Komedia 1968

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 303 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hochsztapler Ostap Bender od dziecięcych lat marzył o Rio de Janeiro. Zna wiele sposobów na łatwe oszukanie obywateli i wyciągnięcie od nich pieniędzy. Ale gdzie w ZSRR znaleźć człowieka, który ma co najmniej pół miliona rubli? Niespodziewanie trafia się milioner udający na co dzień skromnego obywatela. Jak Ostap osiągnie swój cel?
Komedia muzyczna o gwiazdce festiwalu opolskiego, która próbuje zrobić karierę w Paryżu. Młoda laureatka Nagrody Publiczności wyjeżdża nad Sekwanę, by tam zabłysnąć jako piosenkarka. Występy nie przynoszą jednak sukcesu. Stara się ukryć ten fakt i różnymi sposobami dąży do podpisania kontraktu. Jej ukochany, młody kompozytor Piotr, odkrywa prawdę o rzekomej karierze Marioli, jednocześnie sam odrzuca propozycję zainteresowanej nim uznanej gwiazdy, która chce lansować jego piosenki. Oboje – nie osiągnąwszy wymarzonego sukcesu, ale zakochani – wracają do Warszawy.
Film fantastyczny na podstawie komiksu dla dorosłych Jean-Claude'a Foresta. Bardzo atrakcyjna kosmiczna agentka- Barbarella (Jane Fonda) na rozkaz prezydenta Ziemi ma unieszkodliwić szaleńca- doktora Durand Durand, który skonstruował śmiercionośny laser i terroryzuje nim wszystkich dookoła. Zostaje jednak złapana przez naukowca i poddana różnym wymyślnym torturom. Pomimo złych zamiarów doktora nie udaje mu się zniszczyć agentki. Barbarella przeżywa wiele niezwykłych przygód, w tym także liczne przygody erotyczne...


Kultowa radziecko-rosyjska kreskówka „Wilk i Zając” opowiada o tytułowych zwierzakach, które przeżywają między sobą wiele zabawnych przygód. W każdym odcinku groźny wilk próbuje dopaść sympatycznego zająca, ale jest przy tym strasznie nieporadny.
II wojna światowa. W Walmington-on-Sea zostaje utworzony nietypowy oddział, składający się z mężczyzn, którzy z powodu mniej lub bardziej zaawansowanego wieku, nie zostali powołani do wojska. Chcą jednak walczyć, stąd ich nietypowy pomysł o własnym oddziale.
W nieznanym europejskim kraju Diabolik (John Phillip Law) sieje spustoszenie dla własnych korzyści finansowych i rozrywki. Dziesięć milionów dolarów zostało właśnie ukradzionych przez słynnego "włamywacza" przy pomocy jego oddanej asystentki, Evy Kant (Marisa Mell). Dzieli teraz ekstrawaganckie podziemne legowisko (i gigantyczne łóżko pieniędzy) ze swoją dziewczyną, która używa swojej niesamowitej mocy peruk, by pomóc Diabolikowi w zabijaniu niewinnych ludzi i kradzieży miliardów od rządu. Za przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie jest odpowiedzialny inspektor Ginko (Michel Piccoli). Uwięziony przez sprytnego policjanta Diabolik ma tylko jedno rozwiązanie. Musi udawać, że jest martwy.
Peter Sellers wciela się w rolę hinduskiego aktora, który ma wziąć udział w drogiej hollywoodzkiej produkcji. Hrundi V. Bakshi (Sellers), przybyły prosto z Indii, ma poważne kłopoty ze zorientowaniem się w regułach rządzących światkiem Hollywood. Na domiar złego prześladuje go wrodzony pech. Od razu demoluje kosztowny plan filmowy a producent zwalnia go i poleca wpisać na „czarną listę". Tymczasem sekretarka wpisuje go omyłkowo na listę gości zaproszonych na szykowne przyjęcie w rezydencji owego producenta. Tam, wszystko co robi Hrundi , oczywiście bez złych intencji, jest prawdziwą katastrofą.
Wyimaginowaną krainę Pepperland, w której ciągle rozbrzmiewa muzyka zespołu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, atakują Sine stwory, które nienawidzą muzyki. Burmistrz miasta wysyła Starego Freda, aby sprowadził pomoc. Ten, kierując Żółtą łodzią podwodną, trafia do Liverpoolu, gdzie spotyka Paula, Ringo, Johna i Georga, którzy postanawiają mu pomóc. Tak zaczyna się pełna przygód podróż w świat imaginacji.
Dick Van Dyke wciela się w postać ekscentrycznego wynalazcy Caractacusa Pottsa, który konstruuje niezwykły samochód, zwany Chitty Chitty Bang Bang. Nie tylko jeździ - ale także lata i pływa - kiedy wprowadza naukowca, jego dwójkę dzieci oraz piękną przyjaciółkę, Truly Scrumptious Sally Ann Howes, w magiczny świat piratów, zamczysk i przygód. Tam nasi bohaterowie spotykają całą rzeszę niezapomnianych postaci, włączając Barona Vulgarii Bombursta Gert Frobe, jego grymaśną żonę Anna Quayle, sympatycznego twórcę zabawek Benny Hill oraz złego łowcę dzieci Robert Helpmann.Obchodząc swoje 30-te urodziny, Chitty Chitty Bang Bang nigdy nie wyglądał i nie działał lepiej niż teraz. [opis dystrybutora]
Harold Fine to 35-letni pewny siebie prawnik, któremu nie spieszy się do stabilizacji i małżeństwa. Jego przekonania zmieniają się jednak, gdy poznaje Nancy - piękną i beztroską dziewczynę. Zakochany bez pamięci, postanawia porzucić sztywny styl życia i zostać wolnym duchem u boku Nancy. Czy jednak ta zmiana wyjdzie mu na dobre?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…