Komedia 1966

Przedstawiamy listę 280 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1966 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Batman zbawia świat 6.4

Film powstał na fali popularności serialu "Batman" z lat 60 i jest utrzymany w dokładnie tym samym stylu. Joker, Catwoman, Riddler i Pinwin połaczyli swe siły by, z pomocą pewnego wynalazku, zapanować nad światem. Batman i Robin muszą ich powstrzymać.

Jak ukraść milion dolarów 7.4

Historia rozgrywa się w Paryżu, gdzie mieszka znany kolekcjoner dzieł sztuki Charles Bonnet, który zgodnie z wielopokoleniową tradycją rodzinną, jest jednocześnie genialnym fałszerzem. Pewnego dnia Charles decyduje się wystawić w muzeum posąg Wenus Celliniego a w rzeczywistości dzieło jego dziadka. Detektyw Dermont tropiąc fałszerza poznaje jego piękną córkę Nicole, która chcąc ratować ojca, prosi go o przysługę: posąg wart oficjalnie milion dolarów, musi ulotnić się z galerii, zanim go zbadają eksperci...


Przed wojną

Dowiedziawszy się o zdradzie żony, inż. Marić opuszcza dom z zamiarem popełnienia samobójstwa. Po jego pogrzebie żona i jej kochanek fałszują testament, wchodząc w ten sposób w posiadanie całego majątku. Trzy lata później „nieboszczyk” wraca, a wtedy rodzina oskarża go o szpiegostwo i oddaje w ręce milicji.

Jesse James poznaje córkę Frankensteina

Po nieudanym napadzie Jesse James i jego ranny wspólnik Hank Tracy, udają się do posiadłości wnuczki Frankensteina, by szukać tam pomocy lekarskiej. Maria kontynuując eksperymenty dziadka, postanawia wykorzystać ciało Hanka i wszczepić mu nowy mózg.

Jak się masz koteczku? 6.0

Woody Allen postanawia przerobić stary, japoński film szpiegowski. Kupuje do niego prawa, wycina całkowicie ścieżkę dźwiękową i dialogi i wstawia nowe, wymyślone przez siebie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że napisy nie do końca pokrywają się z tym, co dzieje się na ekranie.

Podrap mnie w plecy

W „Podrap mnie w plecy” Elvis bierze się za podbój nieba nad rajską wyspą Kauai. Jest wspólnikiem w helikopterowej firmie przewozowej. I oczywiście ma romans... Ale przyszłość jego firmy staje pod znakiem zapytania. Jeśli straci licencję pilota, będzie musiał się pożegnać z dorobkiem całego życia.

Kochajmy syrenki 6.3

Dwójka przyjaciół: Marek (Bohdan Łazuka) i Aleksander (Jacek Fedorowicz), spędzając wakacje na Mazurach, kupują używaną syrenkę. Ponieważ do jej spłaty brakuje im pieniędzy, podejmują pracę akwizytorów u impresario Koszajtisa (Janusz Kłosiński), koncertującego ze spektaklem "Jeździmy z humorkiem". Jego konkurencję stanowi zespół "Żywioły". Kiedy obie ekipy zamieszkują w tym samym hotelu, rozpoczyna się ostra rywalizacja. Następują kolejne próby kompromitacji, podstępy, porwania i wiele komicznych sytuacji.

Alfie

Tak naprawdę Alfie (Michael Caine) nie jest taki zły - po prostu cechuje go przemożna potrzeba zdobywania kobiecych serc. To jakby jego druga natura i - szczerze mówiąc - kociaki nie potrafią mu się oprzeć...

Pieczone gołąbki 6.9

Warszawska stacja pomp zwana "Grubą Kaśką" nie ma dobrej reputacji. Jej załoga niespecjalnie rwie się do pracy, a raczej niechętny stosunek do obowiązków skutkuje wiecznymi awariami, na które uskarżają się mieszkańcy miasta. Dyrektor przedsiębiorstwa wpada na zaskakujący sposób na uzdrowienie sytuacji i podniesienie morale załogi. Otóż… zatrudnia młodego poetę Leopolda Górskiego, by ten swoimi piosenkami ożywiał senną atmosferę i pobudzał do pracy załogę. Czy żwawy i zawsze uśmiechnięty Leopold poradzi sobie z najgorszą w przedsiębiorstwie brygadą majstra Wierzchowskiego?

Słowa kluczowe