Filmy Japonia

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Japonia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sympatyczny hydraulik Mario wyrusza w niebezpieczną przygodę wraz z przyjacielem Toadem i księżniczką Peach po Grzybowym Królestwie, aby odnaleźć swojego brata Luigiego, a przy okazji uratować świat przed bezwzględnym Bowserem, który potrafi zionąć ogniem.
Seiya (Mackenyu) jest upartym nastolatkiem żyjącym na ulicy, który głównie spędza czas na walce o pieniądze. Siostra bohatera zostaje porwana, a on nie waha się jej szukać. Podczas jednej z walk nieświadomie odkrywa swoje mistyczne moce, o których istnieniu nie miał pojęcia. Seiya trafia do świata walczących bogów magicznych sztuczek i reinkarnowanej bogini, która potrzebuje jego ochrony. Chłopak będzie musiał przyjąć swoje przeznaczenie i poświęcić wszystko, a by zająć należne mu miejsce wśród Rycerzy Zodiaku.

Suzume

7,0
7,6
W spokojnym miasteczku w Kyushu żyje siedemnastoletnia Suzume. Pewnego dnia spotyka młodego mężczyznę, który poszukuje… drzwi. Pośród pewnych ruin dziewczyna odnajduje ten przedmiot stojący pionowo i zdaje się być przyciągana przez jego moc. Kiedy sięga po gałkę, drzwi zaczynają się otwierać jedne po drugich w całej Japonii, siejąc zniszczenie na wszystkich, którzy znajdą się w pobliżu. Suzume musi za wszelką cenę zamknąć te portale, aby zapobiec dalszej katastrofie.


W 2024 roku w postapokaliptycznym świecie ruiny Japonii zamieszkują surrealistyczne potwory, a ocalali ludzie walczą o przetrwanie. Kiruko, która zamieszkuje Nakano i para się dorywczymi pracami, postanawia spełnić ostatnie życzenie tajemniczej umierającej kobiety, by zabrać jej syna Maru do miejsca zwanego Niebem. Maru jest przekonany, że spotka tam swojego sobowtóra.
„Potęga jest wszystkim”. Jin Kazama uczył się tradycyjnej sztuki samoobrony rodziny Kazama od swojej matki już od młodych lat. Mimo to był bezsilny w obliczu potwornego zła, które zjawiło się, by zniszczyć wszystko, co dla niego cenne. To odmieniło jego życie — zły na własną bezradność poprzysiągł zemstę i wyruszył na poszukiwanie mocy, która mu ją umożliwi. Jego misja poprowadzi go do ostatecznej bitwy na globalnej arenie — turnieju Króla Żelaznej Pięści.
Ten serial jest 10-odcinkową opowieścią o dzieciaku z ulicy próbującym przetrwać w mieście przyszłości ogarniętym obsesją na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Żeby przeżyć, stawia wszystko na jedną kartę i postanawia zostać edgerunnerem, czyli jednym z nielegalnie działających najemników zwanych cyberpunkami.

Umami

0,0
Gabriel Carvin (Gérard Depardieu), nagrodzony gwiazdką Michelin szef kuchni z Saumur, otrzymuje trzecią kryształową gwiazdkę od krytyka kulinarnego. Tego samego wieczoru opuszcza go żona Louise (Sandrine Bonnaire). Ta brutalna separacja wywołuje kryzys w rodzinie. Dla Gabriela przepełnienie uderza go prosto w serce. Aby oczyścić umysł, udał się do Japonii, co pozwoliło mu ponownie połączyć się z prostymi przyjemnościami przyjaźni i spróbować odkryć tajemnice umami, piątego smaku podniebienia.
Zadziorna studentka Yuri marzy o mężczyźnie, który pokocha ją taką, jaka jest. Pewnej nocy na przyjęciu wpada w kłopoty, z których ratuje ją Toshiomi Oya. Wybawiciel wręcza dziewczynie swoją wizytówkę, na której widnieje nazwa grupy przestępczej należącej do yakuzy! Yuri z wahaniem odwiedza biuro grupy przestępczej, aby osobiście podziękować wybawcy, ale na miejscu, ku jej zaskoczeniu, wita ją życzliwy uśmiech Toshimiego. Toshiomiego pociąga determinacja Yuri, a dziewczynę fascynuje dżentelmeństwo Toshimiego. Nieszczęśliwi kochankowie wdają się w namiętny romans, lecz ludzie z ich najbliższego otoczenia próbują ich rozdzielić. Mimo to ich miłość pogłębia się z każdym wyzwaniem, które przyjdzie im pokonać. Oto historia szaleńczo niebezpiecznego romansu.
Mistrz mangi z gatunku horroru Junji Ito proponuje wywołujący dreszcze wybór swoich najbardziej dziwacznych, upiornych i przerażających opowieści.
Wujek Takafumiego, potrącony przez ciężarówkę w wieku 17 lat, nagle wybudza się z trwającej 17 lat śpiączki. Gdy Takafumi odwiedza go w szpitalu, wujek mamrocze bez sensu i twierdzi, że powrócił z innego świata, który nazywa się „GRAN-BAHAMAL”. Oczywiste jest, że wujek postradał zmysły. Takafumi nie wie, co powiedzieć, ale jego wujek używa magii i w ten sposób udowadnia, że przebywał w innym wymiarze. Wiedząc, że wujek nie ma innych krewnych, do których mógłby się zwrócić, i licząc na zarobek na jego mocach, Takafumi postanawia przygarnąć go do siebie. Mieszkając z wujkiem, Takafumi poznaje jego fantastyczne przygody oraz dowiaduje się o jego zagorzałej miłości do gier komputerowych SEGA. Czasem jednak historie o samotnych i okrutnych przeżyciach wujka wypełniają Takafumiego zarówno radością, jak i smutkiem. Dwóch mężczyzn z różnych pokoleń stara się rozwinąć karierę jako twórcy treści wideo w tym nowym serialu komediowym nie z tego świata, którego akcja toczy się w małym mieszkaniu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…