Komedia 1934

Przedstawiamy listę 268 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1934 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kaczor Donald 7.0

Kaczor Donald, tak samo jak Myszka Miki i Goofy, jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci postacią animowaną, którego przygody w postaci komiksów, seriali i filmów pełnometrażowych są do dziś znane i lubiane, a sam kaczor stał się po dziś gwiazdą. Donald jest typem nieudacznika - wieczny pechowiec z wadą wymowy, ma oddaną, śliczną dziewczynę Daisy i energicznych siostrzeńców - Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jego niezdarność sprawia, że musi podołać on nie lada trudnym problemom domowym, społecznym, lecz na szczęście zawsze wychodzi z nich cało.

W pogoni za cieniem 7.4

W Nowym Jorku, Dorothy Wynant razem ze swoim narzeczonym odwiedza swojego ojca, wynalazcę Clyda Wynanta, aby zakomunikować mu, że wkrótce wychodzi za mąż. Przed podróżą, jej ojciec otwiera sejf w swojej firmie aby zabrać z niego papiery wartościowe które planuje ofiarować swojej córce w dzień jej ślubu. Wtedy orientuję się, że jego kochanka Julia Wolf ukradła mu je. Kiedy Clyde znika a Julia zostaje zamordowana, jego córka chce wynająć byłego detektywa Nicka Charlesa aby zbadał to tajemnicze zaginięcie. Jego bogata żona Nora Charles przekonuje zniechęconego Nicka aby podjął się jednak rozwiązania tej sprawy, jako, że to mogło by urozmaicić ich nudne życie. Kiedy dwaj inni mężczyźni zostają zabici a Clyde zostaje oskarżony o morderstwo, Nick wraz ze swoją żoną zapraszają wszystkich podejrzanych aby rozwiązać sprawę i wskazać sprawcę.

Ich noce 7.8

Główną bohaterką filmu jest Ellie, córka milionera. Dziewczyna postanawia wynieść się z domu po tym, jak jej ojciec nie zgadza się na jej związek ze słynnym playboyem. W trakcie swojej podróży spotyka bezrobotnego dziennikarza Petera, który zgadza sę jej pomóc, w zamian za prawo do opisania tej romantycznej historii...


Pieśniarz Warszawy 8.8

Julek spędza czas beztrosko, bawiąc się, śpiewając (m.in.: "Już taki jestem zimny drań") i szukając sposobów na zabicie czasu. Podczas jednej z eskapad poznaje Zosię, sprzedawczynię papierosów. Szybko nawiązują bliższą znajomość, która przeradza się w gorące uczucie. Julek odpiera nagabywania Antka, odrzuconego przez Zosię adoratora i zaczyna myśleć o wspólnej przyszłości ze swą lubą. Szkopuł w tym, że jego stryj dowiedziawszy się o tym związku, zamierza interweniować...

Czy Lucyna to dziewczyna? 7.4

Emancypacja nie jedno ma imię. Lucyna po skończeniu studiów technicznych spotyka się z oporem ojca w momencie, gdy zamierza podjąć pracę. Nie poddaje się, znajduję sposób na obejście zakazu - przebrana za mężczyznę podejmuje pracę jako pomocnik inżyniera Żarnowskiego. W tym momencie sprawy się komplikują, gdyż przełożony przypada Lucynie do gustu, a zdobycie go w męskim przebraniu będzie nie lada wyzwaniem.

Gulliver Mickey 6.0

Miki opiekuje się sierotą. Opowiada mu historię o Guliwerze. Stawia siebie w roli głównej. Opowiadanie kończy się na walce Miki z dwa razy wiekszym od siebie pająkiem.

Shanghaied 4.0

Pirat Pete, porywa i związuje Mikiego i Minnie. Podczas gdy Pete jest zajęty Minni, Miki uwalnia się i ucieka pod pokład. Pirat wzywa swoich towarzyszy. Miki musi walczyć z całą załogą statku.

Two-Gun Mickey 4.0

Minnie jedzie do miasto i wybiera z banku sakiewkę pieniedzy. Pegleg Pete zwołuje swój gang i planują zabranie sakiewki Minni. Ścigają ją za miastem. Samotny kowboj Miki, spotyka Minni. Otrzega ją by uważała na siebie.

Napoleon na Broadwayu 7.0

Oscar Jaffe jest odnoszącym sukcesy na Broadwayu reżyserem. Lily Garland jest jedną z jego gwiazd. W końcu aktorka postanawia odejść, a wraz z nią odchodzą wszystkie jego sukcesy. Pewnego dnia Oscar spotyka ją w pociągu Twentieth Century Limited, którym oboje podróżują i chce namówić ją do powrotu, co okaże się jednak trudniejsze niż myślał...

Co mój mąż robi w nocy... 7.4

Przemysłowiec, Roman Tarski bankrutuje. Chcąc ukryć ten fakt przed żoną, finguje włamanie; zaś sam obejmuje posadę kelnera w nocnym lokalu. Pewnego dnia pokojówkę państwa Tarskich odwiedza jej narzeczony, również kelner i na domiar złego kolega Tarskiego z nocnego lokalu. W trakcie zabawy zjawia się niespodziewanie żona Romana, która, widząc męża w towarzystwie pokojówki, posądza go o zdradę. Prosi więc kochającego się w niej barona Lola, by śledził Romana i odkrył tajemnicę, co jej mąż robi w nocy.

Słowa kluczowe