Komedia 1939

Przedstawiamy listę 156 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Włóczęgi 7.5

Ostatni ukończony film z udziałem dwóch legendarnych lwowskich „batiarów” – Szczepka i Tońka. Dwaj bohaterowie żyją z ulicznych występów prowadząc koczowniczy tryb życia. Trafia do nich Krysia, sierota znajdującą się pod opieką despotycznej babki. Baronowa von Dorn chcąc odnaleźć wnuczkę, wysyła listy gończe i obiecuje wysoką nagrodę. Tońko wydaje Krysię, w efekcie, czego zostaje odesłana na ekskluzywną pensję. Znajduje się tam także Tadzik, który szybko trafia do serca dziewczyny. Całej romantycznej przygodzie czynnie kibicują Szczepko i Tońko.

Pan Smith jedzie do Waszyngtonu 8.0

Umiera jeden z senatorów, który miał być pionkiem, w grze magnata prasowego i wpływowych senatorów. W jego miejsce, zostaje powołany Jefferson Smith, patriota, człowiek, który wierzy w wolność, równość i braterstwo. Jego szczytne ideały zostaną szybko zweryfikowane w Waszyngtonie. Smith będzie musiał stoczyć batalię ze skorumpowanymi senatorami, o ustawę, która nie jest im w smak.

Sportowiec mimo woli 7.4

Jerzy Piątek, znany hokeista, jest zauroczony Lili Madecką i aby móc być bliżej pięknej dziewczyny, proponuje zamianę ról jej fryzjerowi. Dodek Czwartek, specjalista od kobiecych fryzur, musi sobie poradzić na lodowisku w roli bramkarza, a sportowiec będzie musiał sprostać opinii specjalisty od kobiecych gustów. Obaj mężczyźni bardzo się starają odnaleźć w nowych rolach, lecz nie zawsze im to wychodzi.


Kobiety 5.3

Film, w którym występują wyłącznie kobiety, a tematem przewodnim są jednak mężczyźni. Mary (Norma Shearer) dowiaduje się u swojej manikiurzystki, że mąż ją zdradza z Crystal Allen (Joan Crawford). Pociesza ją jej przyjaciółka Sylvia Fowler (Rosalind Russell), która tak naprawdę jest odpowiedzialna za rozpowszechnienie plotki o zdradzie. Upokorzona kobieta stara się rozpocząć nowe życie, ale nie jest to proste zadanie, ponieważ uczucie do męża jest wciąż silne i nie chce ranić córki (Virginia Weidler). Nieoczekiwane wsparcie przychodzi od kobiety, która ma opinię uwodzicielki mężów.

Ninoczka 7.0

Trzech radzieckich towarzyszy z Moskwy, chcąc zdobyć fundusze na zakup sprzętu rolniczego, przybywa do Paryża z klejnotami rosyjskiej księżnej, Swany. Świadkiem ich wizyty u jubilera jest zaprzyjaźniony z księżną hrabia Rakonin, który natychmiast jej tę wiadomość przekazuje. Hrabia Leon, zakochany w księżnej, obiecuje z kolei odzyskać rodowe klejnoty. W tym celu zaprzyjaźnia się z radzieckimi towarzyszami i pokazuje im nocne życie Paryża. Komisarze dają się na tyle zauroczyć, że kompletnie zapominają o misji z jaką tu przybyli. Tymczasem zaniepokojona Moskwa wysyła na kontrolę agenta specjalnego, Ninę Jakuszową, z zadaniem zbadania dlaczego misja do tej pory nie została zrealizowana.

Destry znowu w siodle 6.0

Destry (James Stewart), zrównoważony zastępca szeryfa nielubiący broni, zostaje wezwany, by przywrócić porządek w skorumpowanym przygranicznym miasteczku Bottleneck. Początkowo niechętnie podejmuje się tak poważnego zadania. Wkrótce jednak spotyka ponętną Francuzkę (Marlena Dietrich) występującą w miejscowym barze i zmienia zdanie. Uwodzicielska artystka, wyśpiewując takie hity jak "The Boys In The Back Room", zdobywa jego serce.

Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej 7.0

Flap ma złamane serce, kiedy odkrywa, że jego ukochana Georgette jest już żoną Francois, oficera Legii Cudzoziemskiej. Aby zapomnieć o zawodzie miłosnym, Flap wraz ze swoim przyjacielem Flipem zaciągają się do Legii. Po wielu przygodach obydwaj zostają oskarżeni o dezercję i skazani na rozstrzelanie. Udaje im się uciec skradzionym samolotem, jednak maszyna rozbija się...

The Gorilla 6.0

Komedia braci Ritz. W mieście grasuje morderca - Goryl. Bogacz dostaje wiadomość, że jest następny; w ciągu 24 godzin ma umrzeć. Zamiast zawiadomić policję, wynajmuje mało rozgarniętych detektywów, którzy mają zamiar rozwikłać zagadkę.

Reguły gry 6.8

Lotnik André Jurieux (Roland Toutain) właśnie ukończył rekordowy lot, ale kiedy wita podziwiający go tłum wszystko, co potrafi do nich powiedzieć, to to jak nędznie się czuję, że w takim ważnym momencie jego życia nie ma przy nim kobiety, którą darzy uczuciem. A jest on zakochany w Christine (Nora Gregor), żonie arystokraty Roberta de la Cheyniest. Robert sam jest zaangażowany w romans z Geneviève de Marras, ale stara się go zakończyć. Tymczasem André szuka pomocy u starego przyjaciela Octave'a, który zaprasza go do swej posiadłości na wsi, gdzie Robert i Christine uczestniczą w łowieckim przyjęciu.

Good Girls Go to Paris 10.0

Jenny Swanson, kelnerka w uczelnianym kampusie, niesamowicie pragnie zwiedzić Paryż. Dzięki profesorowi anglistyki, Ronaldowi Brooke, udaje jej się spełnić swoje marzenie. Poza ujrzeniem zabytków Paryża, Jenny udaje się również nawiązać znajomość z bardzo zamożną rodziną nazwiskiem Brand.

Słowa kluczowe