Komedia 1954

Przedstawiamy listę 187 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1954 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedem narzeczonych dla siedmiu braci 6.7

Akcja filmu rozgrywa się w czasach podboju Dzikiego Zachodu. Nieokrzesany farmer Adam bierze sobie za żonę piękną Milly. Kiedy Milly odkrywa, że ma sprzątać, prać i gotować nie tylko dla swego męża, ale i jego sześciu braci, postanawia niezwłocznie znaleźć im kandydatki na żony. [opis dystrybutora]

Marzenie jedzie tramwajem 8.5

Juan i Tarrajas są szeregowymi pracownikami w zakładzie kontroli tramwajów. Kiedy dowiadują się, że ich ulubiony tramwaj numer 133, ma zostać zastąpiony przez nowoczesny model, upijają się i postanawiają pojeździć nim ostatni raz po Mexico City. Podczas niewinnej, zdawałoby się podróży, zaczynają jednak zbierać pasażerów, nie pobierając od nich opłaty.

Sabrina 7.4

Bogart i Holden grają bajecznie bogatych braci Larrabee z Long Island; pierwszy to pracoholik, drugi – playboy. Kiedy z Paryża wraca Sabrina, córka szofera rodziny, dorosła i piękna, rodzinne plany biorą w łeb, gdyż obaj bracia bez pamięci zakochują się w niej, poddając się nieodpartemu urokowi Hepburn.


Białe Boże Narodzenie 5.0

Gdy kończy się II Wojna Światowa Bob Wallace i Phil Davis porzucają służbę wojskową i zakładają wokalno-taneczny duet estradowy, który cieszy się popularnością. Davis bawi się w swata i przedstawia Wallacowi parę pięknych sióstr (Betty i Judy), które śpiewają i tańczą, podobnie jako oni. Betty i Judy zostają zaangażowane na występy do sezonowej gospody w Vermont, a za nimi podążają Wallace z Davisem. Na miejscu okazuje się, że właścicielem zajazdu jest ich były dowódca, gen. Waverly. Mnóstwo zamieszania i romantycznych zdarzeń wyniknie z ich chęci niesienia pomocy generałowi.

Lekcja miłości 9.0

Po 15 latach małżeństwa, David i Marianne żyją ze sobą bez uczucia. Dawid miał romans ze swoją pacjentką a Marianne była związana z byłym kochankiem Carlem-Adamem, który jest także najlepszym przyjacielem Davida. Kiedy kobieta udaje się do Kopenhagi, by spotkać się ponownie z Carlem-Adamem, David wsiada do tego samym pociągu. Spędzając wspólnie czas wspominają przeszłość i rozmawiają o przyszłości, zaczynają rozumieć się nawzajem, co prowadzi do pojednania...

The Bowery Boys Meet the Monsters 5.0

Slip i Sach wybierają się do dość przerażającej rezydencji, by załatwić tam niezwykle ważną sprawę. Właściciele okazują się niezwykle ekscentryczni i chcą użyć gości do swoich eksperymentów. Jak by tego było mało w domu rośnie mięsożerne drzewo, z klatki ucieka goryl, a po korytarzach błąka robot.

The Belles of St. Trinian's 10.0

Pierwszy z serii filmów zrealizowanych na motywach komiksów Ronalda Searle. Do szkoły St. Trinian zostaje przyjęta córka Arabskiego szejka - księżniczka Fatima. Szkoła jest zadłużona więc aby ocalić ją przed zamknięciem dyrektorka, panna Millicent Fritton, postanawia postawić wszystkie swoje pieniądze, a także kieszonkowe Fatimy, na konia należącego do szejka - Arab Boya. Zwycięstwo tego samego konia obstawiły także najmodsze uczennice szkoły. Na ich nieszczęście Clarence, brat panny Fritton, wystawił do wyścigu swojego konia i aby zapewnić mu zwycięstwo namawia swoją córkę i jej koleżanki do kradzieży Arab Boya.

The Rocket Man 3.0

Kilkuletni chłopiec otrzymuje futurystyczny karabin sprawiający, że ludzie mówią prawdę.

The Atomic Kid 3.0

Pewnemu fajtłapie udaje się przeżyć wybuch bomby atomowej, ale od tej pory gdy się ekscytuje zaczyna wydzielać promieniowanie.

Dajcie dziewczynie szansę

Gwiazda nadchodzącej broadwayowskiej produkcji, Janet Hallson, wychodzi w trakcie prób. Producenci przedstawienia, Ted Sturgis, Leo Belney i Bob Dowdy zaczynają szukać zastępstwa. Po krótkim przesłuchaniu, wybór każdego z nich pada na inna osobę: Madelyn Corlane, Joanna Moss i Suzie Doolittle. Producenci muszą wybrać sposób, w jaki wyłonią tą jedną.

Słowa kluczowe