Komedia 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 249 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rejs

7,4
Statkiem podróżuje pasażer "na gapę". Zostaje uznany za instruktora kulturalno-oświatowego.
Dustin Hoffman jako 121-letni weteran ostatniej bitwy generała Custera. Opowiadając o swym barwnym życiu, mówi zarówno o swej adopcji przez Czejenów, jak i o swoich małżeństwach czy przyjaźni z Dzikim Billem Hickokiem. Jego bajeczna historia sugeruje, że możemy mieć do czynienia z największym kłamcą, jaki włóczył się po Dzikim Zachodzie. Hoffmanowi partnerują: Faye Dunaway, wódz Dan George, Martin Balsam i Richard Mulligan.
Komedia utrzymana w konwencji groteski i parodii filmów sensacyjnych i opowieści komiksowych. Tytułową zagadką jest tajemnicze zniknięcie wody w Warszawie w czasie największych upałów. Nad jej rozwiązaniem biedzi się naukowiec. Pomaga mu nieustraszony detektyw, który podejmuje nierówną walkę z tajemniczym, demonicznym przeciwnikiem, sprawcą całej wodnej afery. Trop prowadzi najpierw do ciemnego typa zwanego Plamą, potem do egzotycznego maharadży.


Josef Vildomec jest dozorcą więziennym. Praca to stresująca tym bardziej, że bohater nie ma poważania ani wśród więźniów, ani przełożonych. Choć na zewnątrz Josef sprawia wrażenie przykładnego obywatela to w głębi duszy coś się w nim kotłuje. Może dlatego ucieka w marzenia o byciu latarnikiem morskim, ale ma też mroczny sekret. W tajemnicy przed innymi wyładowuje swoje frustracje na kimś wobec niego całkiem bezbronnym... Z taką rutyną dociągnąłby pewno bezpiecznie do emerytury gdyby nie ciąg zdarzeń, który wstrząśnie nim do gruntu.
Dingus Magee czekając na pociąg ze złotem spotyka dawnego znajomego Hoke'a Birdsilla i okrada go z pieniędzy. Hoke udaje się do najbliższego miasta Yerkey's Hole, gdzie Belle Knops jest zarówno burmistrzem jak i burdel-mamą. Zatrudnia Hoke'a jako szeryfa.
Słynny żandarm Ludovic Cruchot (Louis de Funes) z Saint-Tropez i jego koledzy otrzymują rozkaz... przejścia na wcześniejszą emeryturę. Pewnego dnia były adiutant Gerber przynosi wiadomość, żę Fougasse doznał całkowitej amnezji. Byli stróże prawa porywają go ze szpitala, aby przypomnieć mu miejsca ich największych sukcesów.
Pan Dodek, stary aktor estradowy, stara się o przydział działki. Na ulicy spotyka go początkująca dziennikarka, której zwierza się, jakie miał trudne dzieciństwo. Wsiada do taksówki, której kierowcą jest stary znajomy Felek (Józef Kondrat). U kierownika urzędu opowiada o przedwojennych perypetiach zawodowych, gdy był marynarzem, monterem samochodowym, właścicielem sklepu, kelnerem.
Jack Lemmon i Sandy Dennis zostali znakomicie dobrani jako nieszczęśni Kellermanowie z Twin Oaks w Ohio w przebojowej komedii Neila Simona. Jako główny kandydat na prestiżowe stanowisko w głównej siedzibie swej korporacji, George (Lemmon) wyrusza w towarzystwie swej żony Gwen (Dennis) na podbój Nowego Jorku – by szybko się przekonać, że to Nowy Jork potrafi dobrze poobijać! Ich wymarzona podróż do wielkiego miasta zamienia się w koszmar pomylonych samolotów, podwójnych rezerwacji, spóźnień na pociąg, podejrzanych współpasażerów, paraliżujących miasto strajków i zgubionych bagaży... [opis dystrybutora]
Akcja się dzieje na peryferiach Rzymu. Murarz Oreste rzuca żonę dla zalotnej kwiaciarki Adelaidy, poznanej na festynie. Pewnego dnia dziewczyna również zakochuje się w Nello. Adelaida nie potrafi dokonać wyboru w sposób ostateczny. Przez jakiś czas są we troje, potem kobieta postanawia odejść na zawsze i zamieszkuje w pięknej willi bogatego rzeźnika o imieniu Ambleto.
Adam Dyer dołącza do grupki najemników, dowodzonych przez Josha Coreya i przybywa wraz z nimi do ogarniętej wojną domową Turcji. Skuszeni pokaźną zapłatą żołnierze, zobowiązują się do eskorty cennego ładunku należącego do gubernatora jednej z prowincji. W trakcie misji Adam, Josh i jego ludzie zmuszeni są stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i odkryć co tak naprawdę jest ich ładunkiem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…