Komedia 1961

Przedstawiamy listę 211 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1961 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chcemy się bawić

Na miejscu młodzieżowego klubu ma stanąć wielki, nowoczesny biurowiec milionera Hamiltona Blacka. Klub można uratować, jeśli wpłaci się sporą sumę na przedłużenie dzierżawy. Młodzi ruszają do akcji: w starym, wyremontowanym własnymi siłami teatrze organizują wielki koncert, bardzo sprytnie go reklamując.

Śniadanie u Tiffany'ego 7.4

Dziewczyna z prowincji wchodzi w świat towarzystwa z wyższych sfer.

101 dalmatyńczyków 7.3

Pongo to dalmatyńczyk. Wraz ze swoim panem, kompozytorem, wiodą samotny żywot. Znudzony takim życiem Pongo aranżuje spotkanie swojego pana z Anitą. W dodatku jest ona właścicielką pięknej psiej damy. Spotkanie to zmienia los całej czwórki i prowadzi do zawiązania dwóch par, ludzkiej i psiej. Wielkim wydarzeniem w rodzinie są narodziny piętnaściorga szczeniąt. Okrutna Cruella DeMon składa propozycję zakupu szczeniaków... [opis dystrybutora]


Miś Yogi 7.1

Przygody sympatycznego niedźwiedzia o imieniu Yogi, który mieszka w parku Yellowstone, wraz z wiernym przyjacielem Boo Boo. Przez większość czasu prubuje on skraść koszyki piknikowe wczasowiczom, w czym przeszkadza mu strażnik leśny Smith.

Rozwód po włosku 7.2

Podczas letnich wakacji baron zakochuje się w dużo młodszej, przepięknej kuzynce Angeli. Ponieważ we Włoszech, w 1960 roku rozwody nie były możliwe, baron decyduje się uśmiercić małżonkę. W tym celu wprowadza w życie misterny plan. Jeśli "nakryje" żonę z innym mężczyzną, uratuje własny honor i otrzyma łagodny wymiar kary. Jego poszukiwania kochanka dla żony skupiają się na osobie doskonale znanego Rosali - malarza, Carmelo Patané.

Zabójca

Jest to dziwna, nieco tajemnicza, a zarazem zaprawiona ironią historia wziętego rzymskiego antykwariusza, który zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa swojej byłej kochanki. Oszołomiony, niewinny mężczyzna w miarę trwania męczącego śledztwa obnaża wszystkie najgorsze cechy swego słabego charakteru i - zawstydzony - gotów jest wziąć na siebie winę za nie popełnione morderstwo. Ale właśnie wtedy policja chwyta prawdziwego przestępcę, a nasz bohater, znów na wolności, wraca do swoich dawnych słabostek i przyzwyczajeń.

Człowiek znikąd

Młody geolog Vladimir Porazhayev podczas jednej z wypraw znajduje śnieżnego człowieka z plemienia Tapi, któremu nadaje imię Cudak. Po przyjeździe do Moskwy, geolog i jego podopieczny znajdą się w centrum niesamowitych przygód...

Dziewczęta

Do zagubionej w północnych lasach osady przyjechała Tosia Kislicyna. Ona z radością zgodziła się być kucharką i zamieszkała w internacie. Zaraz na wstępie poznała drwala Ilję, uważanego za pierwszego kawalera w osadzie, który ją obraził. Wieczorem, by osłodzić nieprzyjemne spotkanie, zdecydował się ją zaprosić na tańce i dostał odmowę...

Potwór z morza

Szajka gangsterów zgadza się pomóc w ucieczce grupce Kubańskich wojskowych i skrzyni pełnej złota. Chcąc zgarnąć skarb dla siebie bandyci, wymyślają historyjkę o morskim potworze i kolejno zabijają swoich pasażerów. Plan przebiega doskonale do momentu, gdy w okolicy pojawia się prawdziwy potwór.

Słowa kluczowe