Komedia 1944

Przedstawiamy listę 137 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1944 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królik Bugs i trzy misie 6.9

Niedźwiedzie rezygnują z zupy marchwiowej, której zapach przyciąga Królika Bugsa. Z tego wszystkiego Bugs rozkochuje w sobie Mame niedźwiedzi...

The Miracle of Morgan's Creek

Trudy Kockenlocker, dziewczyna z małego miasta która uwielbia Amerykańskich żołnierzy, budzi się rano po szalonej, pożegnalnej imprezie na cześć żołnierzy i dowiaduję się, że poślubiła kogoś kogo nie pamięta i na dodatek jest w ciąży. Norval Jones chłopak mieszkający w sąsiedztwie od lat jest zakochany w Trudy, stara się jej pomóc znaleźć wyjście z trudnej sytuacji w jakiej się znalazła.

Donald Duck and the Gorilla

Donald wraz z siostrzeńcami dowiadują się z radia o tym, że z ZOO uciekł Ajax zabójca, potężny goryl. Donald próbuje nastraszyć dzieciaki udając goryla, a potem w odwecie one przebierają się za niego. W tym czasie prawdziwy goryl dostaje się do domu kaczorów i rozpoczyna pościg za Donaldem, która trwa aż do chwili, gdy spiker radiowy informuje, że aby spacyfikować goryla, należy użyć gazu łzawiącego. Jeden z siostrzeńców rzuca granat z gazem na stół, na którym goryl właśnie zamierzał skonsumować kaczora. W efekcie Donald i goryl, objęci czule, zanosząc się płaczem razem toną we łzach.


The Bodyguard

Mysz Jerry ratuje bulldoga Spike'a przed hyclem. Z wdzięczności pies proponuje Jerry'emu ochronę przed kotem Tomem - myszka ma tylko zagwizdać w razie kłopotów. Tom daje Jerry'emu mnóstwo powodów do gwizdania i na najróżniesze sposoby próbuje go powstrzymać przed wzywaniem niebezpiecznego ochroniarza.

The Million Dollar Cat 6.8

Kot Tom otrzymuje milion dolarów w spadku po swej ekscentrycznej ciotce. Jest tylko jedno "ale" - kocur otrzyma pieniądze pod warunkiem, że juz nigdy nie skrzywdzi żadnej żywej istoty, nawet myszy... Tom ze wszystkich sił stara się być miły dla Jerry'ego, co gryzoń bezwstydnie wykorzystuje.

Puttin' on the Dog 7.2

Jerry ucieka przed Tomem wprost do psiarni. Zdesperowany kot pożycza głowę od pobliskiego posągu przedstawiającego psa i w tym niewyszukanym przebraniu zakrada się na niebezpieczny teren. Najlepsi przyjaciele człowieka początkowo dają się oszukać, ale Jerry zrobi wszystko, by zdemaskować swego prześladowcę...

Modelka

Danny McGuire (Gene Kelly) zarządza klubikiem gdzie występuje ze swoją dziewczyną Rusty (Rita Hayworth), najlepszy przyjacielem Geniuszem (Phil Silvers) oraz sześcioma tancerkami rewiowymi. Wierzy on, że jedyny sposób aby osiągnąć sukces jest powolna i ciężka praca. Kiedy wydawca magazynu mody (Otto Kruger) dostrzega Rusty, i zauważa jej podobieństwo do dawnej miłości, umieszcza ją na okładce swojego magazynu, robiąc z niej natychmiastową gwiazdę, stwarza się przez to napięcie między nią a Dannym. Napięcie powiększa się, gdy wydawca namawia Rusty do porzucenia wcześniejszego życia i pragnie wprowadzić ją do wielkiego widowiska.

Arszenik i stare koronki 7.7

Popularny krytyk teatralny z przerażeniem odkrywa, że jego dwie ciotki wyprawiają na tamten świat samotnych panów, by ulżyć ich ciężkiej doli. Nie ma innego wyjścia jak zatuszować sprawę, ale sytuacja szybko wymyka mu się z rąk.

Idąc moją drogą

Kiedy młody ojciec O'Malley przybywa do konserwatywnej parafii, sprawy zaczynają się komplikować. Stary zrzędliwy ksiądz z kościoła Św. Dominika nie pochwala pomysłów młodego księdza. Tych dwóch duchownych po prostu nie może dojść ze sobą do porozumienia. Lecz kiedy okazuje się, że metody księdza O'Malley docierają nawet do najbardziej zatwardziałych grzeszników, lokalna społeczność zaczyna zmieniać zdanie, a kościół nabiera coraz większego znaczenia w ich życiu.

Dziewczęta z kwiatowego wybrzeża

Stary antykwariusz Frédéric Grimaud (André Lefaur), nad brzegiem Sekwany, na "Quai Aux Fleurs", ma cztery cudowne córki, wokół których krąży kilku młodych mężczyzn. Niestety Rosine (Odette Joyeux) jest zakochana w narzeczonym swojej siostry. Dobry lekarz Bernard (Bernard Blier) przychodzi jej na ratunek. Zaczyna się historia złożona z małych romansów, czasem na pograniczu tragedii. Można podsumować całą fabułę filmu: młoda dziewczyna dowiaduje się, jak bolesne jest dorastanie.

Słowa kluczowe