Komedia 1941

Przedstawiamy listę 201 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1941 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pan i Pani Smith 7.6

Annie i David Smith to niezwykłe małżeństwo z nadmierną liczbą przepisów i regulacji. Jedna z zasad uprawnia ich do zadania sobie nawzajem jednego pytania miesięcznie. Kobieta pyta męża, o to czy ponownie ożeniłby się z nią, gdyby cofnąć czas, a David wyznaje, że tęskni za wolnością i prawdopodobnie nie zrobiłby tego. Jeszcze tego samego dnia, urzędnik z miasta gdzie brali ślub, wzywa mężczyznę. Wyjaśnia, że ze względu na spór dotyczący granicy państwowej, wszystkie małżeństwa zawarte pomiędzy 1936 a 1939 nie są legalne...

Orphans' Benefit

Miki wraz z przyjaciółmi organizują występ dla sierocińca. Donald próbuje recytować wiersz, ale dzieci hałasując rozpraszają go tak, że zapomina kolejnych wersów i musi zejść ze sceny. Horacy, Goofy i Klarabella wykonują wspólnie taniec. Donald znowu próbuje wystąpić, ale i tym razem dzieci wyprowadzają go z równowagi i wychodzi za kulisy nie kończąc recytacji. Klara Cluck śpiewa koloraturową arię, do której akompaniuje jej Miki na pianinie. Powraca Donald usiłujący wykonać swój wiersz, lecz znowu dzieci dręczą go okrutnie, wysyłając na scenę cegłówki uwieszone u balonów, które w chwili, gdy są nad głową Donalda dzieci przedziurawiają strzałami z procy i obrzucają go jajkami.

Dom towarowy

Bracia wyruszają na wschód, by zostać detektywami i ochroniarzami w wielkim domu towarowym. W sklepie panoszy się zbrodnia, którą możnaby sprzedawać w ilościach hurtowych. Nasi detektywi nie mają pojęcia kto za tym stoi, ale świetnie się bawią.


The Night Before Christmas 6.9

W mroźny, zimowy wieczór, Jerry'emu udaje się wślizgnąć do ciepłego domu, gdzie baraszkuje wśród zapakowanych świątecznie prezentów, aż do czasu, gdy Tom wytropi intruza i rozpocznie się typowa zabawa w kotka i myszkę, tym razem wokół choinki. Jerry'emu udaje się porządnie skołować kocura, gdy pod gałązką jemioły próbuje go namówić na rozejm, który jednak kończy się szaloną jazdą wokół drzewka, daleką od "cichej nocy", w której głosi kolęda.

Poznajcie Johna Doe

W tym filmie, stanowiącym komentarz społecznych wydarzeń, Gary Cooper gra ubogiego, naiwnego robotnika – emigranta, który dostaje się na pierwsze strony gazet, kiedy grozi publicznym popełnieniem samobójstwa, chcąc w ten sposób zaprotestować przeciw sytuacji na świecie. Pod wpływem artykułów publikowanych w prasie, zwykli ludzie, poruszeni jego losem, starają się odwieść go od tego zamiaru. W rolę dziennikarki, która stara się wykorzystać bohatera do swoich celów i w której on się zakochuje, wcieliła się Barbara Stanwyck. [opis dystrybutora]

Awantura w zaświatach

Bokser Joe Pendleton (Robert Montgomery), spóźniając się na kolejną walkę, uczestniczy w katastrofie lotniczej. To okazuje się straszną pomyłką losu, a właściwie anioła-nowicjusza o numerze 7013 (Edward Everett Horton), który pośpieszył się z konfiskatą duszy z żywego Joe. Zanim anioł postanawia naprawić swój błąd, ciało Joe zostaje skremowane. Wówczas wszechmocny władca niebios Jordan (Claude Rains) obdarza duszę Joe drugą szansą odzyskania doczesnego życia w ciele milionera Bruce'a Farnswortha, dopiero co zabitego przez własną żoną Julię (Rita Johnson).

Ognista kula

Notre Dame de la Mouise

Ojciec Vincent (François Rozet) próbuje zbudować kościół w dzielnicy La Californie. Musi sprowadzić kamień na budowę. Ponadto banda złowrogiego podejrzanego łotrzyka, podniecanego przez karczmarza chce udaremnić budowę. Kapłan jest uodporniony na wszelkie nieszczęścia i buduje swój kościół, mając za sobą większość społeczeństwa, a w szczególności najbardziej hardego Bibi (Georges Rollin).

Hold That Ghost

Dwóch nieudolnych pracowników stacji obsługi zostaje wyłącznymi beneficjentami woli gangstera.

Hit the Road

Dzieci chcą się zemścić za swoich ojców zabitych przez członków mafii.

Słowa kluczowe