Komedia 1962

Przedstawiamy listę 266 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1962 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

King Kong kontra Godzilla 5.1

Pan Tako wie jak sobie w życiu radzić. Pracuje w przemyśle farmaceutycznym wciąż szukając sposobów rozwoju i zarobku. W chwili gdy dowiaduje się o zagubionej wyspie na Pacyfiku, gdzie rosną owoce o niezwykłych właściwościach, natychmiast podejmuje decyzje o wysłaniu ekspedycji. Nie powstrzymuje go nawet informacja o gigantycznej małpie zamieszkującej wyspę. Więcej, on postanawia ją złapać. Prawie mu się udaje, ale uśpiony King Kong budzi się u wybrzeży Japonii i ucieka by siać zniszczenie w Kraju Kwitnącej Wiśni. W tym samym czasie amerykańska łódź podwodna budzi zamrożoną w górze lodowej Godzillę. Oba potwory będą musiały się spotkać...

Jetsonowie 6.4

Serial o sympatycznej rodzinie, żyjącej w przyszłości, której członkowie to George, jego żona Jane, oraz dwójka dzieci Judy i Erloy. Wraz z psem Astro i wierną robogosposią przeżywają mnóstwo przezabawnych perypetii.

Naš avto

Farsa o samochodzie jako symbolu społecznego statusu, z którym jest więcej kłopotów niż korzyści z niego. Młody fotograf kupuje z pomocą rodziny samochód, głównie po to, żeby pokazać się przed sąsiadami. Samochodem tym jest stary i hałaśliwy Buick, który do tego nieustannie się psuje. Rodzina bez przerwy zbiera pieniądze na jego naprawy, dopóki babcia nie znajdzie rozwiązania tego problemu.


Bajeczny cyrk Billy Rose

Pop i Kitty Wonder są właścicielami Bajecznego cyrku. Hazardowe ciągoty Popa nieustannie wpędzaja ich w długi, a wierzyciele stąpają im po piętach. Główną atrakcją występów cyrku jest słoń Jumbo, którego odebrać im chce ich głowny rywal - John Noble. Niespodziewanie tajemniczy mężczyzna Sam Rawlins dołącza do trupy jako akrobata. Nikt nie wie, że jest on synem Noble'a... [opis dystrybutora]

Powiew luksusu

Miłość pojawiła się nagle, gdy przystojny i powszechnie pożądany magnat (Cary Grant) i piękna urzędniczka (Doris Day) wpadli na siebie na skraju bagnistego bajora. On był oczarowany jej nieco prowincjonalnym stylem, ją urzekło jego pełne dobroci zachowanie. Lecz kiedy przyszło do małżeństwa, okazało się, że mają odmienne punkty widzenia – ona chciała ślubu, on wręcz przeciwnie! No i zaczęła się gra w kotka i myszkę, w której jedno próbuje przekonać drugie do swoich racji.

Hatari!

Reżyser Howard Hawks ponownie zaprosił na plan Johna Wayne’a, by tym razem stanął na czele zespołu doświadczonych myśliwych w Afryce. Tyle, że oni nie używają broni, jedynie mocnego sznura i kamery, by łowić zwierzęta do cyrków i ogrodów zoologicznych. To fascynujące zajęcie stawia człowieka oko w oko z dzikimi bestiami.

Jadą goście jadą...

Do Polski przyjechali goście z Ameryki, a było ich trzech. Jeden, człowiek interesu, zamierza skupić ziemie z pól bitewnych, żeby ją spieniężyć z zyskiem za granicą. Drugi szuka żony w swojej rodzinnej, góralskiej wiosce, a trzeci chce odwiedzić rodzinę stryja. Czy ich podróż będzie udana?

Klub kawalerów 6.8

Tytułowy Klub Kawalerów założyło na początku XX wieku w Krakowie kilku panów, którzy deklarowali się zagorzałymi przeciwnikami instytucji małżeństwa. Jednym z jego członków jest powszechnie szanowany Jan Piorunowicz, który właśnie porzucił piękną małżonkę Jadwigę. Któregoś dnia w Klubie zjawia się Jadwiga, na widok której kawalerowie tracą głowę, co ułatwia działanie energicznej swatki, pani Dziurdziulińskiej…

Jutro premiera 7.1

Dyrektor teatru ma kłopoty z wystawieniem nowej sztuki autorstwa młodego dramaturga. Gwiazda teatru nie może się zdecydować, którą zagrać rolę, główny amant żąda podwyżki, a dyrektor faworyzuje swą przyjaciółkę. Premiera nieuchronnie zmierza ku katastrofie. Na szczęście jest ktoś, kto może uratować spektakl. Tym kimś jest suflerka.

Gejsza

Paul Robaix jest znanym reżyserem i mężem Lucy Dell, sławnej aktorki. Robaix chce zekranizować sztukę teatralną Madame Butterfly, ale nie chce, aby jego zona grała główną rolę, tak jak w jego poprzednich filmach. Producent Sam Lewis i Lucy Dell jednak obmyślają plan, by obsadzić ją w głównej roli, co im się udaje. Gdy Robaix się o tym dowiaduje wpada w szał i chce rozwieść się z Lucy.

Słowa kluczowe