Komedia 1963

Przedstawiamy listę 247 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gdzie jest generał... 7.1

Jest wiosna 1945 roku, w starym zamku, gdzieś na późniejszych ziemiach zachodnich, urządza sobie kryjówkę niemiecki generał, uciekający przed nacierającą armią radziecką. Nie wie, że parę metrów pod jego stopami, na straży zgromadzonych w piwnicy beczek z winem, czuwa czerwonoarmistka, Marusia. Do tej samej warowni przypadkowo trafia również polski żołnierz - szeregowy Orzeszko, uważany przez kolegów z oddziału za nieuleczalny przypadek ciamajdy i pechowca.

Różowa Pantera 7.5

Do ekskluzywnego narciarskiego kurortu w Szwajcarii przyjeżdża Księżniczka Dala (Claudia Cardinale) razem ze swoim ogromnym, bezcennym klejnotem znanym jako "Różowa Pantera" Na miejscu poznaje czarującego sir Charlesa (Niven). Nie wie jednak, że pod tym gładkim przebraniem kryje się słynny złodziej klejnotów znany jako Fantom. W kurorcie przebywa także najbardziej niezdarny inspektor - Jaques Clouseau (Sellers). Czy uda mu się pokrzyżować plany sir Charlesa i udaremni kradzież bezcennego diamentu?

Kruk 7.0

Pewnej nocy doktora Erasmusa Cravena odwiedza zaklęty w kruka początkujący czarodziej. Chcąc mu pomóc, Erasmus przygotowuje dla niego miksturę i odczarowuje go. Wkrótce obaj stają się celem ataków złego maga Scarabusa, który niegdyś zabił ojca Erasmusa. Craven wyrusza więc z Bedlo, jego synem i swoją córką, do zamku czarodzieja, by zmierzyć się z nim w magicznym pojedynku.


Słodka Irma 7.2

Paryż. W zacisznym hoteliku Casanova, położonym przy uliczce o tej samej nazwie, świadczą swoje usługi panienki do towarzystwa. Wśród nich prym wiedzie Słodka Irma. Nestor, naiwny policjant, postanawia zaprowadzić tu porządek. Licząc na pochwałę przełożonych, aresztuje trudniące się nierządem kobiety.

Doctor in Distress

Wyniosły dyrektor medyczny szpitala w wielkim mieście i jego największy wróg, bezczelny młody stażysta, wreszcie znaleźli temat co do którego się zgadzają ze sobą: mają problemy miłosne. Dyrektor zakochał się i nie jest pewien, jak postępować, a młody lekarz ugania się za piękną modelką, która najwyraźniej nie odwzajemnia jego uczuć...

Wczoraj, dziś, jutro

Sophia Loren gra w trzech zupełnie nie połączonych ze sobą epizodach. Trzy typy kobiet - Adelina, Anna i Mara - w zasadzie bardzo różnią się między sobą, jednak mają coś co łączy je wszystkie - sposób w jaki osiągają wyznaczony przez siebie cel.

Cinq filles en furie

Pięć dziewcząt spędza wakacje w starej rezydencji, w gospodarstwie w Garrigue, w Langwedocji, w południowej Francji. Pani domu ma sekret, który dzikie dziewczęta będą starały się odkryć. Zakładają one, że tu jest ukryty gdzieś skarb, którym jedna z dziewcząt jest bezpośrednio zainteresowana.

Promises! Promises!

Sandy jest zdesperowana, aby zajść w ciążę. Na nieszczęście jej mąż, pisarz scenariuszy dla telewizji, jest tak zestresowany swoją pracą, że nie może się kochać ze swoją żoną, chociaż również pragnie dziecka. Aby pomóc mu się rozluźnić płyną oboje w relaksacyjny rejs, gdzie poznają drugą parę. Cała czwórka nieźle się upija. Wymieniają się partnerami i zamykają się w kajutach. Wkrótce obie panie okazują się być w ciąży. I tu powstaje pytanie: które dziecko jest którego ojca?

Zakochane stewardesy

Romantyczna opowieść o trzech atrakcyjnych stewardesach, które podróżując po całym świecie łączą pracę z poszukiwaniami mężczyzny życia. Wybranek musi przede wszystkim spełniać dwa warunki: powinien być przystojny i bogaty.

Czarny Piotruś 6.8

Opowieść o nieporadnym młodym człowieku, zaczynającym wchodzić w dorosłe życie. Rozpoczyna pracę praktykanta w sklepie samoobsługowym, spotyka się z dziewczyną, prowadzi długie rozmowy z nierozumiejącymi go rodzicami... To opowieść o codziennych wydarzeniach i problemach ludzi kryjących się pod powierzchnią zwykłej codzienności.

Słowa kluczowe