpierania ataków szaleńca oraz walki o życie w pozbawionym śladów życia oraz słońca świecie. Kiedy blaknące słońce pozostawia planetę w całkowitych ciemnościach, rozpoczyna się prawdziwa walka.

Człowiek widmo 6.4

Pracujący na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych charyzmatyczny naukowiec Sebastian Caine (Kevin Bacon) wynajduje surowicę, która pozwala stać się niewidzialnym. Po serii udanych eksperymentów na zwierzętach rozentuzjazmowany Caine łamie rozkazy Pentagonu i wypróbowuje surowicę na samym sobie. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania, ale eksperyment pociąga za sobą nieprzewidziane skutki uboczne - zyskując niewyobrażalną moc Caine - "człowiek widmo" - zatraca wszelkie skrupuły moralne.

Hellraiser: Wrota Piekieł 7.7

Podczas oględzin miejsca zbrodni detektyw Joseph Thorne odkrywa tajemniczą łamigłówkę. Zafascynowany otwiera ją uwalniając Cenobitów, którzy zmieniają jego życie w koszmar. Gdy kolejne osoby z jego otoczenia giną, Joseph otrzymuje palce małego dziecka.

Księga cieni: Blair Witch 2 5.2

Księga cieni: The Blair Witch 2 opowiada o ludziach, którzy mają obsesję na punkcie filmu The Blair Witch Project. Obsesja ta prowadzi ich w sam środek lasów wokół Burkittsville, kryjących straszliwą tajemnicę, w sam środek horroru i śmierci. Ale Księga cieni to nie tylko opowieść o wiedżmie i jej krwawych rytuałach. To także opowieść o zbiorowej iluzji, powszechnym i fatalnym zauroczeniu mediami i kulturą masową, które mogą być tak samo groźne jak Blair Witch. I w tym tkwi jeszcze większa groza tego filmu.

The Ring - Krąg 0. Narodziny 6.4

Studenci collegu przygotowują premierę sztuki. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie odtwórczyni głównej roli. Premiera nie zostaje jednak odwołana. Dyrektor teatru powierza główna rolę debiutantce, faworyzowanej przez siebie studentce. Nie należy ona do lubianych osób. Jest tajemnicza i zamknięta w sobie. Tuż przed premierą, do college'u przyjeżdża dziennikarka poszukująca córki doktora Ikumy, prowadzącego niegdyś badania zakończone tragedią.

Cień wampira 6.6

Friedrich W. Murnau kręci swego "Nosferatu" na planie w Europie Wschodniej. Reżyser chce zrealizować najbardziej realistyczny film wszechczasów. Do roli tytułowej zatrudnia więc prawdziwego wampira, Maxa Schrecka. Dziwne zachowanie Schrecka tłumaczy swej ekipie nowatorskim podejściem aktora do zawodu - jest to aktor, który uczył się u samego Stanisławskiego. Jeśli Schreck stworzy postać na miarę pragnień Murnau′a i powściągnie swe wysoce niestosowne żądze do zakończenia produkcji, jako zapłatę otrzyma dostęp do szyi gwiazdy filmu, Grety. Wkrótce staje się jednak jasne, że Schreck nie ma ochoty lub nie jest w stanie powstrzymać żądzy krwi.

Vampire Hunter D: Żądza krwi 7.6

Bardzo odległa przyszłość. Po ludzkiej cywilizacji pozostały tylko pustkowia usłane artefaktami, świadczącymi o jej minionej potędze. Wielka niegdyś rasa wampirów, władająca naszym światem, również powoli odchodzi w zapomnienie. Ich potęga przeminęła i teraz to oni muszą się ukrywać przed łowcami nagród, którzy zwabieni wielkimi nagrodami, urządzają krwawe polowania. Jednak nie jest to walka nierówna, gdyż wampiry nadal jeszcze posiadają resztki swej siły i każdy łowca, który zapędzi się na tereny będące w ich władaniu, musi liczyć się z rychłą śmiercią. Jest wśród nich jednak ktoś, kto nie musi się tego obawiać, ktoś kogo sława dotarła do wszystkich zakątków świata ludzi i wampirów. Nazywają go – D. Jest najwspanialszym łowcą wampirów, jakiego stworzył świat.

Słowa kluczowe