Komedia 1948

Przedstawiamy listę 127 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1948 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Skarb 7.3

Pierwsza powojenna komedia filmowa przedstawiająca perypetie młodego małżeństwa. On, Witek jest kierowcą warszawskiego autobusu, ona, Krysia, warszawską ekspedientką. Pobrali się, lecz na samodzielne mieszkanie będą musieli jeszcze poczekać. Trafiają, więc do lokum pani Malikowej, w którym przebywają już: kelnerka Basia, zakochany w niej Fredek Ziółko, imitator dźwięków w radio, oraz przedwojenny pan radca. Zjawiają się tu też dwaj kombinatorzy szukający skarbu. Do akcji tej włączają się najpierw pan Fredek, a następnie i inni lokatorzy zagęszczonego mieszkania. Wreszcie okazuje się, że to Krysia jest owym "skarbem" zaznaczonym na planie wymarzonego mieszkania, które młodzi małżonkowie w końcu otrzymują.

Pirat 6.0

Manuela (Judy Garland) właśnie ma poślubić bogatego, starszego i nudnego burmistrza, Don Pedro Vargasa (Walter Slezak), lecz spotyka podróżnego aktora Serafina (Gene Kelly). Odkrywa on, że uwielbia ona pirata Macoco. Serafin aby zdobyć serce Manueli, przebiera się za pirata i przerywa ślub. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do niego, że wszyscy uważają go teraz, za najbardziej poszukiwanego pirata na Karaibach...

Abbott i Costello spotykają Frankensteina 6.9

Biznesmen McDougal kupuje trumnę Drakuli i ciało Frankensteina, ale po przybyciu do Ameryki okazuje się, że oba potwory są wciąż żywe. Co gorsza Drakula postanawia zregenerować swojego sługę, wszczepiając mu nowy mózg. Uwikłani w cała intrygę Chick i Wilbur muszą zmierzyć się z oba potworami, mając wsparcie obarczonego klątwa wilkołaka Larryego Talbota.


Każda dziewczyna chce wyjść za mąż

Anabel Sims (Betsy Drake) zrobi wszystko, aby przystojny pediatra został jej mężem.

Toast of the Town

W 1948 roku sieć telewizyjna CBS zaczyna emisję serialu, którego prowadzącym zostaje ówczesny felietonista Ed Sullivan. Do każdego z odcinków zostaje zaproszona inna, bardzo znana osoba ze świata show-biznesu.

Cesarski walc

Amerykański komiwojażer Virgil Smith przybywa do pałacu cesarza Franciszka Józefa I w Austrii, żeby sprzedać mu gramofon i w ten sposób promować swoje produkty w obcym kraju.

Film bez tytułu

Grupa ludzi - reżyser, scenarzysta i aktorzy - spotyka się, aby omówić koncepcję filmu, który zamierzają zrealizować. Dzieje się to krótko po zakończeniu II wojny światowej. Pada propozycja, aby opowiedzieć historię znajomych scenarzysty: Martina, handlarza sztuki i Christine, jego pokojówki o wiejskim pochodzeniu. Mężczyzna jest zauroczony dziewczyną, a po przeżytym razem w schronie bombardowaniu, zakochuje się wręcz. Różnica klasowa powoduje jednak, że rezygnuje z uczucia. Wyrusza na front. Po powrocie okazuje się, że została mu tylko koszula na plecach. Zwraca się do ojca dziewczyny z prośbą o dach nad głową. Tym razem Christine go odrzuca, głównie z powodu urażonej dumy. W tym momencie opowiadania członkowie ekipy przestają się zgadzać, jak powinny potoczyć się dalej losy bohaterów. W kocu pytają Martina i Christine oto, co było dalej...

Julia Misbehaves

Angielska tancerka i aktorka Julia Packett nie widziała swojej córki, odkąd tamta miała parę miesięcy. Oddała ją bowiem na wychowanie ojcu dziewczynki - Williamowi, który jest bogaty i szanowany. Julia nigdy się z nim nie rozwiodła. Nagle aktorka dostaje zaproszenie na ślub córki. "Pożycza" więc pieniądze od jednego ze znajomych płci męskiej i zmierza na południe Francji. Na miejscu stara się nawiązać kontakt matka-córka, znajduje sobie kolejnego bogatego mężczyznę, wzbudza gniew swojej teściowej, nawiązuje znajomość z przyszłym mężem córki i jego matką oraz na nowo wzbudza iskrę w Williamie. Wszystko to w przeciągu dnia czy dwóch.

Romans na pełnym morzu

Nowożeńcy Elvira (Janis Paige) i Michael (Don DeFore) Kent wciąż posądzają siebie o niewierność. Ponadto, już trzeci rok z rzędu nie mogą wybrać się w podróż poślubną, w związku z pilnymi sprawami pana Kenta. Korzystając z sytuacji, pani Kent postanawia powiedzieć mężowi, że pojedzie sama, ale wysyła w turystyczną podróż morską zamiast siebie przypadkową znajomą, piosenkarkę z klubu Georgię Garrett (Doris Day), by samej zostać w Nowym Jork i spróbować złapać męża "na gorącym uczynku". Z kolei pan Kent wynajmuje prywatnego detektywa Petera Virgila (Jack Carson), by śledził, czym będzie zajmować się jego małżonka podczas podróży...

June Bride

Carey Jackson, korespondent zagraniczny otrzymuje ofertę pracy w piśmie dla kobiet "Home Life". Mężczyzna przyjmuje pracę i w redakcji spotyka swoją dawną miłość Lindę Gilman. Oboje zostają wysłani do Indiany, gdzie mają napisać artykuł o typowym amerykańskim weselu...

Słowa kluczowe