Komedia 1943

Przedstawiamy listę 169 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1943 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niebiosa mogą zaczekać

Beatty wcielił się w postać rozgrywającego Joe Pendletona, który gra w drużynie futbolu amerykańskiego w Los Angeles. Przygotowuje się właśnie do najważniejszego występu w sezonie, kiedy zdarza mu się wypadek. Trafia do Nieba, gdzie okazuje się, że nadgorliwa anielska eskorta zabrała go za wcześnie z Ziemi. Niejaki pan Jordan, pełniący rolę jego anioła stróża, umożliwia mu powrót. Niestety, ciało Pendletona zostało poddane kremacji i musi on wcielić się w dopiero co zamordowanego milionera, Leo Farnswortha. Z czasem Joe uczy się korzystać z zalet drugiego życia.

Education for Death

Młode niemieckie małżeństwo ma syna Hansa, który zostaje wcielony do Hitlerjugend, gdzie pod wpływem propagandowych lekcji jego czysty, dziecięcy umysł szybko ulega indoktrynacji nazistowskiej. Hans wyrasta na dorodnego, niemieckiego młodzieńca oddanego III Rzeszy. Jego idolami stają się Hitler,Goebbels i Goering. Maszeruje defiladowym krokiem wraz z innymi omamionymi wizją wspaniałej przyszłości pod myslą przewodnią "Mein Kampf", w marszu, którego kresem jest śmierć.

Mr. Lucky

Hazardzista Joe Adams (Cary Grant), przybiera tożsamość zmarłego gangstera, aby uniknąć poboru do wojska. Kiedy nie musi już uciekać, planuje wprowadzić w życie swój plan wyłudzenia pieniędzy z programu pomocy charytatywnej. Wszystko się zmienia, kiedy Joe zakochuje się w Dorothy Bryant...


Mysz na wojnie 7.2

Typowe potyczki między Tomem i Jerry'm nabierają iście wojennego charakteru. Bohaterowie rzucają w siebie jajkami niczym granatami, Jerry zrzuca na Toma żarówki służące za bomby lotnicze... Jak zakończy się ta batalia?

The Lonesome Mouse

Jerry zrzuca na Toma cenną wazę, co sprawia, że wsciekła właścicielka kocura wyrzuca go z domu. Jerry początkowo na całego cieszy się wolnością, ale po pewnym czasie robi mu się żal kota. Zwierzaki zawierają pakt - Jerry nie będzie wchodził w drogę Mamie, a wzamian Tom będzie się z nim dzielił jedzeniem. Jak długo utrzyma się taki pokój?

Baby Puss 7.1

Mała właścicielka Toma obmyśliła właśnie nową zabawę - ubiera kota w pieluszkę, wmusza mu smoczek i układa w kołysce... Upokorzony Tom nie ma innego wyjścia, jak poddawać się tym torturom. Gdy dziewczynka wychodzi, kocur ma nadzieję na szybki powrót do normalnego stanu, jednak nie pozwala mu na to Jerry. Złośliwy gryzoń zaprasza do domu przyjaciół Toma, którzy kontynuują poniżającą "zabawę w niemowlaka"...

Skarb rodziny Goupi

W wiosce zostaje zamordowana staruszka, a jej oszczędności skradzione. Podejrzanymi są członkowie rodziny denatki.

Flip i Flap - panikarze

Flip i Flap u szczytu formy! W sfilmowanym w studiu Twentieth Century Fox energetycznym musicalu, Flipowi i Flapowi towarzyszy również debiutująca piosenkarka, Vivian Blaine. Stan i Olivier występują jako podróżująca po świecie grupa panikujących śpiewaków. Odwiedzają liczne targi i festiwale swoim nietuzinkowym gruchotem. Na swojej drodze spotykają sympatycznego oszusta oraz Susan, naiwną młodą śpiewaczkę, której matka została oszukana przez naciągaczy. Razem planują vendettę. Używając przebrań i nowych tożsamości pragną odzyskać ukradzione pieniądze.

Masoneria - Ukryte Siły

W latach trzydziestych francuski polityk zostaje wciągnięty w wielki spisek masoński.

Dama z rewii

Film ukazuje wydarzenia jakie miały miejsce w teatrze rewiowym. Pewnego dnia striptizerka - Dixie Daisy - zostaje napadnięta przez dusiciela, jednak udaje się jej uciec. W jakiś czas potem w garderobie zostaje odnalezione ciało jednej z aktorek. Została ona najpierw otruta, a później uduszona. Śledztwo ujawnia wielu podejrzanych.

Słowa kluczowe