Komedia 1926

Przedstawiamy listę 287 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1926 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Generał 7.6

Johnnie Gray (Buster Keaton), skromny maszynista, musi odzyskać porwaną przez wroga lokomotywę o nazwie "Generał", w której znajduje się jego ukochana.

Tramp, Tramp, Tramp 7.0

Biedny Harry jest do szaleństwa zakochany w Betty i chce ją poślubić. Aby poprawić swoją sytuację finansową, by Betty chciała wyjść za niego za mąż, postanawia wziąć udział w biegu, gdzie nagrodą główną jest 25 tys. dolarów.

Wandering Papas

Opowieść o kucharzu (Clyde Cook) pracującym w obozie dla inżynierów konstruujących mosty oraz pustelniku chroniącym swoją ukochaną córkę przed ich uczuciami. Kiedy jednak dziewczyna zakochuje się w jednym z nich, wpada na plan ukrycia bomby w cieście naleśnikowym i wysadzenia jej podczas posiłku.


Tell It to the Marines

Sierżant O'Hara (Lon Chaney) jest bardzo zapracowanym wojskowym. Ma za zadanie szkolić nowo przybyłych rekrutów. Jednym z nich jest Burns (William Haines), który szczególnie daje mu się we znaki, a na domiar złego podrywa pielęgniarkę Norę (Eleanor Boardman), w której potajemnie podkochuje się O'Hara.

Exit Smiling

Pokojówka pracująca dla podróżującej trupy teatralnej, rozpaczliwie pragnie zostać aktorką.

Siłacz

Belgijski żołnierz walczący na frontach I Wojny Światowej otrzymuje kilka listów i zdjęć od Mary Brown, Amerykanki której nigdy nie spotkał. Mężczyzna zakochuje się w niej. Po wojnie młody Belg wyjeżdża do Ameryki jako asystent występującego w teatrach "Strong Mana" Zandowa Wielkiego. Podczas pobytu w USA, szuka Mary Brown...

You'd Be Surprised

Podczas rejsu elegancką łodzią, zostaje skradziony bardzo drogi, diamentowy naszyjnik. Gospodarz, który okazuje się być prokuratorem okręgowym (Edward Martindel), informuje o kradzieży podróżnych i załogę, oraz oznajmia, iż każdy może być podejrzanym. Nagle gaśnie światło, a po przywróceniu zasilania, okazuje się, że prokurator leży martwy z nożem w plecach. Na miejsce przybywa koroner (Raymond Griffith). Ponieważ spieszy się do opery, postanawia rozwiązać zagadkę w ciągu najbliższych 20 minut. Czy uda mu się zdemaskować mordercę?

There You Are!

George (Conrad Nagel) jest urzędnikiem, który łapie bandytę, który okazuje się być córką szefa (Edith Roberts).

Słowa kluczowe