Komedia 1970

Przedstawiamy listę 211 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rejs 7.4

Statkiem podróżuje pasażer "na gapę". Zostaje uznany za instruktora kulturalno-oświatowego.

Mały wielki człowiek 7.5

Pewien kolekcjoner przekazów ustnych, historyk, spotyka prawie stuletniego Jacka Crabba, który opowiada mu swoje bujne życie - jak został porwany i wychowany przez Indian, jak został rewolwerowcem, ożenił się z Indianką, widział jej śmierć z rąk ludzi generała Custera, a potem sam do nich dołączył w bitwie pod Little Big Horn... [opis dystrybutora]

Paragraf 22 6.7

Mike Nichols przedstawia, filmową adaptację zjadliwej, czarnej komedii wojennej Josepha Hellera, której bohaterowie to lotnicy stacjonujący w amerykańskiej bazie w rejonie Morza Śródziemnego w 1944 roku. Są wśród nich zwycięzcy i przegrani, ofiary, oportuniści oraz ci, którym udało się przeżyć.


Dwanaście krzeseł 6.0

Rosja, rok 1927. Były arystokrata (Ron Moody) dowiaduje się od umierającej teściowej, że w czasie rewolucji ukryła w oparciu jednego z dwunastu krzeseł rodzinną fortunę. Nie zważając na przeszkody i fakt, że w tej chwili krzesła mogą znajdować się w dowolnym zakątku kraju, mężczyzna wyrusza na poszukiwania swojego dziedzictwa i wielkiego skarbu. W tym samym czasie po krzesła udają się jego były służący (Mel Brooks), oportunista (Frank Langella) i zachłanny ksiądz (Dom DeLuise).

Za miastem 7.0

Jack Lemmon i Sandy Dennis zostali znakomicie dobrani jako nieszczęśni Kellermanowie z Twin Oaks w Ohio w przebojowej komedii Neila Simona. Jako główny kandydat na prestiżowe stanowisko w głównej siedzibie swej korporacji, George (Lemmon) wyrusza w towarzystwie swej żony Gwen (Dennis) na podbój Nowego Jorku – by szybko się przekonać, że to Nowy Jork potrafi dobrze poobijać! Ich wymarzona podróż do wielkiego miasta zamienia się w koszmar pomylonych samolotów, podwójnych rezerwacji, spóźnień na pociąg, podejrzanych współpasażerów, paraliżujących miasto strajków i zgubionych bagaży... [opis dystrybutora]

Był sobie łajdak 6.9

Pewien bandyta napada na dom bogatego farmera. Trafia do więzienia. Potrafi zjednać sobie zarówno współwięźniów jak i dyrektora. Dochodzi do krwawego buntu podczas którego bandyta ucieka i rusza po swój łup z napadu, który jest ukryty w górach...

W pogodny dzień zobaczysz przeszłość 10.0

Psychiatra dochodzi do wniosku, że jedna z jego pacjentek po raz drugi przeżywa swe życie. Z przeszłości pamięta jednak tylko niewielkie fragmenty. Lekarz jest specjalistą od hipnozy, w ten sposób stara się wywołać wspomnienia z poprzedniego życia.

Dwa muły dla siostry Sary 7.0

Udająca zakonnicę Sara namawia amerykańskiego rewolwerowca, by pomógł jej i innym Meksykańskim rewolucjonistom, wypędzić Francuzów z Meksyku. Hogan początkowo nie chce się na to zgodzić, ale podczas wspólnej wędrówki ulega urokowi Sari i obietnicy zdobycia sporej sumy pieniędzy. Tylko, że atak na silnie strzeżony Francuski fort, nie jest wcale łatwą sprawą.

Ballada o Cable'u Hogue'u 7.0

Wspólnicy zostawiają Hogue'a, aby ten umarł z pragnienia. Po kilku dniach Hogue odkrywa źródło, z czasem robi z niego dochodowy postój na szlaku. Spotyka i zakochuje się w Hildy, która chce go namówić na podróż do San Francisco. On jednak zostaje, pragnąc zemsty. Zabija jednego z dawnych wspólników w samoobronie. Hildy przyjeżdża samochodem, Hogue ginie pod kołami samochodu. Według Sama Peckinpaha jest to jego najlepszy film. Bardzo sentymentalny, ale z bardzo dobrą i wesołą w gruncie rzeczy rolą Robardsa.

Białe słońce pustyni 5.8

Żołnierz Armii Czerwonej, Suchow, wraca do domu w oczekiwaniu rychłego końca wojny. Po drodze spotyka oddział Rachimowa, ścigający zbiegłego bandytę Abdullę. Rachimow prosi Suchowa o zaopiekowanie się żonami Abdulli, zostawiając mu do pomocy młodego żołnierza – Pietruchę. Suchow wraz z żonami Abdulli udaje się do pobliskiego nadmorskiego miasta. Wkrótce w tym samym mieście pojawia się Abdulla, który planuje przeprawić się przez morze za granicę.

Słowa kluczowe