Komedia 1959

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 217 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Stany Zjednoczone, 1929 rok, barwne czasy prohibicji. Dwaj muzycy przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które weszły do historii pod nazwą "masakry w dniu Świętego Walentego". Obawiając się, że panowie w kapeluszach, z bronią w marynarce, zechcą zlikwidować także ich, przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu jazzowego. Jego gwiazdą jest urocza Sugar Kane - Polka z pochodzenia, która pomimo prohibicji nie rozstaje się z napełnioną piersiówką i rozgląda się za bogatym mężem. Obaj panowie daliby się poćwiartować dla jednego pocałunku z uroczą dziewczyną. Niestety, na przeszkodzie w nawiązaniu interesującej znajomości staje fakt, iż wszyscy sądzą, że mają do czynienia z uroczymi absolwentkami konserwatorium muzycznego - Daphne i Josephine, a nie Joe i Jerrym. Panowie mają jeszcze inne kłopoty - okazuje się, że na Florydzie, gdzie akurat koncertuje ich zespół, odbywa się wielki zjazd gangsterów, w tym także ich znajomych z Chicago, którzy bardzo chętnie starliby obu muzyków z powierzchni ziemi...
Artysta bez talentu pokrywa martwego kota gipsem. Kot zostaje uznany za wspaniałą statuetkę. Autor dzieła zaczyna w gips wkładać ludzi. Jak skończy wirtuoz gipsu?
W Rio de Janeiro trwa na całego karnawał. Eurydyka przyjeżdża z prowincji do swojej kuzynki. Aby do niej dotrzeć musi przejechać przez całe miasto tramwajem. Spotyka w nim konduktora o imieniu Orfeusz. Jakaś tajemnicza więź łączy obcych sobie ludzi.


Dwoje przyjaciół: Katia i Grisza mieszkali w jednym bloku w dużym mieście Doniecku. Chłopak był starszy od dziewczyny, lecz szanował ją i nie ukrywał przed nią swoich tajemnic. I zupełnie nie zauważył, jak Katia wydoroślała, stała się piękną, nieco zwariowaną pannicą i jak rodzą się u niej do niego zupełnie inni uczucia...
Troje nastolatków musi zdjąć klątwę ciążącą na duchach zamku Ambrose.
W 1944 roku, w pociągu z Miami do Nowego Jorku, dwóch spadochroniarzy na urlopie spotyka się i zakochuje w dwóch "kobietach-utrzymankach”, które idą na spotkanie ze swoimi "tatusiami".
Milioner Fredrick Loren i jego żona Annabelle zapraszaja pięć osób na przyjęcie w "nawiedzonym domu". Główną atrakcją jest nagroda w wysokości 10.000 dolarów. Otrzyma ją osoba, która wytrzyma w tym domu do rana. Jednak dom jest straszliwą pułapką.
Schyłek XIX wieku. Matka kilkuletniej Basi ginie tragicznie pod kołami pociągu. Nad chwilą przed śmiercią udaje się jej wyszeptać adres przyjaciółki, której chce powierzyć dziewczynkę. Chwilowo Basią zajmują się doktorostwo Budziszowie z małego miasteczka. Wreszcie wysyłają list do Stanisławy Olszańskiej, zawiadamiający o przyjeździe Basi do Krakowa. Dziewczynka z adresem Olszańskiej zawieszonym na piersi wyrusza sama w podróż.
Artie Pinsetter to wynalazca-amator mieszkający w pustynnym miasteczku Candy Rock. Podczas wyjazdu za miasto jego ukochana, Emmy Lou zostaje narażona na promieniowanie i przekształca się w trzydziestometrowego giganta. Zrozpaczony Artie próbuje przywrócić ją do normalnego rozmiaru, ale we wszystko wplątuje się jej bogaty wuj, mieszkańcy miasteczka i armia.
Giovanni to drobny oszust, wypuszczony z więzienia w wyniku amnestii i powołany do wojska. Na próżno próbuje "kupić" zwolnienie ze służby u sanitariusza imieniem Oreste, który chętnie bierze pieniądze, ale bez najmniejszego zamiaru dotrzymania umowy. Wkrótce jednak złośliwym wyrokiem losu obaj zostają wcieleni do piechoty i trafiają na front jako żołnierze tej samej jednostki. Wspólnota sytuacji i duchowe powinowactwo sprawiają, że zostają niebawem przyjaciółmi. Postanawiają trzymać się razem i, jak tylko się da, unikać wojennych trudów i niebezpieczeństwa. Przy pierwszej nadarzającej się okazji robią sobie urlop - wysłani na tyły nie wracają na noc do oddziału.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…