Komedia 1966

Przedstawiamy listę 259 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1966 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Batman zbawia świat 6.6

Film powstał na fali popularności serialu "Batman" z lat 60 i jest utrzymany w dokładnie tym samym stylu. Joker, Catwoman, Riddler i Pinwin połaczyli swe siły by, z pomocą pewnego wynalazku, zapanować nad światem. Batman i Robin muszą ich powstrzymać.

Wielka włóczęga 7.7

Malarz pokojowy i dyrygent mają za zadanie eskortować lotników zestrzelonych nad Francją podczas wojny. Ich podróż pełna jest niesamowitych przygód,a fabuła pełna niezliczonych zwariowanych pomysłów.

Jak się masz koteczku? 6.2

Woody Allen postanawia przerobić stary, japoński film szpiegowski. Kupuje do niego prawa, wycina całkowicie ścieżkę dźwiękową i dialogi i wstawia nowe, wymyślone przez siebie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że napisy nie do końca pokrywają się z tym, co dzieje się na ekranie.


Matnia 7.3

Wszystko się dzieje na samotnej wyspie. Z powodu niebezpiecznych porachunków miedzy gangami, dwóch gangsterów musi uciekać daleko od swych kolegów. Ukrywają się w starym, wielkim zamku. Terroryzują jego mieszkańców - obłąkanego mężczyznę i jego piękną żonę. Wynika z tego cała masa kłopotów dla obydwu stron.

Ebirah - Potwór z głębin 5.9

Kilku nastolatków chce wypożyczyć łódź aby znaleźć brata. Kiedy rozglądają się spotykają złodzieja, który ich zabiera na poszukiwania. Zostają złapani na morzu przez burzę i lądują na wyspie Letchi, gdzie tubylcy z wyspy Infant zostali zniewoleni przez organizację Red Bamboo. Terroryści założyli fabrykę do produkcji soku, którym poją potwora, Ebirahę. Młodzi budzą Godzillę, aby położył kres działalności Red Bamboo...

Jak ukraść milion dolarów 7.3

Historia rozgrywa się w Paryżu, gdzie mieszka znany kolekcjoner dzieł sztuki Charles Bonnet, który zgodnie z wielopokoleniową tradycją rodzinną, jest jednocześnie genialnym fałszerzem. Pewnego dnia Charles decyduje się wystawić w muzeum posąg Wenus Celliniego a w rzeczywistości dzieło jego dziadka. Detektyw Dermont tropiąc fałszerza poznaje jego piękną córkę Nicole, która chcąc ratować ojca, prosi go o przysługę: posąg wart oficjalnie milion dolarów, musi ulotnić się z galerii, zanim go zbadają eksperci...

Piekło i niebo 7.5

Główni bohaterowie to Ignacy Zasada – starszy referent w stanie spoczynku, jego wnuk – Piotruś, Katarzyna Słaboś - ponętna Kika oraz urzędnik Stefan, który zamordował ciotkę, aby zawładnąć jej samochodem. Autobus, którym podróżują, ulega wypadkowi. Wszyscy trafiają w zaświaty, gdzie są sądzeni za swoje ziemskie czyny na sądzie szczegółowym… Dziadek i wnuczek wkrótce przekonują się, że w zaświatach panuje taki sam bałagan jak na ziemi: giną akta, w piekle brakuje opału, w niebie pełno plotkarzy i intrygantów, a dusze latami czekają na wyroki…

Pociągi pod specjalnym nadzorem 6.9

Zima 1945 roku, trwa II wojna światowa. Milosz Hrma kończy szkołę kolejarską i dostaje posadę zawiadowcy w małej miejscowości Kostomlaty. W miasteczku nie ma walk, więc życie toczy się tutaj dosyć spokojnie. Chłopak marzy o inicjacji seksualnej. Zakochuje się w konduktorce Maszy, lecz zawodzi podczas ich pierwszego zbliżenia. Z pomocą przychodzi mu łączniczka ruchu oporu...

Jesse James poznaje córkę Frankensteina 3.0

Po nieudanym napadzie Jesse James i jego ranny wspólnik Hank Tracy, udają się do posiadłości wnuczki Frankensteina, by szukać tam pomocy lekarskiej. Maria kontynuując eksperymenty dziadka, postanawia wykorzystać ciało Hanka i wszczepić mu nowy mózg.

Przed wojną 5.0

Dowiedziawszy się o zdradzie żony, inż. Marić opuszcza dom z zamiarem popełnienia samobójstwa. Po jego pogrzebie żona i jej kochanek fałszują testament, wchodząc w ten sposób w posiadanie całego majątku. Trzy lata później „nieboszczyk” wraca, a wtedy rodzina oskarża go o szpiegostwo i oddaje w ręce milicji.

Słowa kluczowe