Komedia 1928

Przedstawiamy listę 272 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Marynarz słodkich wód 6.8

Po latach nieobecności do domu powraca syn Williama Canfielda. Ojciec ma zamiar wyuczyć potomka na przyszłego kapitana parostatku, jednak jego oczekiwania co do syna mijają się z rzeczywistością.

Willie z parowca 6.7

Marynarz Miki steruje parowcem, zupełnie zapomniawszy, że nie należy on do niego. Szybko zaprzestaje pogwizdywania, ponieważ kapitan statku rozkazuje mu ładowanie zwierząt na pokład, które muszą zostać przewiezione. W ostatniej chwili na pokład wsiada urocza Minnie, która grając na swojej gitarze, chciała przywrócić wesoły nastrój. Niestety, gitarę i nuty zjadła koza. Miki jednak wpada na genialny pomysł, by muzyka zagościła na parowcu.

Szalony samolot 6.7

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, tym razem zabierając ze sobą Minnie. Wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa i po niechcianym pocałunku wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.


You're Darn Tootin'

Stanley (Stan Laurel) i Oliver (Oliver Hardy) są członkami miejskiego zespołu muzycznego. Zostają jednak wyrzuceni przez kapryśnego dyrygenta. Gdy właścicielka mieszkania dowiaduje się o ich utracie pracy, wyrzuca ich na bruk. Wtedy postanawiają zostać ulicznymi muzykami.

Człowiek z kamerą 6.8

Mężczyzna zatrudnia się w wytwórni filmowej MGM jako kamerzysta, aby być blisko kobiety - obiektu swego pożądania.

Szampan

Bogata dziewczyna, na przekór swojemu ojcu postanawia wyjść za mąż za biednego chłopaka i wyjechać do Francji. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy ojciec ogłasza bankructwo.

Should Married Men Go Home?

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Cyrk 7.6

Złodziejaszek Charlie (Charles Chaplin) przypadkowo trafia na arenę cyrkową, gdzie zostaje wzięty za klauna.

Żona farmera

Samotny, podstarzały farmer postanowił znaleźć sobie żonę. Ma trzy kandydatki, jednak w każdej coś mu nie pasuje.

Aktorka

Aktorka Rose Trelawny (Norma Shearer) z teatralnej trupy z Londynu wychodzi za mąż za bogatego młodzieńca Arthura Gowera (Ralph Forbes). Jak potoczą się losy młodej pary, a jak trupy teatralnej, pozbawionej swojej wybitnej aktorki?

Słowa kluczowe