Horror 2001

Przedstawiamy listę 188 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Inni 7.7

Koniec II wojny światowej. Grace wraz z dwójką dzieci mieszka w pięknym witoriańskim dworze. Chłopiec i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę, fotofobię - alergię na światło słoneczne. W ponurym domu obowiązują bezlitosne reguły: dom jest zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Nagle dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Czemu służba opuszcza dom w niewyjaśnionych okolicznościach? Dlaczego córka opowiada o dziwnych postaciach krążących po domu i dlaczego Grace ma wrażenie, że nie są to dziecinne fantazje?

Kręgosłup diabła 6.5

Hiszpania, koniec lat 30. Kraj objęty jest wojną domową. 12-letni Carlos trafia do sierocińca Santa Lucía. Prowadzą go wspierający republikanów nauczyciele, Carmen i doktor Casares. Położony na bezludziu stary budynek skrywa wiele mrocznych tajemnic. Tuż po przybyciu, Carlosowi ukazuje się duch małego chłopca. Bohater podejrzewa, że to Santi, jeden z wychowanków sierocińca, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach...

Dagon 6.4

Czwórka przyjaciół wybiera się na rejs jachtem. Niestety z powodu burzy, zostaje on uszkodzony. Ratując się ucieczką przyjaciele docierają na dziwna, małą wysepkę. W dzień wszystko wygada normalnie, ale kiedy nadchodzi noc, jej mieszkańcy zmieniają się w to czym są naprawdę. Okazuje się bowiem, że dawno temu zawarli oni umowę z bogiem Dagonem. A ten dał im co prawda wszystko czego chcieli, ale musieli za to zapłacić własnymi duszami.


Klub samobójców 6.7

54 licealistki popełniają zbiorowe samobójstwo. Okazuje się, że to dopiero początek fali samobójstw, która ogarnia całą Japonię. Na miejscu wypadku policja znajduje torbę, a w niej spiralę zszytą z fragmentów skóry "ofiar". Inspektor Kuroda próbuje odnaleźć odpowiedź, co jest przyczyną tego chorego zachowania młodzieży. W między czasie na toplistach przebojów góruje zespół złożony z młodych idolek. Czy są jakieś powiązania pomiędzy kontrowersyjnym utworem "Dessart" a falą samobójstw....

Walentynki 6.0

Pięć kobiet, Dorothy, Sheeley, Kate, Paige i Lily przyjaźnią się od czasów szkolnych. Przed laty na balu walentynkowym wystawiły na pośmiewisko brzydala i nieudacznika, Jeremy'ego Meltona. Teraz jedna z koleżanek, Shelley Fisher zostaje zamordowana. Pozostałe otrzymują karteczki walentynkowe z pogróżkami podpisane JM. Kobiety są przerażone. Najbardziej o swoje życie obawia się Dorothy, przez którą Jeremy na balu został wyśmiany i pobity.

Smakosz 6.2

Rodzeństwo Jennerów zostaje wybrane przez przerażające monstrum na części zamienne do swojego ciała.

Braterstwo wilków 7.2

W niewielkiej osadzie w południowo-środkowej Francji "Bestia z Gevaudan" dziesiątkuje miejscową ludność, najczęściej kobiety i dzieci. Król Ludwik XV wysyła do wioski dwóch kawalerów - de Fronsaca oraz Indianina Mani′ego by zbadali zjawisko i spróbowali rozwiązać zagadkę Bestii.

Dzieci kukurydzy 7 5.3

Jamie jest dziewczynką, która bardzo mocno chce nawiązać kontakt z babcią, lecz w żaden sposób jej się to nie udaje. Wyrusza do rodzinnego miasta babci w Nebrasce. Będąc na miejscu odkrywa, że mieszkanie, które babcia zamieszkiwała jest nawiedzone przez duchy dzieci. Dziewczynka poznaje mroczną stronę babci, jednocześnie budząc inne demoniczne siły.

Bones 5.7

Czwórka nastolatków postanawia odremontować stary budynek i zrobić w nim dyskotekę. Niestety przypadkowo budzą uwięzionego w nim ducha Jimmiego Bonesa, gangstera z lat siedemdziesiątych rządzącego tą dzielnicą. Teraz Bones powraca by dokonać zemsty na swoich zabójcach i zabrać ze sobą do piekła wszystkich będących w budynku.

Słowa kluczowe