Filmy Indonezja

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Indonezja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Słudzy diabła 5.8

Była śpiewaczka, ukochana matka czwórki dzieci, od kilku lat obezwładniona jest tajemniczą chorobą, która sprawia, że nawet najbliżsi czasem zbliżają się do niej z obawą. Źródło dolegliwości to jednak tylko jedna z wielu tajemnic, które krążą nad pozornie zwyczajną, pełną ciepła rodziną. Jakie sekrety kryją się na czarnych krążkach z liryczną muzyką piosenkarki? Czemu ojciec zniechęca rodzeństwo do codziennych modlitw? Kto wędruje nocą po mieszczącym się w sąsiedztwie cmentarzu?

Półświaty 5.0

Ciemne zaułki i opuszczone przez Boga i ludzi ulice Dżakarty. Od pokoleń w mieście żyją żądne krwi stworzenia, które wywodzą się z indonezyjskiej mitologii. Tożsamość nazywanych Demitami istot jest od wieków skrzętnie skrywana przy pomocy wpływowej rodziny śmiertelników. Jest to o tyle łatwe, że wyglądają one zupełnie jak ludzie. Pewnego dnia jednak zapowiedź nadejścia tajemniczego wydarzenia, znanego jako Dar, zaburzy całkowicie równowagę w świecie i zmusi Demitów do wyjścia z ukrycia.

Beyond Skyline 6.0

Na Ziemię przybywają statki obcych porywających ludzi na masową skalę. Detektyw Mark Corley wraz z synem i grupką ocalałych próbuje uciec kosmitom, ale trafiają do jednego z pojazdów obcych. Nieoczekiwanie odnajdują tam dziecko, które może powstrzymać najeźdźców. Najpierw jednak trzeba je ochronić by mogło dorosnąć.


Raid 7.3

Członkowie jednostki antyterrorystycznej dostają rozkaz spacyfikowania wieżowca, który od dziesięciu lat jest siedzibą legendarnego gangstera i chronionych przez niego przestępców. Początkowo akcja idzie dobrze, ale na jednym z pięter włączony zostaje alarm i policjanci stają się celem bezwzględnych mieszkańców. Nie mogąc uciec pozostaje im tylko zabić ich szefa.

Marlina: Zbrodnia w czterech aktach 6.7

Rozpalone słońcem, puste wzgórza indonezyjskiej wyspy urzekają surowym pięknem. Dla mieszkającej samotnie młodej wdowy nie jest to jednak bezpieczne miejsce. Gdy do jej drzwi zastuka kilku bandytów, nikt nie usłyszy wołania o pomoc. Nie spodziewają się, że nad ranem kobieta opuści dom z głową jednego z nich zawiniętą w strzęp materiału.

Merantau 6.5

Yuda, młody adept sztuki walki silat przygotowuje się do uświęconego tradycją rytuału Merantau. W ramach tego zwyczaju udaje się do Dżakarty, by udowodnić, że potrafi sam o siebie zadbać. Tam spotyka Astri - osieroconą dziewczynę, która aby zarobić na utrzymanie swoje i brata tańczy w nocnym klubie. Wkrótce właściciel klubu porywa ją, aby sprzedać gangsterom wywożącym młode Azjatki do Europy do pracy w domach publicznych. Yuda postanawia pomóc dziewczynie.

Filozofowie 6.2

W międzynarodowej szkole w Dżakarcie nauczyciel filozofii daje swoim uczniom zadanie, aby wybrali ze swojego grona dziesięć osób, które otrzymają miejsce w bunkrze na wypadek hipotetycznej zagłady nuklearnej. Każdy z nastolatków musi wcześniej wylosować zawód, jaki wykonuje w podjętej rozgrywce. Rozpoczyna się niejednoznaczna rywalizacja.

The Raid 2: Infiltracja 7.3

Po wydarzeniach z filmu Raid Rama (Iko Uwais) zostaje zmuszony do pracy jako tajniak, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej żonie i dziecku. Dostaje zadanie zbliżenia się do lokalnego bossa, Banguna (Tio Pakusodewo), aby poznać nazwiska skorumpowanych stróżów prawa. Chcąc zdobyć jego zaufanie, zostaje wsadzony do więzienia, żeby zaprzyjaźnić się z synem mafiosa, Uco (Arifin Putra). Misja nieoczekiwanie komplikuje się, kiedy dochodzi do starć pomiędzy rywalizującymi gangami.

V/H/S/2 6.0

Dwójka prywatnych detektywów, Larry (Lawrence Michael Levine) i Ayesha (Kelsy Abbott) na prośbę matki poszukują zaginionego studenta. W jego domu natrafiają na stertę kaset VHS i spory bałagan. Podczas gdy Larry przeszukuje dom, Ayesha przegląda zawartość kaset. Okazuje się, że są na nich przerażające historie, ale ważniejszym jest czy na pewno są to zwykłe kasety VHS.

Pembalasan ratu pantai selatan 7.0

Studentka antropologii Tania Wilson zostaje opętana przez wypędzonego sto lat temu demona. Odrodzona South Seas Queen, szukając zemsty na potomkini swojego pogromcy, rozpoczyna krwawy rajd po mieście, zabijając każdego kto stanie jej na drodze.

Słowa kluczowe