Komedia 1972

Przedstawiamy listę 228 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1972 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Głębokie gardło 6.2

Linda kobieta, której jeszcze nikt nie zaspokoił seksualnie, idzie do lekarza, aby dowiedzieć się, dlaczego nie potrafi osiągnąć orgazmu. Po dokładnych i "dogłębnych" badaniach okazuje się, iż bohaterka cierpi na swoista mutację, mianowicie jej łechtaczka znajduje się w gardle. Od tego momentu Linda rozpoczyna swoją "oralną krucjatę". Pierwszy film pornograficzny wyświetlany w amerykańskich kinach.

Poszukiwany, poszukiwana 7.9

Stanisław Maria Rochowicz, historyk sztuki, zostaje oskarżony o kradzież dzieła sztuki pędzla Bogdana Adamca. Rochowicz postanawia odtworzyć obraz i zwrócić go galerii, ale do tego czasu musi się ukrywać. W kobiecym przebraniu Marysia (Stanisław) podejmuje pracę jako pomoc domowa. Na początku Marysi nie jest łatwo w nowym zawodzie - często zmienia pracodawców. Jednak dzięki temu możemy podglądać peerelowską rzeczywistość - chlebodawcy Marysi to doskonałe przykłady na to, jakich ludzi tworzyła Polska Ludowa. Pomimo początkowych trudności w nowym zawodzie, Marysia zaczyna odkrywać uroki swojej pracy, okazuje się bowiem, że zarabia więcej niż jako magister historii sztuki...

M*A*S*H 7.7

Przez wielu uważany za najlepszą komedię wszech czasów, M*A*S*H* opowiada historię nietypowego amerykańskiego szpitala polowego podczas wojny w Korei. By przetrwać koszmar wojny lekarze robili co w ich mocy, chcąc oderwać myśli od brutalnej rzeczywistości.


Dziewczyny do wzięcia 7.2

Z wiejskiej prowincji w sobotę przyjeżdżają pociągiem do stolicy trzy panienki. Chcą się zabawić, ale w podtekście, głównym zamiarem jest poznanie kandydatów na przyszłych mężów. Dają się poderwać w kawiarni na Krem Sułtański dwóm panom, którzy przedstawiają się jako "Inżynier" i "Magister". Razem ruszają w miasto…

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać 6.9

Film jest oparty na książce Davida Reubena i przedstawia siedem rozdziałów dotyczących seksu i zagadnień z nim związanych np. "Czy afrodyzjaki działają?", "Co to jest Sodoma?", "Czy transwestyci są homoseksualistami?", albo "Co się dzieje podczas ejakulacji?". Wszystko przedstawione w stylu Woody'iego Allena.

The Gore Gore Girls 3.0

Film wyreżyserowany prze Herschella Gordona Lewisa, uważanego za prekursora gatunku gore. Abraham Centry razem z reporterką Nancy Weston próbuje rozwikłać zagadkę makabrycznych morderstw, których ofiarami padają tancerki klubu ze striptizem. Morderca w wyjątkowo chory i brutalny sposób znęca się nad ciałami swych pięknych ofiar.

Wielki skok gangu Olsena 7.4

W 1969 roku Erik Balling zrealizował komedię Gang Olsena. Jej powodzenie skłoniło do kontynuowania przygód bohaterów. Wielki skok gangu Olsena jest czwartym filmem serii o przygodach Egona, Benny'ego i Kjelda, mieszkańców przedmieść Kopenhagi, marzących o wielkich sukcesach w zawodzie włamywaczy.

Rzeźnia nr 5 6.3

Billy Pilgrim, jak twierdzi ma dar dzięki któremu może przenosić się w czasie do różnych momentów ze swego życia. Niestety mężczyzna nie potrafi kontrolować swoich podróży i przenosi się zarówno w dobre czasy spędzone w rodzinnym Iliom, jak i okrutne dni podczas wojny, albo całkiem fantastyczne chwile w miejscu zwanym Tralfamadoria.

Avanti! 7.0

Kłopoty Amerykanina Wendella Armbrustera (Jack Lemmon) zaczynają się od pierwszej chwili, gdy tylko stawia nogę na włoskiej ziemi. A jego przyjazd wymaga przecież sprawnej organizacji, gdyż związany jest z tragiczną śmiercią jego ojca i załatwieniem wszystkich formalności, które biorąc pod uwagę południowy styl bycia, ciągną się w nieskończoność. Wendell nieoczekiwanie poznaje śliczną Pamelę Pigott (Juliet Mills) i dowiaduje się tym samym, że jego ojca z jej matką, która także zginęła, łączył wieloletni romans. I tu dopiero następują prawdziwe kłopoty, począwszy od zniknięcia ciał kochanków.

Słowa kluczowe