Komedia 1928

Przedstawiamy listę 265 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Willie z parowca 7.1

Marynarz Miki steruje parowcem, zupełnie zapomniawszy że nie należy on do niego. Szybko zaprzestaje pogwizdywanie, ponieważ kapitan statku rozkazuje mu ładowanie zwierząt na pokład, które muszą zostać przewiezione. W ostatniej chwili na pokład wsiada urocza Minnie, która grając na swojej gitarze, chciała przywrócić wesoły nastrój. Niestety, gitarę i nuty zjadła koza. Miki jednak wpada na genialny pomysł, by muzyka zagościła na parowcu.

Szampan 5.0

Bogata dziewczyna, na przekór swojemu ojcu postanawia wyjść za mąż za biednego chłopaka i wyjechać do Francji. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy ojciec ogłasza bankructwo.

Cyrk 7.9

Złodziejaszek Charlie (Charles Chaplin) przypadkowo trafia na arenę cyrkową, gdzie zostaje wzięty za klauna.


Szalony samolot 7.0

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, zabierając Minnie ze sobą tym razem. Miki wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa, i po tym, gdy Miki jednak ją całuje wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.

Człowiek z kamerą 6.8

Mężczyzna zatrudnia się w wytwórni filmowej MGM jako kamerzysta, aby być blisko kobiety - obiektu swego pożądania.

Should Married Men Go Home? 9.0

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Żona farmera

Samotny, podstarzały farmer postanowił znaleźć sobie żonę. Ma trzy kandydatki, jednak w każdej coś mu nie pasuje.

Wojna płci

Remake filmu z 1914 roku. Opowieść o mężczyźnie w średnim wieku JC Judsonie. Jest bardzo oddany swojej rodzinie, jednak i tak poddaje się urokowi poszukiwaczki złota Marie Skinner. Kiedy pani Judson wraz z dorosłymi dziećmi konfrontują się z nim, on wyprowadza się z domu. Zdesperowana żona łapie za pistolet i odwiedza Marie...

Excess Baggage

Eddie jest akrobatą, który chodzi na wysokości po linie. Pewnego dnia karierę przerywa mu upadek.

Słowa kluczowe