Komedia 1932

Przedstawiamy listę 231 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1932 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pack Up Your Troubles 8.0

Dwaj przyjaciele ramię w ramię walczą w czasie pierwszej wojny światowej. Po wyjściu z wojska mają kolejną niełatwą sprawę do załatwienia. Pod ich opieką znalazła się młoda dziewczyna , córka ich przyjaciela, który zginął na froncie. Nasi bohaterowie rozpoczynają poszukiwania dziadków dziewczyny...

Dziwny dom 6.7

Piątka podróżnych trafia do starej rezydencji, szukając schronienia by przeczekać burzę. Pomimo szorstkiego przyjęcia goście zatrzymują się w posiadłości, której mieszkańcy jak się wkrótce okazuje, mają wiele mrocznych sekretów. Jednym z nich jest uwięziony w domu szaleniec, cieszący się tyko z pożogi, niszczenia i mordowania.

Końskie pióra 8.5

Profesor Quincy Adams Wagstaff zostaje nowym rektorem Uniwersytetu Huxley. Jego syn, Frank, podpowiada mu, aby skupił się na uniwersyteckiej drużynie futbolowej i przygotował ją do meczu z odwiecznym przeciwnikiem, Uniwersytetem Darwin. Na pomoc Wagstaffowi przybędą szaleni Baravelli i Pinky.


Boudu z wód uratowany 7.0

Właściciel księgarni ratuje od śmierci włóczęgę Boudu i zabiera go do domu. Mężczyzna burzy spokój wybawcy, nie mogąc w żaden sposób przystosować się do mieszczańskiego stylu życia. W końcu księgarz decyduje: trzeba go ożenić z pokojówką. Boudu jednak długo nie wytrzymuje w roli przyzwoitego mieszczucha.

Babes in the Woods

Jaś i Małgosia wybierają się na wycieczkę do lasu. Las początkowo wydaje się im straszny, dopóki nie trafiają do osady zamieszkałej przez leśne ludki – karły, z którymi zaprzyjaźniają się i oddają się wspólnej zabawie i tańcom. Wkrótce przybywa wiedźma, będąca postrachem mieszkańców lasu i zwodzi naiwne dzieci obietnicą wspaniałej przejażdżki magiczna, latającą miotłą. Dzieci trafiają do jej piernikowego domku, gdzie wykorzystując ich łakomstwo, sprytnie je zwabia w pułapkę. Domek jest pełny upiornego zwierzyńca, którym okazują się być inne dzieci, na które wiedźma rzuciła swój czar. Wszystko dobrze się kończy dzięki temu, że rodzeństwu przybywają z odsieczą skrzaty. Wszyscy razem, wspólnym siłami rozprawiają się z czarownicą i kończą dzień wesołą zabawą.

Mr. Robinson Crusoe

Główny bohater Steve Drexel wraz z Williamem Belmont i profesorem Carmichale płyną przez Ocean Spokojny na wyspę Sumatrę, gdzie planują urządzić polowanie na tygrysy sumatrzańskie. Po drodze Steve ląduje z psem na jednej z bezludnych wysepek, chcąc udowodnić Williamowi, że potrafi samotnie przetrwać. Pewnego dnia na wyspie zjawia się urocza panienka...

Gdybym miał milion

Umierający bogaty biznesmen John Glidden, niezadowolony ze swoich krewnych i współpracowników, postanawia podzielić swój majątek wśród wybranych na chybił-trafił ludzi. Po jego śmierci po milionie dolarów otrzymują m.in.: spokojny chiński sprzedawca, prostytutka, fałszerz, dobrze wychowany urzędnik i uciśniony mieszkaniec domu starców...

La tavola dei poveri

Owdowiały przed laty markiz Fusaro, niegdyś właściciel wielkiej fortuny, jest zrujnowany. Ale kodeks honorowy obowiązujący ludzi jego sfery nakazuje ukrywać kłopoty materialne. Zwłaszcza, że chodzi o przyszłość jego córki Giorginy, pięknej panny na wydaniu. Konieczność zachowania pozorów nie pozwala markizowi wycofać się z komitetu dobroczynności, w którym działa od lat i znany jest ze swej hojności. Pewnego dnia zjawia się w pałacu żebrak i prosi markiza, by ów jako osoba najbardziej godna zaufania, przyjął w depozyt wcale pokaźną sumę pieniędzy. Jednocześnie przybywa niespodziewanie delegacja komitetu dobroczynności z prośbą o datek na fundusz przeznaczony na zapomogi dla najbiedniejszych mieszkańców miasta. Markiz, wielce zakłopotany, wręcza damom z komitetu leżące na wierzchu pieniądze, przyniesione przed chwilą przez żebraka.

Evenings for Sale

Hrabia von Dopenthal planuje popełnić samobójstwo i spędza swój ostatni wieczór na balu. Tam poznaje śliczną Lelie Fischer i zakochuje się w niej.

Service for Ladies

Max Tracey jest bardzo szanowanym głównym kelnerem w londyńskim Grand Palace Hotel. Od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Sylvii Robertson, młodej kobiecie przebywającej w hotelu, mimo że prowadzi romans z hrabiną Ricardi. Kiedy odkrywa, że ona i jej ojciec udają się na wakacje do Alp Szwajcarskich, natychmiast wyrusza ich śladem.

Słowa kluczowe