Komedia 1938

Przedstawiamy listę 251 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1938 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Drapieżne maleństwo 7.3

David Huxley (Cary Grant) jest startującym w karierę paleontologiem o mocno lewicowych poglądach. Ma miłą narzeczoną, z którą niebawem ma się ożenić i wielkie ambicje dokończenia uprzednio modelu brontozaura. Właśnie dowiedział się, że ostatnia kość - potrzebna, aby szkielet mógł wreszcie być kompletny - została odnalezionai stara się pozyskać ją dla swojego muzeum. Liczy też na duży datek od pewnej milionerki z Connecticut. I wtedy właśnie spotyka Susan Vance (Katherine Hepburn), odrobinę ekscentryczną, uroczą i potwornie gadatliwą kobietę, której doktor Huxley wyraźnie wpadł w oko. Uwagę paleontologa młoda dama usiłuje zwrócić na siebie przy pomocy Baby - swojego oswojonego lamparta, którego wychowuje w nowojorskim mieszkaniu. David wydaje się jednak nie zainteresowany, zwłaszcza, że każdemu spotkaniu z Susan towarzyszy seria niefortunnych zdarzeń. Jego stosunek do kobiety zmienia się jednak diametralnie, kiedy dowiaduje się, że jest ona siostrzenicą urabianej przez niego milionerki. W tym samym czasie ktoś kradnie i zakopuje w nieznanym miejscu bezcenną kość brontozaura. Wkrótce ucieka też Baby, a równocześnie z pobliskiego cyrku daje nogę inny lampart - już nieoswojony.

Zapomniana melodia 7.5

Jedna z najwyżej ocenianych komedii przedwojennych. Instytut Dokształcający dla Dziewcząt ma w swej pieczy córkę bogatego producenta kosmetyków, Helenkę. Profesor prowadzący zajęcia z muzyki często gości bratanka Stefana, który przypadkiem poznaje dziewczynę i jej ojca, który bierze go za szpiega konkurencji. Okazuje się, że chłopak może się jednak przydać fabrykantowi i dzięki temu być bliżej Helenki.

Ósma żona Sinobrodego 7.0

Michael Barndon, amerykański multimilioner żeni się po raz ósmy. Jego wybranką tym razem jest Nicole, córka biednego francuskiego markiza. Kobieta nie ma jednak zamiaru być kolejnym numerkiem na liście byłych żon Barndona...


Wołga, Wołga 7.1

Naczelnik urzędu przemysłu drobnej wytwórczości Bywałow marzy o pracy w Moskwie. Wkrótce trafia się niebywała okazja, otrzymuje polecenie przygotowania uczestników do ogólnokrajowego przeglądu twórczości amatorskiej. W mieście działają dwa zespoły amatorskie. Który wybrać? Koniec końców obie konkurujące ze sobą grupy udają się w podróż parowcami po Wołdze do stolicy...

Tarzan's Revenge 6.0

Grupa białych organizuje ekspedycję w głąb afrykańskich dżungli, by zdobyć rzadkie zwierzęta do zoo. W wyprawie bierze udział piękna Eleanor Reed, którą do swojego haremu pragnie zdobyć szejk Ben Alleu Bey. Tymczasem ekspedycja dociera na ziemie Tarzana, który zakochuje się w Eleanor.

Pigmalion 7.1

Eliza Doolittle to biedna i prosta dziewczyna, która zarabia na życie sprzedając kwiaty na ulicy. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze profesora Henry'ego Higginsa, który, razem z przyjacielem Georgem Pickeringiem postanawiają udowodnić, że w pół roku zmienią ją w wielką damę, która będzie brylować na balach socjety.

Starsza pani znika 7.4

W trakcie podróży pociągiem, młoda dziewczyna Iris Henderson poznaje starszą kobietę, panią Froy. Pasażerki zaprzyjaźniają się. W pewnym momencie Iris zapada w śpiączkę. Gdy się budzi, okazuje się, że starsza pani zniknęła i nikt z pasażerów jej nie widział. Dziewczyna jest w pełni przekonana, że pani Froy istnieje naprawdę i postanawia odszukać ją na własną rękę.

Cieszmy się życiem 7.3

Alice Sycamore przedstawia rodzicom rodzinę swojego narzeczonego Tony'ego Kirby. Obie rodziny różnią się zdecydowanie sposobem bycia. Czy będzie to powód do ciągłych kłótni ?

Mateczka 7.0

Adaptacja komedii teatralnej autorstwa Majera Schwarza zrealizowana w języku jidysz. Chewcie Samed po śmierci matki podejmuję się utrzymania rodziny. Ojciec marzyciel nie ułatwia jej zadania, a piątka dzieci to nie lada wyzwanie. Pomaga znaleźć pracę bratu, zastępuje matkę najmłodszemu, kolejnemu pomaga przy zorganizowaniu małżeństwa i dwóch sióstr też nie pozostawia samym sobie.

Zaułek św. Marcina 9.0

Charles (Charles Laughton), który recytuje dramatyczne monologi, widzi, że młody kieszonkowiec Libby (Vivien Leigh) , również ma talent do tańca i werbuje ją do swojego zespołu..

Słowa kluczowe