Komedia 1951

Przedstawiamy listę 211 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1951 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Afrykańska królowa 7.0

Miłość, przygoda, śmiertelne niebezpieczeństwa. Akcja toczy się na statku handlowym, przemierzającym wody rzeki Kongo w okresie II wojny światowej. Efektowna i nieco sztywna misjonarka (Katherine Hepburn) i kapitan statku, który pomimo całego swego uroku nie wylewa za kołnierz. Pomiędzy tak z pozoru absurdalnie niedobraną parą nawiązuje się uczucie...

Śmiech w raju 10.0

Henry Russell umierając zostawia testament, w którym zapisuje 50 tys. funtów dla czterech spadkobierców, warunkując ich otrzymanie uprzednie spełnienie przedziwnych obowiązków. Jego zadufana siostra Agnes musi przepracować miesiąc jako służąca u obcych ludzi. Kuzyn Simon, znany lekkoduch, ma ożenić się z pierwszą napotkaną dziewczyną. Z kolei Herbert, poważny urzędnik bankowy musi obrabować bank, a Deniston, który jest oficerem, ma spędzi miesiąc w więzieniu.

OK Neron 7.3

Dwóch amerykańskich turystów odłącza się od swojej grupy podczas zwiedzania Rzymu. Kierują się do Koloseum. Tu zostają napadnięci i od tyłu uderzeni w głowy, w skutek czego tracą przytomność. Za jakiś czas budzą się, lecz - ku swojemu zaskoczeniu - spostrzegają, że zostali przeniesieni w przeszłość, do czasów Nerona.


I Love Lucy

Kubański wokalista zespołu - Ricky Ricardo byłby szczęśliwy, gdyby jego żona Lucy była tylko gospodynią domową. Ona natomiast usilnie chce występować w "Tropicanie", gdzie pracuje jej mąż, przez co ich życie komicznie się komplikuje, a świadkami wszystkiego są właściciele budynku, w którym Ricky i Lucy mieszkają - Fred i Ethel.

Czerwona oberża 7.0

Czas akcji - 1833 rok, miejsce - zagubiona w górach oberża Peyrabelle, prowadzona przez bogobojnych małżonków Martin. Zła sława oberży bierze się stąd, iż wprawdzie widuje się gości przyjeżdżających, lecz trudno zauważyć opuszczających ją. Pewnego wieczoru córka oberżystów przyprowadza grupę podróżnych, których powóz ugrzązł w śniegu. Wśród nich jest mnich. Traktując jego przybycie jako szczęśliwy traf oberżysta spowiada się z grzechów duchownemu...

Bee on Guard 6.0

Donald jest posiadaczem wspaniałego ogrodu, nawiedzanego regularnie przez rój pszczół w poszukiwaniu nektaru kwiatowego do produkcji miodu. Donald wpada na pomysł, że skoro pszczoły korzystają z jego ogrodu, to on skorzysta z ich zapasów miodu i udaje się do ula tropem podążającej do niego pszczoły. Nie udaje mu się nic wskórać, bo ul jest dobrze strzeżony przez pszczołę stojąca na straży u wejścia. Donald przebiera się za monstrualną pszczołę i zaprzyjaźnia się z wartownikiem, myląc jego czujność, a w czasie miłej pogawędki odprowadzając z ula zapas miodu. Nieuważny wartownik zostaje wydalony z ula, ale sprytna pszczoła po śladach rozlanego miodu trafia do domu Donalda i kiedy kaczor kolejny raz próbuje grasować w ulu, pszczoła stawia mu opór, za co zostaje uhonorowana przyjęciem z powrotem na stanowisko wartownika.

Flip i Flap na bezludnej wyspie 7.0

Statek, płynący ku nowo zasiedlanej wyspie, rozbija się, a znajdujący się na jego pokładzie chłopcy trafiają na atol, który niedawno wynurzył się z morza. Razem z kucharzem, pasażerem na gapę i dziewczyną uciekającą przed narzeczonym, ustanawiają na bezludnej wyspie własny rząd. Odkrycie uranu sprawia jednak, że światowe mocarstwa zaczynają walczyć o panowanie nad atolem.

Nad księżycową zatoką 6.0

Rodzina bankiera Winfielda przenosi się do nowego domu w małym miasteczku w stanie Indiana, z początku żona oraz dzieci są przytłoczone wielkością domu i pragną powrotu. Pewnego dnia córka Winfieldów, Marjorie - uwielbiająca bardziej grę w baseball niż zabawy dziewczęce - poznaje Williama, sąsiada z naprzeciwka. Od tego momentu postanawia stać się kobietą (zakłada suknie, uczy się tańca), ale chłopak oznajmia jej, że jest przeciwnikiem małżeństwa.

Szajka z Lawendowego Wzgórza 6.0

Henry Holland jest wzorowym urzędnikiem angielskiego banku. Nadzoruje transporty złota przesyłane z odlewni do skarbca. Pewnego dnia Henry poznaje artystę Alfreda Pendlebury, który na Lawendowym Wzgórzu prowadzi firmę produkującą pamiątki. Wytwarza małe wieże Eiffla, które odlewane są z ołowiu a następnie przesyłane do Francji. Wspólnie wpadają na pomysł zastąpienia ołowiu złotem. Zawodowi złodzieje: Lackery i Shorty Fisher mają im pomóc zrabować bankowe złoto.

Abbott i Costello spotykają niewidzialnego człowieka 7.7

Bud Alexander i Lou Francis zostają detektywami. Pierwsze zlecenie dostają od Tommy’ego Nelsona, który wynajmuje ich, by oczyścili go z podejrzenia o morderstwo. Detektywi muszą odnaleźć prawdziwego zabójcę, żeby udowodnić niewinność swojego klienta. Niespodziewana pomoc nadchodzi od samego Nelsona, który po zażyciu tajemniczego specyfiku staje się niewidzialnym człowiekiem.

Słowa kluczowe