Komedia 1928

Przedstawiamy listę 265 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szampan 5.0

Bogata dziewczyna, na przekór swojemu ojcu postanawia wyjść za mąż za biednego chłopaka i wyjechać do Francji. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy ojciec ogłasza bankructwo.

Cyrk 7.9

Złodziejaszek Charlie (Charles Chaplin) przypadkowo trafia na arenę cyrkową, gdzie zostaje wzięty za klauna.

Willie z parowca 7.1

Film jest pastiszem „Steamboat Bill” Bustera Katona. Miki jest pracownikiem na parowcu kapitana Czarnego Piotrusia zajmującym się przewożeniem różnych towarów, między innymi zwierząt. Miki stoi u steru, gdy kocur wchodzi na mostek i wyprasza go stamtąd brutalnie. W najbliższym porcie Miki próbuje przeładować krowę na ląd, ale jest ona zbyt chuda, więc napycha ja sianem. W porcie, już po odcumowaniu pojawia się spóźniona Minnie. Miki łowi ją żurawiem na pokład, gdzie rozsypują się nuty Minnie do piosenki "Turkey in the Straw", które zjada koza, zamieniając się w katarynkę uruchamianą za pomocą ogona. Miki akompaniuje kozie początkowo na perkusji złożonej z naczyń kuchennych a potem molestuje zwierzęta traktując je jak instrumenty perkusyjne, aż do chwili, gdy Czarny Piotruś wysyła go do obierania kartofli. To jest pierwszy udźwiękowiony film animowany z myszką Miki.


Szalony samolot 7.0

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, zabierając Minnie ze sobą tym razem. Miki wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa, i po tym, gdy Miki jednak ją całuje wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.

Człowiek z kamerą 7.0

Mężczyzna zatrudnia się w wytwórni filmowej MGM jako kamerzysta, aby być blisko kobiety - obiektu swego pożądania.

Should Married Men Go Home? 9.0

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Żona farmera

Samotny, podstarzały farmer postanowił znaleźć sobie żonę. Ma trzy kandydatki, jednak w każdej coś mu nie pasuje.

Wojna płci

Remake filmu z 1914 roku. Opowieść o mężczyźnie w średnim wieku JC Judsonie. Jest bardzo oddany swojej rodzinie, jednak i tak poddaje się urokowi poszukiwaczki złota Marie Skinner. Kiedy pani Judson wraz z dorosłymi dziećmi konfrontują się z nim, on wyprowadza się z domu. Zdesperowana żona łapie za pistolet i odwiedza Marie...

Excess Baggage

Eddie jest akrobatą, który chodzi na wysokości po linie. Pewnego dnia karierę przerywa mu upadek.

Słowa kluczowe