Komedia 1935

Przedstawiamy listę 292 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1935 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Panienka z poste restante 8.0

Marysia, urzędniczka pocztowa, w wyniku zniekształconej depeszy wyjeżdża do Wiednia, aby tam pełnić funkcję sekretarki pana Olszewicza. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest podpisanie umowy z przemysłowcem amerykańskim Smithem przed którym udają młode małżeństwo. Zabiera on ich na jacht w Dubrowniku i tam odmawia podpisania umowy, gdyż domyślił się mistyfikacji i czuje się oszukany.

Jaśnie pan szofer 7.8

Hr. Karol Boratyński wyjeżdża na jakiś czas, a jego nieobecność wykorzystuje jego szofer, który zaczyna podawać się za arystokratę. W nowym wcieleniu radzi sobie bardzo dobrze i szybko żeni się z Hanią, córką przemysłowca, który motywując córkę do ślubu liczy na podreperowanie rodzinnego budżetu. Wielkie jest zdziwienie przedsiębiorcy, gdy wraca hrabia i w dodatku nie chce od razu ujawnić mistyfikacji, tylko sam zaczyna udawać szofera. Czas pokaże, że w tym szaleństwie jest metoda.

Złoty dotyk 5.0

Król Midas jest odwiedzony przez elfa. Pokazuje on królowi sztuczkę. Zamienia kota w złoto, a następnie klaska w dłonie i kot znów jest żywy. Midas prosi elfa o dar złotego dotyku, ale elf ostrzega króla, że ten dar może być przeklęciem. Midas jednak nalega. Na początku król tańczy ze szczęścia, jednak potem przy obiedzie odkrywa wady daru. W obawie przed śmiercią głodową, przywołuje elfa i obiecuje mu cały majątek w zamian pozbycia się "złotego dotyku".


Wacuś 7.5

Tadeusz ma problem z okazaniem uczuć Kazi, którą skrycie kocha. Wymyśla więc fortel dzięki któremu może zbliżyć sie do dziewczyny, a także służyć pomocą jej matce - podając się za swego młodszego brata, Wacusia, zatrzymuje się u nich na stancji. Grając dwie role, często znajduje się w kłopotliwych sytuacjach, a apogeum nadchodzi, gdy Wacusiem zaczyna interesować sie pewna dama z towarzystwa.

Noc w operze 8.0

Bracia Marx chcąc pomóc w karierze dwojgu obiecującym młodym śpiewakom, postanawiają pokrzyżować plany nadętemu śpiewakowi operowemu. Aby uratować operę, muszą ją najpierw zniszczyć.

Flip i Flap: Indyjscy piechurzy 8.5

Flip i Flap przybywają do Szkocji, gdzie mają wziąć udział w odczytaniu testamentu zmarłego niedawno bogatego wuja Flipa. Przyjaciele spodziewają się odziedziczyć całkiem sporą sumkę. Niestety, testament wyraźnie określa, że jedyne, co przypadnie Flipowi w udziale po wuju, to... stara tabaka i kobza. Zrozpaczeni towarzysze całkiem nieświadomie zaciągają się do wojska i trafiają do Indii, gdzie narobią niezłego zamieszania.

Antek policmajster 7.8

Antek Król trudni sie handlem królikami w Warszawie. Polska jest wciąż pod zaborami i w wyniki pomyłki Antoni zostaje wzięty za wroga systemu. Salwuje sie ucieczką z miasta. W pociągu znajduje pijanego policmajstra i korzystając z jego nieświadomości zabiera jego mundur. W miasteczku wita go komitet powitalny jako nowego funkcjonariusza i czekają całkiem nowe obowiązki.

Manewry miłosne 7.4

Rodzina koniecznie chce zmusić do ożenku porucznika Niko, lecz ten zakochuje się w pięknej baronowej. Do wybranej mu przez rodzinę narzeczonej jedzie więc w przebraniu swego ordynansa. Ten zaś udaje porucznika. Okazuje się, że narzeczoną jest właśnie baronowa. Ona tymczasem też się przebrała za swoją pokojówkę, ta zaś za swoją panią.

Upiór na sprzedaż 7.0

Zubożały potomek szkockiego rodu Glourie sprzedaje swój zamek. Rozebrana na kawałki historyczna budowla przetransportowana zostanie do USA, by uświetnić sukces amerykańskiego milionera. Wraz z ostatnim potomkiem rodu, mającym nadzorować rekonstrukcję, udaje się za ocean duch przodka sprzed kilkuset lat, jego... sobowtór. Konkurent milionera okazuje się zaś potomkiem klanu, z którym ród Glourie od wieków toczył zacięte boje.

Kochaj tylko mnie 8.0

Komedia pomyłek, której głównymi bohaterami są gwiazda rewiowa Lidia Relska i sekretarz potentata naftowego Stefan. Podczas pobytu w Krakowie dziewczyna podaję się za inną osobę, co prowadzi do wielu zabawnych nieporozumień, a jest to dopiero początek zamieszania...

Słowa kluczowe