Komedia 1962

Przedstawiamy listę 234 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1962 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

King Kong kontra Godzilla 5.1

Pan Tako wie jak sobie w życiu radzić. Pracuje w przemyśle farmaceutycznym wciąż szukając sposobów rozwoju i zarobku. W chwili gdy dowiaduje się o zagubionej wyspie na Pacyfiku, gdzie rosną owoce o niezwykłych właściwościach, natychmiast podejmuje decyzje o wysłaniu ekspedycji. Nie powstrzymuje go nawet informacja o gigantycznej małpie zamieszkującej wyspę. Więcej, on postanawia ją złapać. Prawie mu się udaje, ale uśpiony King Kong budzi się u wybrzeży Japonii i ucieka by siać zniszczenie w Kraju Kwitnącej Wiśni. W tym samym czasie amerykańska łódź podwodna budzi zamrożoną w górze lodowej Godzillę. Oba potwory będą musiały się spotkać...

Lolita 7.0

Kontrowersyjna opowieść o dojrzałymprzebiegłym i zakłamanym Humbercie, który żeni się z postarzałą Charlotte, rywalizuje z demonicznym Quiltym i daje się uwieść beztroskiej trzynastolatce, która nosi to "urocze, liryczne, melodyjne imię" - Lolita.


Anioł zagłady 7.4

Po pobycie w operze, grupa bogaczy i intelektualistów schodzi się do domu jednego z nich, na uroczystą kolację. W tym samym momencie, z domu ucieka praktycznie cała służba. Nikt się tym nie przejmuje i goście doskonale się bawią. Kiedy jednak nad ranem, postanawiają wracać do domów, jakaś dziwna siła zatrzymuje ich w saloniku. Mimo usilnych prób, nikt nie może z niego wyjść.

Jetsonowie 6.6

Opowieści niesamowite 6.9

Film składa się z trzech historii powstałych na motywach opowiadań Edgara Allana Poe. W pierwszej Lenora wraca do rodzinnej posiadłości po dwudziestu jeden latach wygnania, by spotkać się z ojcem. Nocą podczas snu w jej ciało wchodzi duch matki mogący w końcu wywrzeć zemstę na mężu. W drugiej pijak panicznie bojący się kotów odkrywa, że jego żona ma romans. Nie mogąc tego znieść zamurowuje oboje w jednej ze ścian. Następnego dnia zaczyna mieć halucynacje i wyznaje wszystko policji. W trzeciej hipnotyzer hipnotyzuje bogacza i więzi jego duszę po śmierci, by dzięki temu zagarnąć jego majątek i piękną żonę.

Naš avto 5.0

Farsa o samochodzie jako symbolu społecznego statusu, z którym jest więcej kłopotów niż korzyści z niego. Młody fotograf kupuje z pomocą rodziny samochód, głównie po to, żeby pokazać się przed sąsiadami. Samochodem tym jest stary i hałaśliwy Buick, który do tego nieustannie się psuje. Rodzina bez przerwy zbiera pieniądze na jego naprawy, dopóki babcia nie znajdzie rozwiązania tego problemu.

Hatari! 7.0

Reżyser Howard Hawks ponownie zaprosił na plan Johna Wayne’a, by tym razem stanął na czele zespołu doświadczonych myśliwych w Afryce. Tyle, że oni nie używają broni, jedynie mocnego sznura i kamery, by łowić zwierzęta do cyrków i ogrodów zoologicznych. To fascynujące zajęcie stawia człowieka oko w oko z dzikimi bestiami.

Powiew luksusu 7.0

Miłość pojawiła się nagle, gdy przystojny i powszechnie pożądany magnat (Cary Grant) i piękna urzędniczka (Doris Day) wpadli na siebie na skraju bagnistego bajora. On był oczarowany jej nieco prowincjonalnym stylem, ją urzekło jego pełne dobroci zachowanie. Lecz kiedy przyszło do małżeństwa, okazało się, że mają odmienne punkty widzenia – ona chciała ślubu, on wręcz przeciwnie! No i zaczęła się gra w kotka i myszkę, w której jedno próbuje przekonać drugie do swoich racji.

Jadą goście jadą... 7.0

Do Polski przyjechali goście z ameryki, a było ich trzech. Jeden, człowiek interesu, zamierza skupić ziemie z pól bitewnych, żeby ją spieniężyć z zyskiem za granicą. Drugi szuka żony w swojej rodzinnej, góralskiej wiosce, a trzeci chce odwiedzić rodzinę stryja. Czy ich podróż będzie udana?

Słowa kluczowe