Komedia 1973

Przedstawiamy listę 223 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Janosik 7.4

Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.

Żądło 8.5

Dwóch spryciarzy postanawia wykończyć pewnego bogatego łotra, szefa jednego z gangów. Jest on bowiem odpowiedzialny za śmierć ich przyjaciela. Przeciwnik nie jest łatwy więc i przygotowany plan jest bardzo misterny...


Śpioch 6.5

Komedia Woody'iego Allena (reżyser, scenariusz i główna rola). Właściciel sklepu ze zdrową żywnością zostaje poddany hibernacji. Do życia powraca 200 lat później, w roku 2173, ze zdumieniem stwierdzając, że Ziemia przekształciła się w olbrzymie państwo policyjne. W przystosowaniu się do nowej sytuacji pomaga bohaterowi nieobojętna mu, młoda, urocza poetka.

Przygody Rabina Jakuba 7.8

Francuski przemysłowiec Victor Pivert, znany jest ze swego nieco wątpliwego stosunku do obcokrajowców. Szczególną niechęcią darzy Żydów. Kiedy nieoczekiwanie musi uciekać przed policją, przestępcami... oraz własną żoną, jak na ironię, przyjdzie mu ukrywać się przebranym za rabina. Wtedy także zmieni swoje poglądy...

Krwawy teatr 6.9

Po latach upokorzeń i niepochlebnych recenzji kiepski szekspirowski aktor Edward Lionheart Price decyduje, że wreszcie spuści zasłonę na wszystkich swoich krytyków. By zakatrupić swoich prześmiewców szuka inspiracji w dziełach swego mistrza. Udowadnia, że świat to jedna wielka scena... Scena zbrodni.

Wniebowzięci 7.1

Dwójka przyjaciół wygrywa w losowaniu lotto sporą sumę. Postanawiają wydać pieniądze na przyjemności, które ich nie uszczęśliwiają.

Papierowy księżyc 7.2

Ryan O’Neal gra wygadanego oszusta Mosesa Praya, który w dobie Wielkiego Kryzysu przemierza Kansas z ładunkiem luksusowo wydanych Biblii i listą świeżych wdów, którym zamierza je wcisnąć. Dziewięcioletnia, ćmiąca papierosa za papierosem Addie (Tatum O’Neal) jest sierotą, która przyczepiła się do Mosesa w nadziei, że pokaże hochsztaplerowi jeden czy dwa swoje triki. Madeline Kahn kreśli zabawną kreację neurotycznej Trixie Delight, która podróżuje wraz z nimi do chwili, gdy Addie nie wpadnie na pomysł, że może ona zakłócić bezpośrednie relacje Addie z Mosesem – do czego, oczywiście, dojść nie może.

Bummer 1.0

Członkowie początkującego zespołu rockowego o nazwie „The Group”, grają w mało znanych klubach, próbując zdobyć rozgłos i pieniądze. Podczas jednego z koncertów udaje im się zapoznać trzy dziewczyny, które odtąd kręcą się w ich pobliżu. Nowa znajomość podoba się wszystkim, poza basistą, który z powodu swojego wyglądu i problemów emocjonalnych popada w obłęd.

Cannibal Girls 1.0

Film jest właściwie zbiorem przeplatających się scen, których akcja rozgrywa się zarówno w przeszłości jak i teraźniejszości. Akcja skupia się na Cliffordzie i Glori, którzy trafiają do miasteczka, gdzie poznają miejscową legendę o trzech kobietach - kanibalkach. Chcąc zaznać dreszczyku emocji postanawiają spędzić noc w ich domu. Jak się okazuje nie był to taki dobry pomysł.

Słowa kluczowe