Komedia 1967

Przedstawiamy listę 228 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Boso w parku 7.0

Robert Redford gra "Pana Poważnego", a Jane Fonda jego młodą żonę, która ponad wszystko przedkłada dobrą zabawę. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piatym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zamienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełninych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i flirtujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?

Księga dżungli 6.7

Odgłosy dżungli jeszcze nigdy nie brzmiały tak wyraźnie, a jej zieleń nie była tak bujna! Zobacz, jak cyfrowo odświeżona bajka Disneya ożywa na ekranie eksplozją kolorów i dźwięków! Wybierz się w głąb tajemniczej dżungli i przeżyj ekscytującą przygodę z Mowglim i jego przyjaciółmi. Naucz się życiowych prawd od beztroskiego misia Baloo, poznaj mądrą panterę Bagheerę i zwariowanego orangutana Króla Louisa. Strzeż się przebiegłego tygrysa Shere Khana i najbardziej podstępnego węża w dżungli – Kaa. Księga dżungli to pełna dzikiej zabawy, śmiechu i wzruszeń opowieść o potędze przyjaźni. Podziel się cudownością tego ponadczasowego arcydzieła z kimś, kogo kochasz!

Sami swoi 8.2

Od kiedy Kargulowa krowa weszła na pole Pawlaka, a było to bardzo dawno temu na kresach wschodnich, rodziny Pawlaków i Karguli żyją jak pies z kotem. Nawet zawierucha wojenna i konieczność osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych nie pomogło. Obie rodziny nadal żyją po sąsiedzku. Śledzimy losy obu rodów w trudnych czasach powojennych, częste kłótnie i godzenie się głów rodzin: Pawlaka z Kargulem, są na porządku dziennym. Czy ich młodsze pokolenie: syn Pawlaka, Witia i córka Kargula, Jadźka, pójdą w ślady rodziców?, czy może…


Absolwent 7.8

Absolwent traktuje o przepaści dzielącej pokolenie rodziców i ich dzieci, jak również o poszukiwaniu właściwego celu w życiu, co czyni go nadzwyczaj uniwersalnym i wciąż aktualnym. Niezapomniane piosenki w wykonaniu duetu Simona i Garfunkela oraz genialne aktorstwo (Anne Bancroft jako uwodzicielska pani Robinson), sprawiają, że jest to dzieło, o którym nie sposób zapomnieć.

Camelot 9.0

Tytułowy Camelot to zamek, w którym rycerze króla Artura zasiadają przy okrągłym stole. Król chce przerwać krwawe wojny prowadzone przez zwaśnione hrabstwa. Do rycerzy Artura dołącza Francuz Lancelot du Lac, mistrz władania kopią i mieczem. Lancelot szybko podbija serce królowej Ginewry, a ich romans powoduje rozłam wśród rycerzy...

Szaleniec z IV laboratorium 6.0

Eugène Ballanchon (Jean Lefebvre), utalentowany młody badacz, jest nieustannie prześladowany przez swoich kłótliwych rodziców, z którymi mieszka. Również w laboratorium jest nagabywany przez swojego szefa, który złości się na niego i terroryzuje. Pewnego dnia, testuje serum prawdy, ale popełnia błąd i z eksperymentu wyszedł szczególnie efektywny gaz rozweselający. Z powodzeniem eksperymentował wynalazek na swoim szefie. Na to odkrycie zwrócił uwagę Beauchard (Bernard Blier), sekretarz dyrektora gabinetu, który angażuje się w szpiegostwo przemysłowe na rzecz obcego mocarstwa.

Harem 6.0

Uwodzicielska kobieta igra z trzema mężczyznami, bawiąc się ich pragnieniami seksualnymi i męską dumą.

Jak wygrałem wojnę 3.0

Historia rozgrywa się podczas II wojny światowej. Pluton brytyjskich żołnierzy pod wodzą gamoniowatego podporucznika Ernesta Goodbody przeżywa co chwila ciężkie chwile na polach bitew. Jego bezsensowne decyzje próbuje naprawiać sierżant Transom, ale w końcu on, jak i reszta plutonu marzą tylko o jednym, żeby Niemcy skutecznie trafili ich dowódcę...

Życie złodzieja 6.3

Mały Georges, któremu wcześnie umarli rodzice, wychowywał się u wuja. Marzył, że kiedy dorośnie, ożeni się z jego córką Charlottą. Marzenia przetrwały lata. Dorosły Georges wrócił ze szkoły do domu, aby dowiedzieć się, że jest biedakiem. Podczas nieobecności chłopca, wuj sprzeniewierzył cały jego majątek, a piękna kuzynka została zaręczona z człowiekiem, który posiada klejnoty rodzinne o wielkiej wartości. Rozżalony i oburzony nieuczciwością wuja Georges dokonuje swego pierwszego włamania. Kradnie owe nieszczęsne klejnoty i jednocześnie odkrywa swoje powołanie.

Weekend 10.0

Idylliczna wyprawa na wieś staje się niekończącym się koszmarem korków, rewolucji, kanibalizmu i mordowania, gdy francuskie społeczeństwo burżuazyjne zaczyna się załamywać pod ciężarem własnych zainteresowań konsumenckich.

Słowa kluczowe